İçeriğe Yönlendir

Mondeo Otomatik

Murat Sürmeli

Recommended Posts

Serkan Aktay

Nasıl bir sorun? İnsanoğlundan herşey beklenebilir. Belkide dediği gibidir.  Gidersiniz gerekli yerlere gösteririrsiniz. Zaten göstermeden almak olmaz. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Sürmeli
Nasıl bir sorun? İnsanoğlundan herşey beklenebilir. Belkide dediği gibidir.  Gidersiniz gerekli yerlere gösteririrsiniz. Zaten göstermeden almak olmaz. 
Gerekli yerler mesela nereleri olabilir hocam? Computest yeterli midir?
Yorum bağlantısı
Okay Kaygusuz
Bir saat önce, Murat Sürücü yazdı:

Gerekli yerler mesela nereleri olabilir hocam? Computest yeterli midir?

otomatik araba computeste pek saglıklı sonuclar vermiyor diye biliyorum. motor performans olarak tam % sini vermiyormuş.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Aktay
(düzenlendi)

http://www.otoclubturkiye.com/forum/topic/293525-dynomoss-oto-ekspertiz-ile-indirim-anlaşması-hakkında/?tab=comments#comment-3231866

Mehmet abi bunu paylaşmıştı. Ben hiç computeste sokmadım. Hem mekanik hem boyacım var. Onlara gösteriyorum. 

Bu dynomoss forum indirimiyle 100 TL ye heryere bakıyor yanlış anlamadıysam. İyi fiyat. @Mehmet Ozyurek abi daha ayrıntılı bilgi verebilir. 

computestte motor performansına takılmamak lazım.

arabayı bilen bir usta zaten motorun durumunu kullanınca anlar.

tarihinde Serkan Aktay tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yusuf Koç

Forumda en çok tavsiye edilen usta Tuncay usta  diye biliyorum. Heralde alım-satım durumlarında da bakıyordur diye düşünüyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yusuf Koç

İş telefonu OSTİM'de bir firma olduğunu gösteriyor, yeri yurdu belli olan bir firma, bence gidip bakın baktırın.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Sürmeli

Bu dynomoss tarzı yerlerde yapılan test yeterlidir o zaman değil mi? Servis kaydı vb bakmaya gerek var mı sizce? Yada başka baktırabileceğimiz bir şey? Ben araç alırken kaportacıya ve motor ustasına baktırıp aldım hep. 

Yorum bağlantısı
Önder Özcan
3 dakika önce, Murat Sürücü yazdı:

Bu dynomoss tarzı yerlerde yapılan test yeterlidir o zaman değil mi? Servis kaydı vb bakmaya gerek var mı sizce? Yada başka baktırabileceğimiz bir şey? Ben araç alırken kaportacıya ve motor ustasına baktırıp aldım hep. 

Baktırmak için yeterli denebilir. Ama mesela expertiz firması size kaput boyalı der ayrıntı veremez. Servis bununla beraber - eğer serviste yapıldıysa, size kaput boyanırken hangi parçaların değiştiğini de söyler. Ön panel, radyatörler, farlar, alt takım parçaları vb.

yani, expertizde baktırılıp, servisten de bakım ve tamir geçmişi sorgulanmalı en iyisi.

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Zafer Bakar

Hem servis hemde kendi boya ve motor ustalarınıza göstermenizi tavsiye ederim. Zira sağ ön çamurluğun altı 1 karış boyalı olan arabayı çok temiz yapılmış olmasına rağmen boyacımız fark etmişti. Halen nasıl yaptı anlamadım.Arabayı yıkadı 40 45 dk döndü bir garipti. Sahibi hatasız demesine rağmen almıştık yüzleri kızarmış ve kaçacak yer aramışlardı :D 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Murat Sürmeli

Arkadaşlar, km sorununu çözüme kavuşturamadığım için mk3 bakmaktan vazgeçtim. 65 civarına selective mondeo mk4 bakmaya devam ediyorum. Daha kaskosu sigortası ilk bakımı var diye düşünerek çok da açılmama kararı aldım.

Aşağıdakiler veya başka selective makyajlı mk4 otomatikler arasında tavsiyeniz olur mu? Bunun kaskosu sigortası ne civarda tutar sizce? Pioneer ana ünite tercih sebebidir :D 

Yorumlarınızı bekliyorum :fiuw:

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-ford-ilk-sahibi-memurdan-satilik-selective-paket-acil-511924370/detay

154bin km, 67500 demiş ilanda. Dışı siyah, içi taba. 1 değişeni 2 boyası var. Pioneer ünitesi var.

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-ford-sahibinden-satilik-en-dolu-paket-geri-gorus-kamerali-mondeo-510147955/detay

175bin km, 65000 demiş ilanda. Dışı beyaz, içi siyah. 1 değişeni 1 boyası var. Pioneer ünitesi var bunun da.

Yorum bağlantısı
Murat Sürmeli

Benzinli (tüplü) olanı diyorsunuz sanırım. 2005 model ve 40binTL bana yüksek geldi. Bir de 2.0 tüplü az gider çok yakar gibime geliyor tork yüzünden 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Emmi sana pm yollamıştım ama [emoji5]

Bakiim ne demişin :)
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Okay Kaygusuz

oo hadi bakalım hayırlı olsun büyük oynadın bu sefer

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Satıcının ilanda söyledikleri doğru.
Maşallah 10 numara araç.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Harun Kocaçalışkan

Hayirli olsun ilani goremedim ama ben 2011 makyajli kasa 140 hp aisin sanziman selective onerecektim.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...