İçeriğe Yönlendir

Laptop Tavsiyesi Rica Ediyorum

Murat Atagenç

Recommended Posts

Murat Atagenç
(düzenlendi)

İlk dizüstü bilgisayarım linkteki Dell Studio 1555 cihazdı. Tasarımı, ses kalitesi(aynı kaliteye başka hiç birinde rastlamadım hala), performansından çok memnundum. Sıvı teması yüzünden bozuldu satmıştım onu.

Evde ondan daha yeni olan i3 toshiba var ama kesinlikle dell daha performanslıydı.

Şimdi şık tasarımlı, mümkün olduğunca hafif, kolayca ısınmayan ve fan gürültüsü az olan, kaliteli bir cihaza ihtiyaç var. Office ve internet kullanımı için olacak. Oyun ya da ciddi performans gerektiren programlar kullanılmayacak.

Bu yönde sizden tavsiyelerinizi bekliyorum, eskiden bu kadar çeşit yoktu ve bir zamandır da takip etmediğim için uzak kalmışız.

Casper, hp gibi markalar düşünmüyorum, yüksek bir bütçe ayırmadım, ultrabook diye geçen ince tasarımlardan ya da tablet olarak ayrılabilenlerden olabilir.

tarihinde Murat Atagenç tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Azad Mirzade

Merhaba,

Dell teknik servis konusunda çok başarılı.

Asus için biraz şanslı olmanız gerekiyor, zamanında tamire gönderdiğimiz ürünün dahi kaybolduğu olmuştu.

Marka olarak hangisi derseniz dell derim.

*bilişim sektöründeyim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Kaleli

Üstad başkada yorum yapmayacağım.Tecrübemi söylüyorum.Benim Toshiba Satellite L70  i7 var.Depolama türü HDD.Araştırmalarım sonucunda HDD ve SSD arasında iyiki SSD almışım dedirtecek kadar fark olduğunu gördüm.Yine Toshiba 512 gb SSD aldım ve laptopun HDD sini çıkartıp bu SSD yi taktım.Sonuç mu F16 savaş uçağı :).

Bütçen az olsada laptopu aldıktan sonra müsait olduğunda HDD yerine SSD al ve tak.Farkı gör.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Murat Atagenç
Bir saat önce, Ahmet Kaleli yazdı:

Üstad başkada yorum yapmayacağım.Tecrübemi söylüyorum.Benim Toshiba Satellite L70  i7 var.Depolama türü HDD.Araştırmalarım sonucunda HDD ve SSD arasında iyiki SSD almışım dedirtecek kadar fark olduğunu gördüm.Yine Toshiba 512 gb SSD aldım ve laptopun HDD sini çıkartıp bu SSD yi taktım.Sonuç mu F16 savaş uçağı :).

Bütçen az olsada laptopu aldıktan sonra müsait olduğunda HDD yerine SSD al ve tak.Farkı gör.

Üzerinden sökeceğim hdd kutu alıp taşınabilir yapabiliyoruz değil mi? O şekilde değerlendirirsem yerine ssd alabilirim :)

Bir saat önce, Azad Mirzade yazdı:

Merhaba,

Asus için biraz şanslı olmanız gerekiyor, zamanında tamire gönderdiğimiz ürünün dahi kaybolduğu olmuştu.

*bilişim sektöründeyim.

Eski delli aldığımda yerinde servis hizmeti vardı diye hatırlıyorum, ama hiç ihtiyaç olupta denememiştim.

Yorum bağlantısı
Fatih Sarıkaya

Zamanın birinde lenova b590 almıştım çok ucuza :) i3 işlemcili.Hanımın ,i5 işlemcili acer marka ve benimkinden 2 kat pahalı laptopu vardı.Acerden daha hızlı idi.Acer çöp oldu benim laptop hala sağlam.Şuanda onunla yazıyorum.Normal hdd söktüm 120gb ssd taktım.Normalde 3 aya bir formatlardım pc yi.En son formatdan buyana 1 sene geçmiş :) hala ilk günki gibi hızlı.Fan sesi yok değil.Rahatsız edebilir.İçerisinde nvidia 1gb ekran kartı var.Resident evil 5 hiç kasmadan çok rahat oynayabiliyorum.Gerçi benim favorim residen evil 4 :) yaş 40 oldu ama hala vazgeçilmiyor meretten.

Geçen sene dell almıştım,ekran kartı arızalı geldi.6 ay sonra paramı ancak geri alabilmiştim.Yeni pc vereceklerdi kabul etmedim.Dell hayatta almam.Dell,toshiba,hp,casper bunlar bana uzak olsun.Acer,lenova,asus ilk tercihlerimde bunlar olur.

Yorum bağlantısı
Ercüment Yıldırım

Tabikide harddiski söküp kutu ile harici disk olarak kullanabilirsiniz. Ama şunu unutmayın aldığınız bilgisayar garantili olursa disk kapağı çevresinde garanti etiketi varsa eğer diski sökmeniz garantiyi ortadan kaldırmış olur. Ben iki sene ssd takmak için garanti bitmesini beklemiştim.

Alacağınız bilgisayar marka olsun dell olsun toshiba olsun demiyorsanız packard bell de bakabilirsiniz bence fiyat olarak daha aşağıda olabilir. İki tane PB geçti elimden birini hala kullanıyorum diğerinin akıbetini bilmiyorum ama :)

Birşey daha baktığınız bilgisayarlardaki işlemciler eski versiyon olmasın o şekilde satılan ürün var hala piyasada

Yorum bağlantısı
Fatih Öztürk2

HP Elitebook 840 5. nesil kullanıyorum. Üzerinde 256 Gb SSD disk var. Açma tuşuna bastıktan yaklaşık 4-5 saniye içerisinde windows 10 işletim sistemi açılmış kullanıma hazır oluyor. 

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Bir saat önce, Murat Atagenç yazdı:

Güzel ürün. Tavsiye ederim.

Bir saat önce, Azad Mirzade yazdı:

Merhaba,

*bilişim sektöründeyim.

Yaşadıklarınızın birebir zıttını tecrübe ettim. @Erdem Dertsiz Dell'de çalışırdı. Allah düşürmesin Dell'e :)

26 dakika önce, Fatih Öztürk2 yazdı:

HP Elitebook 840 5. nesil kullanıyorum. Üzerinde 256 Gb SSD disk var. Açma tuşuna bastıktan yaklaşık 4-5 saniye içerisinde windows 10 işletim sistemi açılmış kullanıma hazır oluyor. 

Şahane ürün ama çok pahalı. Bi de elitebook'lar kurumsal ürünlerdir, dışarıda bulunması zordur.

Yorum bağlantısı
Ümit Kaan

Bende bu modelin i5 olan versiyonunu 6 ay önce gg den 1600TL ye aldım, şimdi ateş pahası olmuş, çok üstün bir performansı yok ama bekleneni veriyor, takılma donma yapmıyor, ses idare eder,

Yorum bağlantısı
Fatih Öztürk2
4 dakika önce, Sani Gerşon yazdı:

Güzel ürün. Tavsiye ederim.

Yaşadıklarınızın birebir zıttını tecrübe ettim. @Erdem Dertsiz Dell'de çalışırdı. Allah düşürmesin Dell'e :)

Şahane ürün ama çok pahalı. Bi de elitebook'lar kurumsal ürünlerdir, dışarıda bulunması zordur.

HP nin çözüm ortağı bir firmadan ikinci el aldım. Garantisi yeni bitti. Arkadaşım sağolsun çok temiz ve özenle kullanılmış bir cihaz gönderdi. 1200 TL ye aldım ben cihazı

Yorum bağlantısı
Erhan Doruk

Şirket bilgisayarlarımız Dell e7450-7480 serisi . SSD disk , i5 veya i7 işlemcili , 8gb ram , hafif , sessiz , 8 saat şarjı gidiyor. Tavsiye ederim.

Yorum bağlantısı
Arif Aykın

Lenova z-5070 kullanıyorum gayet memnunum hdd yi ssd ye çevirdim mükemmel fan sesi Yok denecek kadar az tek sorun bence hoparlörlerin altta olması.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
57 dakika önce, Fatih Öztürk2 yazdı:

HP nin çözüm ortağı bir firmadan ikinci el aldım. Garantisi yeni bitti. Arkadaşım sağolsun çok temiz ve özenle kullanılmış bir cihaz gönderdi. 1200 TL ye aldım ben cihazı

Şahane bir rakam. Güle güle kullanın.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Atagenç
3 saat önce, Ercüment Yıldırım yazdı:

Tabikide harddiski söküp kutu ile harici disk olarak kullanabilirsiniz. Ama şunu unutmayın aldığınız bilgisayar garantili olursa disk kapağı çevresinde garanti etiketi varsa eğer diski sökmeniz garantiyi ortadan kaldırmış olur. Ben iki sene ssd takmak için garanti bitmesini beklemiştim.

Alacağınız bilgisayar marka olsun dell olsun toshiba olsun demiyorsanız packard bell de bakabilirsiniz bence fiyat olarak daha aşağıda olabilir. İki tane PB geçti elimden birini hala kullanıyorum diğerinin akıbetini bilmiyorum ama :)

Birşey daha baktığınız bilgisayarlardaki işlemciler eski versiyon olmasın o şekilde satılan ürün var hala piyasada

Garanti bitimini bekleriz o zaman

Baktıklarım genelde 6. nesil 

2 saat önce, Fatih Öztürk2 yazdı:

7000 gibi fiyatlar çıkıyor benim için çok yüksek rakam. 

2 saat önce, Erhan Doruk yazdı:

Şirket bilgisayarlarımız Dell e7450-7480 serisi . SSD disk , i5 veya i7 işlemcili , 8gb ram , hafif , sessiz , 8 saat şarjı gidiyor. Tavsiye ederim.

5000li fiyatlar çıkıyor bu modellerde de :)

2000-2500 aralığında bişeyler bakıyorum, tavsiyeler çok yüksek rakamlı.

O rakamlara çıksam direk mac bakarım :)

Şimdi servis olarak Dell mi iyi Asus mu? :)

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Ram iyi disk kapasitesi yetersiz gelecektir bir süre sonra. Ev kullanıcısı için MAC fena değildir. Ancak oyun vs düşünürseniz hayaldir. İleride dilerseniz orjinal olarak Windows da kurabilir, sorunsuz kullanabilirsiniz.

Dip not: Macbook air'lerin performansı düşüktür. Macbook veya macbook pro bakmanızı öneririm Mac'e yönelecekseniz.

Yorum bağlantısı
Volkan Turkmen

Mutlaka olması gerekenler;

1-SSD

2-8 GB RAM (DDR4 olursa daha iyi olur)

3-Full HD ekran

4-En fazla 2 Kg ağırlık

Bu özellikleri taşıyan her cihaz işini görür. altı üstü ofis, internet işlerinde kullanacaksın.

Dokunmatik ekran ve katlanabilir bir cihaz olursa daha iyi olur.

Yorum bağlantısı
İbrahim Arslan

http://www.hepsiburada.com/lenovo-v510-intel-core-i5-7200u-4gb-1tb-128gb-ssd-radeon-530-freedos-15-6-fhdtasinabilir-bilgisayar-80wq024mtx-p-HBV000007ETNW?magaza=Techburada

2600 TL fiyatı ve hem SSD hem de 1 tb hd ile bu cihaz benim de takibimde.Sağlam indirim yakalarsam almayı düşünüyorum.

Eksileri 4 GB ram ve freedos olması.

Cihazı hiç gözümle inceleyemedim, incelemekte fayda var.

http://www.hepsiburada.com/asus-k541uj-go536t-intel-core-i5-7200u-4gb-128gb-ssd-gt920m-windows-10-home-15-6-tasinabilir-bilgisayar-p-HBV000007VXC4

fiyat 2500 ama HD yok, windows 10 var.

Gecen ay 2300 dü.Şu an pahalı

Yorum bağlantısı
Murat Atagenç

Asusta model çok

işlemciyi i5 7200u seçeceğiz sanırım

ya 4gb ramli 256gb ssd olacak

ya da 8gb ramli  1 tbli olacak

ikisi de hemen hemen aynı fiyatlarda

Kafam karıştı yahu

freedosları win7deki gibi sonradan yükleyip sıkıntısız kullanabiliriz değil mi?

Yorum bağlantısı
Murat Atagenç
Volkan Turkmen
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...