İçeriğe Yönlendir

Focus 1 - Kilometre Sıfırlama Tuşu Bozuldu

Seyit Gazi

Recommended Posts

Seyit Gazi
(düzenlendi)

Saygı değer forum üyeleri 2000 model ghia hb focus aracımın km sıfırlama tuşu bozuldu basıyorsun üzerine basılı kalıyor ve çok sert basarak sıfırlama yapıyor tuş kendini bırakmıyor bu konuda her hangi  bir bilgisi yahut tecrübesi olan arkadaşımız varmıdır aceba?

tarihinde İnan Çınar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Yılların getirdiği yorgunlukla muhtemelen içine toz dolmuş ve nemle yapışmıştır. Kadran sökülüp bi temizlenebilir.

Bi damla wd40 da sıkabilirsiniz açmadan ama dijital ekrana gelirse leke bırakır.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Sökmeden olmaz.. sökülürse de temizlikle hem sıkışma hem basma işlevi düzelir. 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Seyit Gazi

bu temizleme işini kendimiz yapabilirmiyiz yahut elektronikçiyemi gideceğiz birde panelin bir kaç ampülü patlak sanırım bazı kısımlar karanlık onlarda değiştirilebiir demi
ne tür ampül kullanmak lazım

7 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Sökmeden olmaz.. sökülürse de temizlikle hem sıkışma hem basma işlevi düzelir. 

peki bir sorum daha olacak bu km sıfırlama düğmesi sağa sola dönebiliyor aceba vida mantığımı var yani gevşeme ve sıkıştırma gibi yoksa sadece boşa mı dönüyor?

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Düğme boşa döner. Kadranda patlak ampuller var ise bi elektrikçi bakarsa iyi olur. Ama sökmeyi bilen biri bakmalı. Yoksa zarar verebilirler.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Valla becerinize bağlı, ben sökmüştüm zamanında.. 

Daha önce bu tür işler yapmadıysanız bir uzmana teslim edin. 

Yorum bağlantısı
Seyit Gazi
17 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Valla becerinize bağlı, ben sökmüştüm zamanında.. 

Daha önce bu tür işler yapmadıysanız bir uzmana teslim edin. 

el becerilerim iyidir söker takarım bir sürü video buldum zaten peki bu ampülün türü nedir ?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Benim açtığım bir konu olmalı, onu bulabilirseniz yazıyordu her şey.. 

Ampuller 3 ve 1,5 wattlık dipsiz ampuldü galiba.. 

Yorum bağlantısı
Seyit Gazi
26 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

sizin açtığınız konuyu benim bulmam çok zor siz yöneticisiniz yüzlerce konu başlığınız var :(

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
4 saat önce, Seyit Gazi yazdı:

sizin açtığınız konuyu benim bulmam çok zor siz yöneticisiniz yüzlerce konu başlığınız var :(

Aynı sebeple size paslamıştım :)

Akşam evde pc ye bakayım.. 

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan
5 saat önce, Seyit Gazi yazdı:

1 saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Aynı sebeple size paslamıştım :)

Akşam evde pc ye bakayım.. 

Forum google arama kısmı çok güzel çalışıyor. Arayacağınız kelimeleri doğru seçmeniz yeterli.

Yorum bağlantısı
Faruk Dogantas
5 saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Bugün değiştirdim bütün ampulleri videolara bakarak söktüm yukarıda mehmet beyin söylediği ampuller doğru.göstergenin içinde 3 adet 3w osram dipsiz ampul var ben led ampul taktım daha güzel ışıtıyor.diğer küçükler 1.5 w dipsiz ampul. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Elinize sağlık.
Ledler homojen bir ışık verdiyse daha iyi. Isınma kararma yapmaz. Sökünce de is izlerini temizlediyseniz. Mis gibi olmuştur.

Yorum bağlantısı
Faruk Dogantas
8 saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Elinize sağlık.
Ledler homojen bir ışık verdiyse daha iyi. Isınma kararma yapmaz. Sökünce de is izlerini temizlediyseniz. Mis gibi olmuştur.

İçini açmadım ama is gözükmüyor gibiydi ama sizin yorumdan sonra açsaydım keşke dedim.görüntü orjinaline yakın oldu.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Seyit Gazi
On 05.12.2017 at 17:09, Faruk Dogantas yazdı:

Bugün değiştirdim bütün ampulleri videolara bakarak söktüm yukarıda mehmet beyin söylediği ampuller doğru.göstergenin içinde 3 adet 3w osram dipsiz ampul var ben led ampul taktım daha güzel ışıtıyor.diğer küçükler 1.5 w dipsiz ampul. 

Led ampülleri nerden aldınız bende açmışken led takayım bari
3 adet 3 watt ampül ve kaç adet 1,5 watt ampüll var

On 05.12.2017 at 17:09, Faruk Dogantas yazdı:

led ampüllderi nerden temin ettiniz 
anladığım kadarı ile 3 adet büyük ampül ve 3 Wattlık ve kaç tanede 1,5 wattlık küçük ampül var.
bende açmışken ledle değiştireyim bari
hatta kısa ve uzun farlarıda led yapmayı düşünüyorum bilginiz varsa yardımcı olursanız sevinirim.
teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Faruk Dogantas

3wattlık dipsiz ampulün yerine led dediğiniz takdirde uygun led ampulleri vereceklerdir. Diger 1.5 watlık ampuller arıza göstergelerinin içinde bunlarda patlak yoksa değiştirmeyin.klima tarafında 1.5 w dipsiz ampulün şişman olanı var orayada 5 adet gerekli.

Yorum bağlantısı
Faruk Dogantas
(düzenlendi)

7yGNEv.jpg

rJb2BM.jpg

LOqn71.jpg

Orjinalinden yanayım? ampulleri değiştirince çok fark etti. 

tarihinde Faruk Dogantas tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...