İçeriğe Yönlendir

Fiesta IV - Açık Hava Filtresi

Erkan Ergan

Recommended Posts

Erkan Ergan
(düzenlendi)

İyi gunler abiler ve kardesler. 2001 fiestam var. Aldigim arkadas acik hava filtresi takmis orjinali yok. Acik hava filtresi yakita etkisi ne kadar etki eder? Birde orjinal filtresi olan arac kullanicilari hava filtresi ve ekipmanlarin fotograflarini whatsapp tan atabilir mi? Ozelden tlf numarami gonderebilirim ☺️ İyi gunler. Allah kaza bela vermesin hepimize

tarihinde İnan Çınar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Açık hava filtresinin yakıta olumlu bir etkisi olduğunu düşünmüyorum.. 

Aksine motor tarafından ısıtılan havayı çektiği için performans düşüşü yaşatacak ve tüketimi artıracaktır diye düşünüyorum. 

Sesten başka bir getirisi olduğunu sanmıyorum. 

Bu tamamen bir ön yargımdır. Hiç denemedim. 

Yorum bağlantısı
Hasan Karabekiroglu
55 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Aksine motor tarafından ısıtılan havayı çektiği için performans düşüşü yaşatacak ve tüketimi artıracaktır diye düşünüyorum. 

Kaynımın Marea Liberty sında denedik, ilk başlarda rölanti düzensizliği yaşadık, onu çözdükten sonra, yakıt lpg de 2-3 lt kadar daha artış gösterdi, arabadan gaza basınca güzel ses gelmeye başladı, motor yağını daha çabuk bozdu yılda 2 kere değiştirdi, performans artışı görmedik, daha çabuk hararet kalktığını gözlemledik...

Yorum bağlantısı
Erkan Ergan
8 saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Bende oyle dusunuyorum abi. Sadece ss var bana uyan bir durum degil zaten

7 saat önce, Hasan Karabekiroglu yazdı:

Kaynımın Marea Liberty sında denedik, ilk başlarda rölanti düzensizliği yaşadık, onu çözdükten sonra, yakıt lpg de 2-3 lt kadar daha artış gösterdi, arabadan gaza basınca güzel ses gelmeye başladı, motor yağını daha çabuk bozdu yılda 2 kere değiştirdi, performans artışı görmedik, daha çabuk hararet kalktığını gözlemledik...

Rolanti duzensizligi sogukken var isininca cok aza iniyor. Orjinali kullanmak daha mantikli geliyor

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Gürkan Başbağcı

Ben de kullandım eski aracımda 2000 fiesta. 4 sene boyunca takılıydı hiç sorun yaşamadım, yakıtta da performansta da fark yok bence

Ama süper bir sesi var :D

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Açık filtreler yüklü yazılımlı güçlü vs. araçlarda esasen daha etkili, filtrede özellikle motor ısısından etkilenmeyecek yerde olacak, özellikle direk dışardan hava almalı, yoksa tak motorun yanına emsin sıcak havayı, boş iş....

• Teşekkür 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...