İçeriğe Yönlendir

Araçlarınızda Mevcutta Olup Pek Kullanmadığınız Özellikler Hangileri?

Alperen Akkuyu

Recommended Posts

Murat Sürmeli

Adaptif hız sabitleme, şehir içi güvenlik sistemleri, adaptif far sistemleri bence her araçta zorunlu olmalı. Kullanmak da zorunlu olmalı bence :D 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Valla tuketim kismina katilmiyorum. Eski aracimda 5.5 ile tamamladigim yolu cc ile 5 litrede tamamliyordum. Yeni aracimda oyle bir gozlemim olmadi lakin.
Limitör ile 4.5 ile tamamlasın cnm
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Limitör ile 4.5 ile tamamlasın cnm
Simdikinde var limitor eskisinde yoktu :)
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
20 dakika önce, Emre Usta yazdı:

Hiz sabitleyici olmazsa olmazim viraja girerken iptal edip virajdan cikarken aktif etmek gibisi yok emoji1.png

Hastasıyız, s maxte resume ile cancel ayrı tuş olarak tasarlanmış, focus 2 deki tek tuşta daha pratikti.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
22 dakika önce, Emre Usta yazdı:

Hiz sabitleyici olmazsa olmazim viraja girerken iptal edip virajdan cikarken aktif etmek gibisi yok emoji1.png

Süper o tepki.. 

Ama virajda kendi haline bırakmak çok tehlikeli.. Yoksa çok yanlış zamanda gaz kesip, çok yanlış zamanda gaz verebiliyor.. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Hiz sabitleyici olmazsa olmazim viraja girerken iptal edip virajdan cikarken aktif etmek gibisi yok [emoji1]
Rampa cikarken kucuk viteste Resume deyince de acaip keyifli oluyor :)
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
İbrahim Arslan

Son iki Cmaximde otomatik park var, denemek için bile kullanmadım.

Hız limitleyiciyi şehirler arasında hep kullanıyorum , çok tasarruf saglıyor, sayesinde 5 yıldır radara girmedim.

Yorum bağlantısı
Cem Dilmen

Ben tüm özelliklerin alışıldıktan sonra çok kullanışlı olduğunu düşünüyorum. Otomatik park alıştıktan sonra mükemmel bir özellik bence insanı tembelliğe itiyor resmen. Ben artık normal park etmiyorum neredeyse. Mesela adaptif cruise  alışınca uzun yolda çok güzel bir şey. Bazen sizin atladığınız şeyleri algılıyor. Şerit takip mesela ; Özellikle gece yolculuklarında dikkat dağınıklığı olduğunda çok güzel ve hayat kurtarıcı bir özellik, mesela kör nokta; sollamaya çıkarken kör noktayı her defasında başımı hafif çevirip göz ucu ile bakma ihtiyacı hissediyorum ama kör nokta uyarı varsa mükemmel bir özellik ve kolaylaştırıcı oluyor. Mesela aktif şehir içi fren desteği; 2 kez önüme ani çıkan bir araç için kez benden önce fren yaparak ciddi bir kazanın önüne geçtiğini hatırlıyorum. Çapraz trafik uyarı sistemi; Bence mükemmel bir özellik sadece arabanın arkasını yada burnunu çıkarıyorsunuz görmediğiniz her şeyi gösteriyor. Yanınızdaki yada arka koltuktakine bir bak araç geliyor mu diye sormanıza gerek kalmıyor. 

Bunları muhabbet ortamında anlatınca genellikle insanların tepkisi ya o kadarına da gerek var mı çoğu gereksiz bence diye tepki veriyorlar ama dediğim gibi bence alışınca vazgeçilmez oluyor. Şimdi her aracımda bu özellikler olsun diye uğraşıyorum ben. 

• Beğen 8
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Dr civanım Cx3'mü aldın? Yok saydıkların onda var o yüzden şey ettim :D

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Eren Gökmen
31 dakika önce, Servet Aydın yazdı:

Pecoda da var:biggrin:

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Emre Usta

Süper o tepki.. 
Ama virajda kendi haline bırakmak çok tehlikeli.. Yoksa çok yanlış zamanda gaz kesip, çok yanlış zamanda gaz verebiliyor.. 
Keskin viraj da yapmiyorm mehmet abi .Dizel arabada baska bir tadi oluyor.
Yorum bağlantısı
Cem Dilmen
41 dakika önce, Servet Aydın yazdı:

Yok abi insignia aldık ya onda var hepsi. Özellikle onların olduğu donanımı aradım buldum valla. O zaman da konuşmuştuk aslında CX3 hakikaten hoşuma giden bir araç ama bize küçük geliyor. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fikret Özsoy

Uzun ve düz yolda ayak dinlendirmek için cc

Dalgınlıkla hızı aşıp radara girmemek için limitör

Yağmurlu havada cam tavan

olmazsa olmaz. :biggrin:

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Okay Kaygusuz
(düzenlendi)

dijital klimam var hiç bir zaman auto özelligini kullanmıyorum ya en son sıcaktadır yada en soguktadır. sadece kademe düşürüp arttırırım.

tarihinde Okay Kaygusuz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Eren Gökmen

Dijital klima benim olmazsa olmazlarimdandir mesela. 21 dereceye ayarlarim. Gerisine karismam. Sadece kisin klima dugmesini arada bir acmak kaydi ile kapali tutarim. Kisiden kisiye degisiyor demekki

Yorum bağlantısı
Uğur Kamil

Arka sis lambasını hiç kullanmadım hatta ihtiyaç duymadığım için kendim yaptığım stoplara sis özelliği bile eklemedim :biggrin:

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
5 saat önce, Cem Dilmen yazdı:

Yok abi insignia aldık ya onda var hepsi. Özellikle onların olduğu donanımı aradım buldum valla. O zaman da konuşmuştuk aslında CX3 hakikaten hoşuma giden bir araç ama bize küçük geliyor. 

Dün akşam 2018 cx5'i test ettim. üff diyorum

4 saat önce, Haşmet Güngör yazdı:

Portakal sıkma özelliğini hiç kullanmadım.

Avokado denesen ?

Yorum bağlantısı
M.Fatih Yüce

Araçta her özelliğin bulunması iyi hoşta bunun maliyetini karşılamak yada fiyat/faydasını düşünmek çok daha önemli. Benim araçtan örnek verirsem ;

Aracım ülkemizde en çok tutulan motor şanzıman ikilisi megane4 dizel+edc full+full.Şu anda aklınıza gelen her özellik var. Sıfır fiyatı 160,000 tl olmuş. Aynı aracın joy 1,6 benzinli düz vitesi ise 76,000 tl. Bu araçtada cc dahil bir çok asgari özellik var yani bir kullanıcının işini gayet güzel görecektir.2,000 tl'ye bir ipg kit taktınızmı dizel ile aynı yakacaktır. Çok özellikli olan aynı kasaya 2 katından fazla 84,000 tl fark vermeye değermi değmezmi ? Bu iş tamamen kullanım zevki ve bütçe ile alakalı....

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Haşmet Güngör
2 saat önce, Servet Aydın yazdı:

Dün akşam 2018 cx5'i test ettim. üff diyorum

Avokado denesen ?

Akıllımi avakado katı meyve sıkacağında olur. Bu sulu meyveler için.Sen şimdi nasıl olduğunu  da bilmiyorsundur . Hadi naylonculara kıyak olsun.

Vites topuzunu  çevirip söküyorsunuz, altına bardak aparatını geçirip,topuzun başından  sıkıyorsunuz . Yalnız bardak  aparatını  kaybetttim sen  yaparsın artık.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Alper Aytar

bende aracımda arka kolçak ve bardak tutucu hiç kullanmadım :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cem Dilmen
12 saat önce, M.Fatih Yüce yazdı:

Araçta her özelliğin bulunması iyi hoşta bunun maliyetini karşılamak yada fiyat/faydasını düşünmek çok daha önemli. Benim araçtan örnek verirsem ;

Aracım ülkemizde en çok tutulan motor şanzıman ikilisi megane4 dizel+edc full+full.Şu anda aklınıza gelen her özellik var. Sıfır fiyatı 160,000 tl olmuş. Aynı aracın joy 1,6 benzinli düz vitesi ise 76,000 tl. Bu araçtada cc dahil bir çok asgari özellik var yani bir kullanıcının işini gayet güzel görecektir.2,000 tl'ye bir ipg kit taktınızmı dizel ile aynı yakacaktır. Çok özellikli olan aynı kasaya 2 katından fazla 84,000 tl fark vermeye değermi değmezmi ? Bu iş tamamen kullanım zevki ve bütçe ile alakalı....

Abi söylediklerinize kesinlikle katılıyorum. Ciddi fiyat farkı oluşuyor. Zaten büyük konuşmayayım ama bir dahaki arabalarımı dizel almam diye düşünüyorum. Ya hibrit yada benzinli. 

Yorum bağlantısı
Turkay Enez
23 saat önce, Servet Aydın yazdı:

Uzun yolda Cruise uyku getirir tüketimi arttırır, ama sınırlama tam tersi. En ekonomik sürüş modu hemde utku getirmez kontrol sürücüde olduğu için

Cruise, torklu araçlarda tüketimi düşürür. Megane da (1,5 dci Edc) defalarca denedim. Her defasında CC benden daha az yaktırıyor. Yalnız tork düşük araçlarda, yokuşlarda hızını koruyabilmek için 1-2 vites düşürüyor ve tüketim çoşuyor...

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...