İçeriğe Yönlendir

Ampül Patlayınca Bagajda Hapis Kalmak

Servet Aydın

Recommended Posts

Servet Aydın

Vw akıllı arabadır. Ampülü patlar, ona uygun diğer ampülü aktif eder. Misal, geri vites ampülü. Adam ne yapar, arka sinyalleri açar.

Buraya kadar herşey olağan. Adamın biri, patlak ampülü değiştirir, bakar ki bagaj lambası da yanmıyor. Sağını solunu mıncıklar ama nafile.

Sonra girer bagaja. Dışarıdan kapatırlar hani kapalı pozisyonda yanıyor mu diye bakacak. Çok akıllı kişi bunu bir kaç sefer dener. Ama Sonra bagajda 15 dakika kalır.

Niye anlattım bunu?

Vw akıllı arabadır, baktın aklına aklın ermiyor, ara sor. Tüm gününü ziyan etme bagajın içinde.

• Beğen 9
  • Mutlu 8
  • Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
4 dakika önce, Servet Aydın yazdı:

Adamın biri,

Gebze eşrafından değildir bu adam ama. Hiç alakası yoktur.

Yorum bağlantısı
Haşmet Güngör

E nasıl çıkmış biri farları açınca  bagaj da açılmış mı ?

Ya !!!! yoksaaa, portif ile müdahalemi var ? 

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Hasan Karabekiroglu

tanıyormuyuz bu abimizi, kendisine tebriklerimizi iletsek...

Yorum bağlantısı
Cem Işık

Adliye eşrafından bir zat mı bu?hani Allahın adamıyık diyenlerden?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yasin Şimşek

Yav bu akıllı arabanın bagajı niye içerden açılmıyormuş. Ya birini kaçırsalar o tomofillen. Heçbekin önemi ve pratikliği derim. Heçbek olaydı ya pandizor çıkarıp bakardın yada koltuk yatırırdın.

Torpido aydınlatması yapmıştım focus ve Fiestaya kapatınca ceyran kesilcek mi diye kamera koymuştum içine hey gidi günler..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Bagaja niye girmiş.. onu anlamadım ben.. Bagajı dışarıdan kapatamıyor muymuş.. 

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

Kimmiş o yha?

Bagaja niye girmiş.. onu anlamadım ben.. Bagajı dışarıdan kapatamıyor muymuş.. 

Bagaj açıkken bagaj kapağında bulunan ampüllerin elektriğini kesiyor sistem.
Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

Şimdi olayı tam anlatayım da çeşitli söylentilere mahal kalmasın. Malum bu Gebze’nin portif esnafı pek bi mübalağcı.

10 gündür geri vites ampülü patlak geziyordum bugün el atayım dedim.
Ampül bagaj kapağındaki stop grubunun içinde. Bagaj açıkken sistem otomatik olarak kapaktaki elektrikği kesiyor. Ampülü değişip bagaj kapağını kapattım kontağı açıp geri vitese aldım ama baktım halen çalışmıyor. Tam oturtamadım herhalde diyip bir daha söküp taktım değişmedi. Avometre ile ölçeyim elektrik gelmiyor herhalde diyip ölçme yöntemi düşündüm. En iyi yöntem pandizot u söküp bagaj kapalıyken içerden ölçmek. Girdim bagaja ölçmeye koyuldum. Kontak açıldığında elektrik geliyor sonra geri gidiyor. Allah allah diyip iman gücümü devreye sokmaya yeltensemde bir türlü ampülü yakamadım. Tabi bu uğraş ortalama 3 saat sürdü. En son kör şeytan kör gözüne lanet diyip vazgeçtim.
Sonra ampül kendi kendine yanmaya başladı.
Değiştikten sonra belli bir süre beklenmesi gerekiyormuş sistem kendini korumaya alıp elektrik vermiyormuş. 3 saat bagajda debelendim durdum yakacam diye. Olay bu.

Portifçiye göre tabi durum daha farklı utanmasa gözlerime siyah bant çekili vesikalığımı yayınlayacak fail bu diye.

• Mutlu 11
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
26 dakika önce, Mert Yeldan yazdı:

Bagaj açıkken bagaj kapağında bulunan ampüllerin elektriğini kesiyor sistem.

Dışardan kapatılmıyor muydu ?

8 dakika önce, Mert Yeldan yazdı:

Sonra ampül kendi kendine yanmaya başladı.
Değiştikten sonra belli bir süre beklenmesi gerekiyormuş sistem kendini korumaya alıp elektrik vermiyormuş. 3 saat bagajda debelendim durdum yakacam diye. Olay bu.

Aracın Vw olduğunu neden unuttun :)

Fren bozulursa parkı fren yapan, park bozulursa freni park yapan sistem geri vitese de bişey düşünmüştür :)

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
16 dakika önce, Mert Yeldan yazdı:

Değiştikten sonra belli bir süre beklenmesi gerekiyormuş

taze ampül takıldığına sonra nasıl ikna ettin arabayı, muallebiciye felan gittiniz mi ahahahyt

• Beğen 6
  • Mutlu 5
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
6 dakika önce, Mert Yeldan yazdı:

Geri vites arka sis :)

Hımm arka sis de geri vites mi yapıyor... Çok mantıklı.. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...