İçeriğe Yönlendir

Mondeo 4 - Sinyal ve Selektör Sorunu

Murat Soykan

Recommended Posts

Murat Soykan

Arkadaşlar Merhaba,

Aracım da hafta sonu itibariyle bir sorun meydana geldi. Sol tarafa sinyal veriyor, Sağ Tarafa sinyal vermiyor. 4 lü yakınca lambalar yanıyor ve panelde gösteriyor. Ancak Sağ tarafa koldan sinyal vermiyor ve selektör yapmıyor. Farlar yanıyor bi sorun yok otomatik fardan çıkarınca da denedim Selektör yapmadı. Bi ustaya gösterdim sinyal kolu bozulmuş dedi. Bugün de işe giderken denedim 1 kez sinyal verdi ve selektör yaptı sonra yine kesildi. Bostancı sanayi de ford parçacı da sinyal kolu bulamadım. Parça satan arkadaş sinyal kolu 400-500 tl civarındadır dedi. Sorun başka bir yerde de kaynaklanabileceğini söyledi. Sizce ne yapmalıyım sorun nerde olabilir ? böyle bi sorunla karşılaşan oldu mu hiç acaba. ?

Şimdiden teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Öncelikle soketi kontrol edilmeli. Ancak birkaç özellik birden bozulduğu için kol bozuk olabilir. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cem Işık

Selektörü vs fazla kullanıyorsanız ,kol sürekli hareket ettiği için içindeki kablosu kopabiliyor. İmkan varsa söküp kontrol etmeli. Benim kablo 3 sefer koptu örneğin.şu an yine kopuk fırsat bulunca söküp lehimleyeceğim.

Yorum bağlantısı
Hasan Karabekiroglu

Muhtemelen kol bozuk ama o kadar pahalı olmaması lazım..

Yorum bağlantısı
Murat Soykan
20 dakika önce, Hasan Karabekiroglu yazdı:

Muhtemelen kol bozuk ama o kadar pahalı olmaması lazım..

Sürekli selektör kullanıyorumdur. Bi temassızlık var gibi geldi bana da, 2 gün çalışmayıp bugün 1 kez çalışması tuhaf geldi. bide sinyal kolunu almak için bir çok dükkanı aradı bulamadım. Arabayı pc ye bağlasalar nerden kaynaklandığını, arızayı göremezler mi _? 

Yorum bağlantısı
Hasan Karabekiroglu
1 dakika önce, Murat Soykan yazdı:

Sürekli selektör kullanıyorumdur. Bi temassızlık var gibi geldi bana da, 2 gün çalışmayıp bugün 1 kez çalışması tuhaf geldi. bide sinyal kolunu almak için bir çok dükkanı aradı bulamadım. Arabayı pc ye bağlasalar nerden kaynaklandığını, arızayı göremezler mi _? 

Universal yazılımlar bişi diyemeyebilir, Servis PC si çözer...

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
2 saat önce, Cem Işık yazdı:

Selektörü vs fazla kullanıyorsanız ,kol sürekli hareket ettiği için içindeki kablosu kopabiliyor. İmkan varsa söküp kontrol etmeli. Benim kablo 3 sefer koptu örneğin.şu an yine kopuk fırsat bulunca söküp lehimleyeceğim.

Dacia'da durum aynı. Şükür bende daha kopma olmadı ama çok duyuyorum.

Yorum bağlantısı
Serkan Toker
4 saat önce, Murat Soykan yazdı:

0544 637 00 08 Ahmet, çıkma parça satar pazarlık edin.. ;)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...