İçeriğe Yönlendir

Buluntu Cep Telefonu

Serkan Aktay

Recommended Posts

Serkan Aktay

Arkadaşım bir cep telefonu buldu. Ama içinde sim kart yok. Facebook, whatsapp, rehber kaydı  birşey yok. Bunun sahibini nasıl bulacagim?

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

IMEI kaydı ile operatörlere sorgulayabilirsiniz. Sorgulama sonucu sonuç alamayabilirsiniz de. Bu durumda polise teslim etmek mantıklısı olur. Bu zamanlarda buluntu telefonlar çok riskli.

Apartman görevlimiz ikinci el telefon satın aldı, meğerse çalıntıymış. Mahkemelere gitti geldi kaç defa.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

El bombasından tehlikeli durumda şu an.
Ben kızılırmağa atardım.

• Beğen 3
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

Ben şuan sokakta telefon görsem yerde. Gördüğüm gibi geri geri giderek diğer sokaktan devam ederim yoluma

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Hakan Bayrak

Lisedeyken arkadaş ikinci el telefon almıştı. Telefon çalıntıymış 20 ay kadar mahkeme sürdü yanlış hatırlamıyorsam. Kendisi ve babası birçok kez mahkemeye gidip geldiler. Çocuk da köyde oturuyordu ceza almadı ama köyden ilçeye sürekli yol paraları üstüne avukat parası yetti zaten. Telefon da iddialı bir şey değil karınca kararınca. O günün en pahalı modelinden 6-7 telefon parası gitti diyordu o zamanlar. Şimdi direk müebbet yedirtir sıkıntılı bi telefon. Aman diyim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Bir saat önce, Emre Şimşek yazdı:

Bylock korkusuyla asla bulaşmayın direkt polise verin.

Bir saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

El bombasından tehlikeli durumda şu an.
Ben kızılırmağa atardım.

32 dakika önce, Hakan Gürsu yazdı:

Atın gitsin bencede, polise bile teslim etmeyin.

30 dakika önce, Emre Öğüt yazdı:

ben olsam dertsiz başımı derde sokmazdım

26 dakika önce, Mert Yeldan yazdı:

Ben şuan sokakta telefon görsem yerde. Gördüğüm gibi geri geri giderek diğer sokaktan devam ederim yoluma

Ya görüpte almadığınız, alıpta attığınız o telefon bir suçta kullanıldıysa? Ya o telefonu teslim ederseniz birilerinin hayatını kurtaracaksanız?

Belki de maalesef sizin gibi düşünen insanlar yüzünden bu haldeyiz. Bana dokunmayan yılan bin yıl yaşasın...

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Ya görüpte almadığınız, alıpta attığınız o telefon bir suçta kullanıldıysa? Ya o telefonu teslim ederseniz birilerinin hayatını kurtaracaksanız?
Belki de maalesef sizin gibi düşünen insanlar yüzünden bu haldeyiz. Bana dokunmayan yılan bin yıl yaşasın...

Bana dokunmamakla alakası yok bu işin :)
Bir olaya müdahale etmeme olayı değil bu.
Ne olduğunu bilmediğimiz bir şey var ortada.
Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

Kardeş sen hiç adliyeye düştün mü? Kamu çalışanıyız şimdi ne söylesek yanlış anlaşılır ama allah düşürmesin
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
Osman Nuri Köknar

Bulunan telefon çalıntı yahut herhangi bir suça karışmış olsa polise nerede nasıl bulduğunu anlatman aylar sürer. Tutanaktı oydu buydu falan filan. Maalesef şu an öyle bir durumdayız. Ben de bulsam görmezden gelirim. Belki de böyle düşünmeme çalıştığım adliye ortamı tetikliyor. 

Yorum bağlantısı
Selim Kaya

Ben olsam gördüğüm yerde polise ihbarda bulunurdum. Parmak izi falan da olmuştur şimdi o... Dokunmazdım kesinlikle...

Yorum bağlantısı
Recep Demirci

Tanıdık polis memuru varsa ona sorardım o şekilde davranırdım.

Yorum bağlantısı
Serkan Aktay

Aslında amacım sahibini bulmak. Belki de binbir zorlukla aldı. Belki daha borcu bitmedi.  Ama dertsiz başıma dertte almak istemem. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
4 dakika önce, Serkan Aktay yazdı:

Aslında amacım sahibini bulmak. Belki de binbir zorlukla aldı. Belki daha borcu bitmedi.  Ama dertsiz başıma dertte almak istemem. 

Sim kartın olmaması soru işareti.. 

Yorum bağlantısı
Emre Şimşek
11 saat önce, Sani Gerşon yazdı:

Nasıl yani? Polise verin demekle yanlış mı düşünüyorum?

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
1 dakika önce, Emre Şimşek yazdı:

Nasıl yani? Polise verin demekle yanlış mı düşünüyorum?

Yok, sizi yanlışlıkla alıntı yapmışım :) Dikkat ederseniz ben de aynı şeyleri yazmışım ama beraber yanlış düşünüyormuşuz.

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Cem Işık

Yasal olarak , bulunan malların polis zabıta gibi kolluk güçlerine teslimi gerekir. Olay  yerine yakın karakola teslim edilmesi uygundur

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Zafer Bakar

Drop test yapın ve YouTube'a atın bence :) Krizi fırsata çevirmeliyiz..

• Mutlu 2
  • Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
7 saat önce, Cem Işık yazdı:

Yasal olarak , bulunan malların polis zabıta gibi kolluk güçlerine teslimi gerekir. Olay  yerine yakın karakola teslim edilmesi uygundur

Başıma gelirse, temiz çamaşır senden

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Gökmen

Yeni model ,pahalı model bir telefon ise polise teslim edebilirsiniz.Ucuz bişey ise cami avlusuna falan bırakın.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...