İçeriğe Yönlendir

Leon - 19 Aylık Arabada Gıcırdama, Zırıldama

Erdal Aydın

Recommended Posts

Erdem Çağla

Superb'nin manuel sunroof perdesi takılıyor tam toplamıyor büzülüyor bir daha çekip kapatmak gerekiyor zamanda gerginliğini kaybetti bollaştı vs. Servise gittiğimde Tavan'ın T'si ağzımdan çıktığı zaman "abi ses yapıyor büyük ölçüde kesiyoruz kronik sorun hepsinde var tavan aşağı inecek, perde takılması da çoğunda var perde değişecek garantiden" dediler.  Üretim kalitesi yıllar ilerledikçe düşüyor anlaşılan. Bi önceki superb'nin arka stop sinyaller LED'di, yeni kasasında halojen. Bu bile pek çok şeyi anlatıyor.

Bu arada kornam bozuldu bugs bunny gibi biplemeye başladı eskiden daat yapardı.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

superb dediniz durdunuzdu passata karşı herkes

ama kalite geri gidiyor doğrudur tüm araçlarda. mersedes dahil.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Mercedes kendi ipini çekti.
Tasarım olarak da bana göre çok berbat durumda.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
9 saat önce, Mehmet Göktürk yazdı:

Daha dün arkadaşlar arasında konusu oldu passatla arasında 40 bin tl fark ve donanım fazlalığı nedeniyle superb i savundum, kimisi a3 sedan alırım audiye binerim dedi.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez
On 11/27/2017 at 21:32, Mert Yeldan yazdı:

Fitiller için önerim var; fitillere sıcak buhar tutun 2 3 ay kesiyor sesi. Tekrar toz yapışınca başlıyor

Benmari usulü en iyisi hem vitamini de gitmez.

Yorum bağlantısı
Erdal Aydın

Leonun 2 kasasını kullananlar da yol tutuşu ve iç malzeme kalitesi bakımından 3 kasadan daha önde olduğunu söylüyorlar. Arka bağımsız süspansiyon da cabası.

Yorum bağlantısı
Erdem Çağla
(düzenlendi)
1 saat önce, Köksal Yılmaz yazdı:

Daha dün arkadaşlar arasında konusu oldu passatla arasında 40 bin tl fark ve donanım fazlalığı nedeniyle superb i savundum, kimisi a3 sedan alırım audiye binerim dedi.

kağıt üzerinde superB üstün görünüyor ama kullanınca arada ufak farklar detaylar can sıkıyor. Mesela;

Arka kol dayamayı yerinde çıkarıp aşağı indirene ödül veriyorlar, ufak bir ip tutamak oyuk vs yok. Passatta var.

Gözlüklük yok, passatta var.

Kafalık ileri geri ayarı yok passatta var,

Kilitli torpido yok, pastat'ta var.

arka siyah camlar yok onun yerine perde var,

kol dayaması plastik ses yapıyor passatın döküm demir,

altı kesik direksiyon bizde yok, passatta varmış inip binerken büyük kolaylık.

Yine superb passatı baltalamasın diye maun trimler yok yerine alemenyum terim var:)

arka klima yok havalandırma var

benim gördüklerim bunlar. Kol dayama ve kafalık olayı kullanırken çok olumsuz etkiliyor. Bunu arabayı almadan 2 ay binmeden anlayamıyorsunuz ne yazık ki.

Passata göre;

Manyak bi bagaj,

Elektrikli bagaj kapağı,

Hiç kullanmasam da kapı içleri şemşiye var :)

Ha bi de sarımtırak xenon var passatta led.

Konforu passata göre 1 tık daha yumuşak.

Arka diz mesafesi benim mondeo mk4 kadar önceki superb'nin daha iyiydi.

Oto park, 360 kamera vs opsiyonel.

10 saat önce, Mehmet Göktürk yazdı:

alınca binince iş değişti hocam dışarıdan göründüğü gibi değilmiş her şey.

tarihinde Erdem Çağla tarafından düzenlendi
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

cicim ayları geçince her araçta öyle olur merak etmeyin. İlk çizikten sonra rahatlarsınız.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Murat Atagenç

14' polo ve 14' superb sunroofları sürekli ses yapıyor, bakımda wd40 fln sıkıyorlar sanırım ses kesiliyor bir süre sonra yine oluşuyor. Skoda servis tozdan olduğunu söylüyor.

Focus 3.5 sunroofuda 60 km hızdan sonra uğultu yapıyor camların birini 2 parmak açmadan duramıyorsun.

Yorum bağlantısı
  • 4 ay sonra...
İlker Yüksel

2 haftadır 2012 S 350 CDİ biniyorum. Araç daha 60 bin km de.Yani çok temiz. Ciddi ciddi trim sesi geliyor. 5 metre araç her yer deri esneme sesi de geliyor. Ancak motor ve lastik sesi hiç yok. Süspansiyon muhteşem. Bir miktar rüzgar sesi de geliyordu gerçi hava rüzgarlı bu aralar. 

S Serisinde daha trim sesi olduğuna göre araçtan olan beklentiyi revize etmekte yarar var.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Bekir Memur

Leondaki trim sesi ünlüdür facebook gruplarında diğer forumlarda çokça söylenen şikayet edilen birşey fakat servisler artık buna çözüm buluyor diye biliyorum 

Benim connectede kışın kesme taş olan yolda sağdan soldan zırıltı geliyor bana göre bir trimin sabit sürtme yapmayacak şekilde tutturulması imkansız plastik sonuçta esner fakat bunu hesaba katıp dokunan malzemelerin arasına uygun sıvı kaplamayı yaparlarsa sorun kalkar.

Düz temiz yolda çok aşırı ses yapmadığı sürece benim için bir sorun yok 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Leon’daki trim sesini ben de duydum. Açıkçası Golf ile kıyaslanan bir araç olduğu için yalıtım konusunda işi çok zor doğrusu. Benim ibizada da kesme taş yolda göstergenin oradan bi tıkırtı geliyordu. Servise gittiğimde söyledim, her ne yaptılarsa ses kesilmiş. Halbuki hiç umudum yoktu.. Leonu olanlara tavsiyem ufak bir ses yalıtımı yaptırıp keyfini sürmeleri...

Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Serkan Ataman
Ayhan Asil yazdı:

2009 da da :p

Benim 2009 focusumda da hiç gıcırtı olmazda heleki ön gövdem hiç gıcırtı falan yapmazdı.2017 leon aldım daha 35 binde,ciddi anlamda trim sesleri var.hiç beklmemezdim bu araçtan bu sesleri,çok yazık...

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...