İçeriğe Yönlendir

Kış Lastiksiz Seyahat

Nihat Palolu

Recommended Posts

Nihat Palolu

Bu yılbaşı Adana'ya gitmeyi düşünüyoruz. 2016 aralık ayı hava ve yol durumu arşivi bulamadım.

Kış lastiğim yok, zincir var ama benim arabaya muhtemelen uymayacaktır. Kim bilir ne zamandan kalma pas kir içinde çuvalda duruyor çıkarıp bakmadım.

Bu sene yol durumu ne olur acaba, İzmir-Uşak-Afyon-Konya-Adana.

Yorum bağlantısı
Metin Çilo

Adana-Pozantı-Ulukışla-Konya güzergâhında her zaman kar olur.

Yolda kalma ihtimaliniz yüksek.

Valla tedbirsiz çıkmayı düşünmek iyi cesaret.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ahmet Koçak

Ben de konyalıyım şahsen ben cesaret etmezdim. Risk almaya değmez.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Türedi

uygun bir zincir arabaya şimdiden alıp koyun.Zaten kar olursa zincirsiz trafik salmaz..Yol kenarında zincir satan fırsatçılardan 3 katı paraya almak zorunda kalırsınız.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Taşkın

Kar yağarsa gece yola çıkmazsınız sabah oldumu heryeri tertemiz oluyor. Hepsi işlek yollar sıkıntı olmaz. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
(düzenlendi)

Valla açıkcası intihar girişimi olur. Kar yağsın yağmasın. Zincir ile eğer ki Scirocco ile gidecekseniz de hem arabaya hem size eziyet olur. Gündüz bile sıcaklığın 0 dan bayağı eksilere düşeceğini tahmin edersiniz belirttiğiniz güzergahta.

tarihinde Metin Akbal tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

Uşak, Afyon, Konya üçgeninde büyük sıkıntı çekersiniz.

Geçen perşembe Gebze'den Ankara'ya gittim gece saati. Kar yağmur yoktu ama yol bildiğin simsiyah parıldıyordu. Lastik olmasa tövbe cesaret etmezdim.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
(düzenlendi)

Mehmet abi güzel yazmış. 4 kış lastiğine verilecek para ile uçakla gidilir dönülür, üstüne orada araba kiralanır :)

tarihinde Sani Gerşon tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Elinde kalan sıfır olur ama, diğer türlü 4 5 sene kullanacağı kış lastiği olur, her sene bu yolculuk yapılacaksa tabi :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Nihat Palolu

Moralimi bozdunuz yav :D

Kışa ve kara hasret kalmış biri olarak bu fırsatı değerlendireyim dedim ama olmayacak herhalde :(

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Akasaray Adana seyahat güzergahların arasında. Buralara ulaşmak için de mecburen kar kış göreceksin. 

Lastiksiz olmaz Nihat. 

Ha kösele ayakkabıyla çıkmışın buza, ha yazlık lastikle.. Farkı yok. 

Olmaz. 

Lastik ölçülerin ne ?

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Lastiksiz sakat iş gerçekten, bu arada kar lastiği karda işe yarar, buzda değil, bunuda unutmamakta fayda var, buz başka şey, buz oldumu çivili lastik veya zincir lazım, bu ikisi karda etkisiz gibidir bunuda dikkate almak lazım, buz varsa kar lastiğide yetmez kısaca, zinciri hazırda tutun...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

5x112 icin uygun fiyata jant lastik te bulunur. Illa 18 lastige gerekte yok.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Bekir Çelik

Adanalıyım, Konya'da ikamet ediyorum, İzmir'de 3 yıl çalıştım. Güzergahı çok iyi biliyorum. Arkadaşların dediği gibi çok büyük risk hocam. Uşak sıkıntı, Afyon sıkıntı, Konya'da geçen yıl yollar kapandı. Damlama inişi var Tekir dolaylarında. Allah korusun.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
10 saat önce, Nihat Palolu yazdı:

Bu yılbaşı Adana'ya gitmeyi düşünüyoruz. 2016 aralık ayı hava ve yol durumu arşivi bulamadım.

Kış lastiğim yok, zincir var ama benim arabaya muhtemelen uymayacaktır. Kim bilir ne zamandan kalma pas kir içinde çuvalda duruyor çıkarıp bakmadım.

Bu sene yol durumu ne olur acaba, İzmir-Uşak-Afyon-Konya-Adana.

Gideceğiniz yollarda kar olma ihtimaline karşı zincir olanagınız yoksa kar çorabı alın mutlaka.hem pratik hemde işinizi görecektir.

Yorum bağlantısı
Serkan Karadağ

Kış lastiksiz asla çıkmazdım. Hatta zinciri de bagajda hazır tutardım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
10 dakika önce, Ali Cihangiroğlu yazdı:

Lastiksiz sakat iş gerçekten, bu arada kar lastiği karda işe yarar, buzda değil, 

İşe yaramaz demek yanlış Ali. 

Sadece beklentileri düşük tutmak lazım.. Kösele ile lastik ayakkabının buz üstündeki davranışı aynı değil.. 

Yazlık lastik, buz üstünde kösele ayakkabıya dönüşüyor, kışlık lastik yapısı gereği yumuşak kalabildiği için, nispeten tutunma sağlıyor. 

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Nihat Palolu
12 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Akasaray Adana seyahat güzergahların arasında. Buralara ulaşmak için de mecburen kar kış göreceksin. 

Lastiksiz olmaz Nihat. 

Ha kösele ayakkabıyla çıkmışın buza, ha yazlık lastikle.. Farkı yok. 

Olmaz. 

Lastik ölçülerin ne ?

Aksaray'la pek işim yok abi, Konya çıkışı direkt otobana giriyorum. Yani sıkıntı Konya çıkışına kadar.

Lastik ölçüm 235 45 17

Yorum bağlantısı
Okay Kaygusuz

ulukısla pert oluyor gecen sene aralık 24te ankaradan mersine gidip gelmiştim fenaydı.

lastiksiz olmaz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...