İçeriğe Yönlendir

Focus 2 - Su Fıskiyesi Çalışmıyor.

Sezai Demir

Recommended Posts

Sezai Demir
(düzenlendi)

Arkadaşlar silecekler çalışıyor ama memeler su püskürtmüyor. Sanırım silecek motorunda arıza var ya da sigortasında. Çünkü hiç motor sesi gelmiyor. 2010 focus titanium için sielcek motorunun sigortası motordaki sigorta kutusunda mı yoksa koltuğun orda mı? Bir de hangisinin olduğunu öğrenebilir miyim bilgisi olan varsa yani hangi sigorta? Elimde sigorta vardı yedek olmazsa bi değiştireyim..

tarihinde İnan Çınar tarafından düzenlendi
imla
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Hangi ildesiniz. Tapatalktan göremiyorum. Donmuş olabilir mi ?
Don değilse üç ihtimal var.
Sigorta atmış
Motor yanmış
Kol bozuk.

Öncelik sırasına göre yazdım.

Yorum bağlantısı
Sezai Demir

Hocam Ankaradayim ama sabah 6 derece civarindaydi donmus olamaz gibi. Dugmeye bastigimda motor sesi gelmiyor sanirim ya sigorta ya da motoru bozuldu. Kullanim kitapciginda yikayici pompasi diye bi sigorta var acaba o mu?

Yorum bağlantısı
Sezai Demir
Sezai Demir

Evet arkadaşlar sigortayı değiştirdim ama aynı yine çalışmıyor. Sanırım motoru arızalı. Motorunu değiştirmek zor mu acaba?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
24 dakika önce, Sezai Demir yazdı:

Evet arkadaşlar sigortayı değiştirdim ama aynı yine çalışmıyor. Sanırım motoru arızalı. Motorunu değiştirmek zor mu acaba?

Zor.. lifte almak gerek.. 

Bir oto elektrikçiye gidin.. sorunu kesin olarak tespit etsin.. 

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

su fıskıye memeleri kontrol edildi mi?zamanla oluşan tortu,kireç vs uçlarını tıkayabilmekte.toplu iğne ile benzer bir sorunu gidermiştim.

tarihinde Misafir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Okay Kaygusuz

sabah donma vardı benimde püskürttügümde birinden gelmiyordu gelende kısık kısık atıyordu sabah saat 8,30 -1 derece idi

Yorum bağlantısı
Sezai Demir
(düzenlendi)

Evet hocam kontrol ettim delikleri iğneyle kontrol ettim su donmaz sanırım antifirizliydi ve sıcaklık 9 dereceydi biraz önce yine çalışmıyor.Sanırım motorla ilgili bir sıkıntı var çünkü hiç ses gelmiyor sadece silecek çalışıyor.

tarihinde Sezai Demir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 2 yıl sonra...
Murat Gedik

Arkadaşlar aynı sıkıntı benim de başıma geldi. 2011 Focus Hb. Silecek suyu bugün çalışmadı ben de su bitti zannettim. Hemen antifirizli su koydum ama gene çalışmadı. Neyse eve geldim bi çay içtim tekrar aşağı indim. Kaputu açtım bi baktım bi kedi kaçıyor :) Allah'tan motoru çalıştırmadan kaputu açmışım. Neyse motoru çalıştırdım kaput açık şekilde bastım çalıştı. Neyse bi donma oldu galiba dedim kendi kendime çünkü hava soğuktu. 

Biraz önce bir yere gittim ve gene çalışmadı. Düğmeye basıyorum motor sesi geliyor silecek çalışıyor ama çalışmıyor. Ön tarafa baktım biraz cam suyu akmış. Bir ay önce tampon ufak bir tamir görmüştü. Usta her yere vida atmış şimdi gördüm. Cam suyu konulan yerin biraz ilerisine bi tane bi tane fara garip geldi o zaman görmemiştim. Acaba o vidalar bir yerleri delmiş ya da sıkıştırmış olabilir mi? Bir de öyle vidayla filan tampon tamiri olur mu? 

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Mehmet Ozyurek
Murat Gedik yazdı:

Biraz önce bir yere gittim ve gene çalışmadı. Düğmeye basıyorum motor sesi geliyor silecek çalışıyor ama çalışmıyor. Ön tarafa baktım biraz cam suyu akmış. Bir ay önce tampon ufak bir tamir görmüştü. Usta her yere vida atmış şimdi gördüm. Cam suyu konulan yerin biraz ilerisine bi tane bi tane fara garip geldi o zaman görmemiştim. Acaba o vidalar bir yerleri delmiş ya da sıkıştırmış olabilir mi? Bir de öyle vidayla filan tampon tamiri olur mu? 

Vidaların nereden nasıl nereye takmış. resimle de bakalım bi.. 

Ama su hattına zarar verme ihtimali çok düşük.. 

Bence donmuştur.. 

Nedir son durum ?

Yorum bağlantısı
Murat Gedik
Mehmet Ozyurek yazdı:

Nedir son durum ?

Donmuş Mehmet abi. Cam suyu olduğu için ben ihtimal vermemiştim. Havalar ısınınca açıldı. 

Vidayı da sis lambasının plastiğine ve farın hemen üzerine ve kenarındaki plastiğe atmış fotoları atarım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...