İçeriğe Yönlendir

Renault Periyodik bakım

Ramazan Turan

Recommended Posts

Sani Gerşon
2 saat önce, Haşmet Güngör yazdı:

Biliyorum sani de   (20.000 veya bir yıl)7000 de de bakıma gidilmez ki  

Abi sen risk alma, yılı kaçırma. Ben de senin gibi yapıyorum. 100-200TL için sorun yaşama sonra Renault ile.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Haşmet Güngör

Forumda başka CVT arabası olan  Vardır ,  onlardan da  rica edeyim, gittikleri servis  bu konuda ne diyor.

1 saat önce, Servet Aydın yazdı:
2 saat önce, Haşmet Güngör yazdı:
Emmi iyicene sordum, net de 40 45 binde değişmesi lazım diye yazılar okudum bunu söyledim " diyorlar ama  yok dediler) bir kaç yerden daha araştıracağım.

Yazılı kağıt al abi. Değişim periyodu yoktur diye.

Bundan sonrası NO Name .Çağlardan alırız kağıdı,   bişi olursa Çağlar'ı bonfile  ile döveriz.

(yok la bonfile pahalı tavuk buduyla döveriz.)

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
7 saat önce, Haşmet Güngör yazdı:

bonfile  ile döveriz.

cvt ne yahu döv valla

arka ufak sağ kanatçığın vidalarını gevşeten teknisyene yardımcı olan şefi, sol tarafı da gevşetiyor, mola sonrası devam etmiyor, teknisyen de bakım bitti diye uçuşa yoluyor uçağı, başarı ile havalanıyor ancak inişi plansız oluyor maalesef....

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
M.Fatih Yüce
(düzenlendi)
11 saat önce, Haşmet Güngör yazdı:

Emmi iyicene sordum, net de 40 45 binde değişmesi lazım diye yazılar okudum bunu söyledim " diyorlar ama  yok dediler) bir kaç yerden daha araştıracağım.

Yıllardır otomatik araç kullanan biri olarak incelemelerim neticesinde edindiğim bilgi ;

Ustalar genelde 40-45 diyorlar sebebinide öğrenemedim, ama genelde iyi olur bu km.lerde değişmek diyorlar :)

Almayı düşündüğüm araçların yağ değişim periyodları 120,000-150,000 km yada 5-7 yıl hangisi dolarsa. Ben çok km.yapmadığım için 5 yıl yada 75,000 gibi bir rakamı kendime uygun buldum daha önceki araçlarda bunu uyguladım ve bir sıkıntıda görmedim. Cvt yağıda değişmelidir, sıfırdan beri araç sizde ise 2018 yılı bilemediniz 2019 da değiştirmenizi tavsiye ederim.

tarihinde M.Fatih Yüce tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

babada albea speedgear var 2006 model 115 binde.  harika araç CVT  1.2.

kataloga göre 80 binde değişmesi gerekiyordu değiştirdik. Özellikle yağı ıstanbul servisten aldım babama gönderdim oradaki yetkili servise götürdü doğru yağı koydurdu. Araç gayet iyi halen. Ama tabi Ege bölgesi şartları hiçbişey.

Yorum bağlantısı
  • 4 ay sonra...
Cihan Yaşar

2005 dizel  megana yag tavsiyesi alabilirmiyim. dpf varmi 

5,30 yada 5,40mı almalıyım dpfli mi dpfsiz mi

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
3 dakika önce, Cihan Yaşar yazdı:

2005 dizel  megana yag tavsiyesi alabilirmiyim. dpf varmi 

5,30 yada 5,40mı almalıyım dpfli mi dpfsiz mi

5W30 dpf yoksa. Castroll magnatec. 20.k değişim periyodu

Yorum bağlantısı
Cihan Yaşar
2 dakika önce, Servet Aydın yazdı:

5W30 dpf yoksa. Castroll magnatec. 20.k değişim periyodu

dpf varmıdır bilgim yok araç dizel 2005 model 

Yorum bağlantısı
Cihan Yaşar
On 06.12.2017 at 12:12, Sani Gerşon yazdı:

Abi sen risk alma, yılı kaçırma. Ben de senin gibi yapıyorum. 100-200TL için sorun yaşama sonra Renault ile.

On 23.04.2018 at 00:43, Cihan Yaşar yazdı:

dpf varmıdır bilgim yok araç dizel 2005 model 

petronas 5w30  yag acea  c4 rn0720  2005dizel megana uyumlumudur. satıcı uyar dedi

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

RN0720 ibaresi var ise Renault onaylıdır. Kullanabilirsiniz. Ancak o yıllarda Megane sanki 5-40 kullanıyor diye biliyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cihan Yaşar
RN0720 ibaresi var ise Renault onaylıdır. Kullanabilirsiniz. Ancak o yıllarda Megane sanki 5-40 kullanıyor diye biliyorum.
bende fiestamı sattım 2013 clio sporttour aldım naylon cu oldum ben hangi yag tercih etmeliyim bu resmdeki olurmu14e30557c365d732cf2d110a4aae954a.jpg986327e19855e1e857404cc319ac95c6.jpg

Vestel_5000_2gb cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum bağlantısı
Cihan Yaşar
On 26.04.2018 at 20:23, Sani Gerşon yazdı:

Hayırlı olsun. Megane'a mı bakıyoruz yağ, clio'ya mı?

5W30 petronası megana aldım şartnamesi uyarsa clio 4 sporttour aracımada almak isterim uygun fiyata internette buldum

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

renault yıla göre 5-40 veya 5-30 kullanıyor. Önceki bakım kayıtlarınıza bakarak vizkositeye karar vermenizi öneririm.

Yorum bağlantısı
Cihan Yaşar
2 dakika önce, Sani Gerşon yazdı:

renault yıla göre 5-40 veya 5-30 kullanıyor. Önceki bakım kayıtlarınıza bakarak vizkositeye karar vermenizi öneririm.

Yorum bağlantısı
Cihan Yaşar
6 dakika önce, Cihan Yaşar yazdı:

clio4 sporttour dizel aracımın bakıım kayıtlarında 5w30 yag kullanılmış megana aldıgım petronas 5w30 yag üstteki resimlerdeki yag clio4 aracıma uyarsa alayım 4 litre uygun fiyata aldım rn0720 onaylı c4 spesifikasyon

Yorum bağlantısı
Cihan Yaşar

Petronas Syntium 3000 5W/40 4 Lt Motor Yağı

"Syntium 3000ve her türlü iklimde motoru koruyan sentetik bir motor yağıdır. ÖZELLİKLER •  test sayesinde Syntium 3000 şunları sunabilir: • Yağlamaya tabi olan tüm motor parçalarında aşınmaya karşı kapsamlı koruma. • Tortu ve çamur oluşumunu önleme. • Motor performansının maksimum düzeye çıkması sonucu yakıt tasarrufu. • Mükemmel termal dayanım ve oksidasyon direnci. • Yağ tüketiminde azalma. • Geniş bir yelpazedeki motorlar ile uyumluluk. Specifications • SAE 5W-40 • ACEA A3/B3/B4 • API SM/CF • BMW LL-01 • GM-LL-B-025 • MB-Onayı 229.5 • PORSCHE • VW 502.00-505.00-505.01 "
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...