İçeriğe Yönlendir

Focus II - Turboyla Başım Belada

Fatih Karaahmet

Recommended Posts

Fatih Karaahmet

Herkese selamlar

Focus 2006 110 Luk aracımın turbosu devamlı bozuluyor ustalar yağ pompası ve süzgecinden olabilir diyorlar bu konudaki tecrübesi olan arkadaşlar varsa yardımcı olursa sevinirim

Yorum bağlantısı
Serkan Karadağ

Hocam sorun hakkında biraz daha detay yazarsanız, bilen arkadaşlar yardımcı olacaktır. 

Yorum bağlantısı
Fatih Karaahmet

Araç devamlı turbo milini bozuyor şöyleki turboyu taktırıyorum yağı ve filtresi değişiyor daha 100 km yol yapmadan milde boşluk yapıyor turbocunun tavsiyesi yağ pompası ve süzgecini değiştir oldu

Yorum bağlantısı
Fatih Karaahmet
(düzenlendi)

Hocam benim de düşüncem bu yönde 

tarihinde Fatih Karaahmet tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Fatih Karaahmet
17 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Yağ basıncı düşük olabilir.
Yağ pompası değişimi mantıklı.

Aynen hocam benim de düşüncem bu yönde 

Artık karteri açtıracağız bakalım ne çıkacak 

Yorum bağlantısı
Bekir Memur

Turbo arabalarda yağ en önemli konudur malesef insanımız atmosferik araba gibi bakım zamanlarını geçiriyor zamanla kalıcı hasarlar oluyor. 

Banada yağ pompasında sıkıntı olabilir gibi geldi.

Yorum bağlantısı
Fatih Karaahmet
(düzenlendi)
10 saat önce, Çağlar Bayur yazdı:

ilk kaç km de değiştiniz? kaça det değişti? kaç tl verdiniz?

Araç 8 aydır bende ilk aldığımda sıfır takdırdım 5000 km dayandı tamamen bozuldu.bende gittim yenisini takdırdım oda 80 km sonra mili bozdu tekrar yapıldı 40 km olmadan tekrar bozdu şimdi gene tamir olacak.Fiyat konusu şöyle geçtiğimiz temmuz ayında yenisini Garrett marka 1000 TL vererek takdırdım ikincisini garanti kapsamında 550 TL ye hallettim üçüncü sefer para vermedim ama şimdi tekrar 550 TL vereceğim tamirine.yağ ve fitre değişimleri bu fiyata dahil değildir.Turbocu eski bir ahbabımın samimi komşusu olduğu için biraz uyguna hallettim.Normal de turboyu tanımadığım bir yerde değiştirip yaptırsaydım herhalde 2.5/3 bin TL öderdim.

Yorum bağlantısı
Fatih Karaahmet
7 saat önce, Servet Aydın yazdı:

Pompa basıncı mili besleyecek yağı göndermez ise lamba yakar.

Normalde dediğin doğru ama turboya gelen yağın basıncı gerçekten az olabilir. Bizde usta ile yağ lambası yanmadığı için pompayı değiştirmekte kararsız kaldık.

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Montaj hep aynı yerde mi? Montaj prosedürü doğru yapılıyor mu. Çift yağ değişimi yağ filtresi değişimi. Rölanti de çalıştırma belli süre .yoksa sök tak mars baş vın sür mu

Yağ borusu intercooler vs temizleniyor mu

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Karaahmet
(düzenlendi)
2 saat önce, Mustafa Tüfekçi yazdı:

Montaj hep aynı yerde mi? Montaj prosedürü doğru yapılıyor mu. Çift yağ değişimi yağ filtresi değişimi. Rölanti de çalıştırma belli süre .yoksa sök tak mars baş vın sür mu

Yağ borusu intercooler vs temizleniyor mu

Hepsi yapıldı tek elden aynı yerde yapıldı geriye sadece yağ pompası ve süzgeç kaldı

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
14 saat önce, Fatih Karaahmet yazdı:

5000 km dayandı tamamen bozuldu.

ilki 5000 km sonra bozuldu derken n eoldu? çekiş mi düştü duman mıattı ıslık yaptı gibi?

15 saat önce, Fatih Karaahmet yazdı:

oda 80 km sonra mili bozdu

mil bozdu enen anda ne oldu yukarıdaki gibi?

15 saat önce, Fatih Karaahmet yazdı:

40 km olmadan tekrar bozdu

80 km sonraki belirtiler her ne ise aynıs mı oldu?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...