İçeriğe Yönlendir

Focus 2.5 - Sis Farı Ampülü Değişimi

Ayhan Şentürk

Recommended Posts

Ayhan Şentürk
(düzenlendi)

Aliexpresten aldığım H11 ledler geldi. Oldukca kaliteli gözüküyor. Değiştirmek için sabırsızlanıyorum ama farları sökmeye üşendim. Sis kapakları kolay bir şekilde çıkıyormu, yoksa farlarımı sökmem gerekiyor.

tarihinde İnan Çınar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ufuk Memiş
Aliexpresten aldığım H11 ledler geldi. Oldukca kaliteli gözüküyor. Değiştirmek için sabırsızlanıyorum ama farları sökmeye üşendim. Sis kapakları kolay bir şekilde çıkıyormu, yoksa farlarımı sökmem gerekiyor.
Aldığınız ürünlerin linkini atabilirmisiniz
Yorum bağlantısı
Ayhan Şentürk
33 dakika önce, Mehmet Cihat yazdı:

farları sokmesi çok basit ben hep farları sökerek değiştirmiştim :)

Evet farı söktüm. 1 tane civata söküp  uzun tornavida ile 2 adet klipse doğununca basit şekilde çıktı. Sislerde hemen altında apacık olduğu için değiştirdim.

29 dakika önce, Çağlar Bayur yazdı:

tampon altından değişir ampul? kapakalrı neden söküyoruz?

Komple kapalı. el girecek en ufak boşluk yok.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
6 dakika önce, Ayhan Şentürk yazdı:

Komple kapalı.

alalım lifte 2.5 dakikada tanıyamazsın söz :f1:

Yorum bağlantısı
Ayhan Şentürk
(düzenlendi)

Ampüllerin fotolarınıda ekleyeyim. Işık gücü yeterli fakat odaklama yok. Orjinal ampülde duvarda ışık cizgi şeklindeydi. Ledlerde yuvarlak. Bu yüzdende el feneri gibi ileriye doğru yuvarlak ışık veriyor. Dolaısıyla dağınık ve göz alıyor. Ciddi göz almıyor ama eskilere göre kesilme cizgisinin üstüne kaçan ışık daha fazla. Siste yağmurda eskiler % 100 performans sağlıyor ise, bunlara notum %80. Kötü değil. Uzun yolda gündüz farı olarak kullanacağım. Görsel olarak güzel. Renk tonu 5000K civarı. Mavimsi değil, beyazın icinde hafif sarımsız bölgeler var. Gün ışığı gibi.

Ürün linki ( yanında 2 adet T10 led ampül hediye yolluyor. Işık gücü güzel )
https://www.aliexpress.com/item/2Pcs-H8-H11-Led-HB4-9006-HB3-9005-Fog-Lights-Bulb-1200LM-6000K-White-Car-Driving/32822360175.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.hVqOTs

WGv168.jpg

;LOz14Z.jpg
Oy67Bn.jpg

tarihinde Ayhan Şentürk tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ayhan Şentürk
Uğur Kamil
(düzenlendi)
26 dakika önce, Ayhan Şentürk yazdı:

Aynı ürünü ben led'le kullanıyorum ve çok memnunum.
1. Göz alma diye bir olay kalmıyor. 
2. Ayarını güzel yaptınmı far bile kullanmadan yolculuk yapabilirsin o derece ayrınlatma sağlıyor.
3.Uzun özelliği çok başarılı.

İmzamdaki aracımın konusunda resim ve video mevcut ;)

tarihinde Uğur Kamil tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...