İçeriğe Yönlendir

Dizel Enjektör Temizleyiciler Hk

Erol Güven

Recommended Posts

Erol Güven

Değerli arkadaşlar son zamanlarda enjektör temizlik katkısı ile oldukça olumlu bilgiler var. Faydaları ve zararları nedir yada kaç km kadar konur gerçekten  faydası varmıdır kullananlar yorum yapabilirmi

Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz

MK3 Mondeo'mda pompa enjektör problemi yaşadım bu katkı - temizleyici sebebiyle.

3 Ayrı dizel ustası gezdim 3 'ü de ayrı ayrı sakın abi kullanma, düzenli olarak aynı yerden temiz mazot alman en iyi bakımdır diye belirttiler.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Okay Kaygusuz

kimi araca zararı oluyor kimisine olmuyor ben arada uzun yola giderken würtn katkı maddesini ful depoya döküyorum zararınıda yararınıda göremedim desem yeridir.

Yorum bağlantısı
Cem Dilmen

Forumda daha önce konuşulmuştu diye hatırlıyorum. Özellikle uzun kilometrelerde ( mesela 150 000) km hiç bir temizlik yapılmamış araçlarda kullanımı sonrasında enjektör kaçakları oluşabileceği için çok da tavsiye edilmiyor. Ama özellikle 5- 6000 km de bir kaç depoda kullanılması enjektör ömrünü uzatmak açısından tavsiye ediliyor. Bence kullanılmalı. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Erol Güven

Araç 94 Km şimdiye kadar hiç kullanılmadı bu km kullansak enjektör ve pompaya bir zarar teşkil edermi ?

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

mazot çok az ise (5-10 lt. falan) enjektörü keserbilir ...

onun dışında 30 bin 40 binde normali ama ben 20 binde bir kullanıyorum, düzenli kullanıldığında enjektörler cillop gibi olur, yok etksisi yok diyenlerde var ama o iş öyle değil, arabam 182 binde, düzenli olarak kullandım hep, sıfır sorun şuan,  deneme maksatlı 2 adet ranger pikabın birinede ara ara berner kullandık, her ikisininde enjektörler zaten pek iyi değildi, bu durumda kullanım sonrası kullanılan araç dumanı azallttı diğerini tokatlar oldu, esas önemli olansa şu, 2 aracında enjekötier söküldü, berner kullandığım diğerine göre bariz daha temiz çıktı, ayrıca enjekötörü daha kolay söktük, diğer aracın enjektörde resmen katran vardı, 1. enjektörü sökene dek anası ağladı tamircinin :)

kısaca düzenli kullanımda sistemin tamamını temiz tutar ve korur, Carbon Clean e fark atan kısmıda bu zaten, depodan motora tüm hattı halleder, depodaki suyu nötralize eder ve içindekileri temizler vs.

Cem beyinde dediği gibi, 150 bin ve üstü hiç kullanılmayan motorda sorun çıkarabilir, tam dolu depoda kullanmak daha az risklidir, temiz sistemde ise riski yok, aynı olay CC içinde geçerlidir, 150 bin olayında cc direk ve yoğun kullanım yüzünden daha risklidir, haberiniz ola....

katkı yada CC bunlar düzenli kullanılmalı, yüzbin km hiç kullanma ondan sonra kullan, elbette sorun çıkar, haa sürekli temiz mazot kullanmakta faydalı tabii, ama bunlar daha faydalı bence, hem bun kullanıp hemde devirli kullanacaksınız aracı...

1 saat önce, Okay Kaygusuz yazdı:

kimi araca zararı oluyor kimisine olmuyor ben arada uzun yola giderken würtn katkı maddesini ful depoya döküyorum zararınıda yararınıda göremedim desem yeridir.

uzun km ler kullanılmayanda sorun çıkarır, motorun sağlamsa fark göremezsin zaten, faydası sistemi temiz tutmaktır, aracın güzel çalışıyormu, evet, işte faydası bu, koruyucu temizleyici ürün bu, performans arttırıcı değil ki :)

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Erol Güven

Sürekli temiz mazot alıyorum bunda sıkıntı yok o zaman kullanmayım ne olur ne olmaz işi sağlama alalım biz.

Yorum bağlantısı
Murat Atagenç
Bir saat önce, Ali Cihangiroğlu yazdı:

deneme maksatlı 2 adet ranger pikabın birinede ara ara berner kullandık,

Birebir ürün tavsiyesi rica ediyorum :)

(Baktım çeşidi çok çünkü)

Yorum bağlantısı
Okay Kaygusuz
Bir saat önce, Murat Atagenç yazdı:

ondan da katalım :)

Yorum bağlantısı
Tamer Topaç
(düzenlendi)

Bir defa çok hafif hafif tekleme hissetmiştim. O da kendi aracım olduğu için. Bir başkası kullansa, birşey yok diyebilecek kadardı. Würth aldım, uzun yolda iki depoya bölerek kullandım sorunum düzeldi.

tarihinde Tamer Topaç tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Cihat

ben megane 3 ümü 97 bin km de almıştım aldığımda yakıtı ne yaptıysam 8.5 9 litreden aşağı indiremedim sonra würth dizel enjektör katkısı attım uzun yolda 6.5 oldu :)

Yorum bağlantısı
Alper Aytar

Her 10 binde 1 depoya eklerim mutlaka biraz da devirli kullanırım özellikle uzun yola giderken kullanırım arabanın arkası simsiyah kurum oluyor... temizlik yaptığı doğrudur ben memnun kaldım

Yorum bağlantısı
Uğur Kamil

Bende hiç kullanmamıştım bir deneyelim dedik. Şuan için olumlu yada olumsuz birşey görmedim.

Kendi aracım 76.000 kmde arkadaşın aracı 140binde ikimizde yarım depoya 1 kutuyu yarıya bölüp kullandık.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
7 saat önce, Murat Atagenç yazdı:

wurth

berner

tunap

başka kullanma..

seç beğen :)

2 saat önce, Uğur Kamil yazdı:

Bende hiç kullanmamıştım bir deneyelim dedik. Şuan için olumlu yada olumsuz birşey görmedim.

Kendi aracım 76.000 kmde arkadaşın aracı 140binde ikimizde yarım depoya 1 kutuyu yarıya bölüp kullandık.

yarım depoya yarım kutu ile tam depoya 1 kutu aynı etkide yalnız :) riske girmeyelim diye böldüğünüzü farzettimde....

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Uğur Kamil
3 dakika önce, Ali Cihangiroğlu yazdı:

seç beğen :)

yarım depoya yarım kutu ile tam depoya 1 kutu aynı etkide yalnız :) riske girmeyelim diye böldüğünüzü farzettimde....

:biggrin:
En azından daha kısa sürede katkılı yakıt bitmiş olucak.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

insanoğlu nun dişleri 20-30 yaşa gelince çürüyor, bir jelibon varmış, 2 adet emince dişler ilk günki gibi oluyormuş dediler geçende... şaşırdım

• Beğen 3
  • Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
2 saat önce, Uğur Kamil yazdı:

:biggrin:
En azından daha kısa sürede katkılı yakıt bitmiş olucak.

:D sonuç aynı ama dediğin doğru....

2 saat önce, Çağlar Bayur yazdı:

insanoğlu nun dişleri 20-30 yaşa gelince çürüyor, bir jelibon varmış, 2 adet emince dişler ilk günki gibi oluyormuş dediler geçende... şaşırdım

sallamışlar, dolgu yapacaksın, olmadı implanta kadar gider iş, birşeyler katacaksın o dişe, yoksa daha çook şaşırırsın :tongue:

yadigar-dissiz.jpg?resize=300,225

hiç katkısız saf rafineri çıkışı yakıt kullanında görelim bakalım o süper motorlarınızı...

Yorum bağlantısı
Hakan Gürsu

Katkı kullanmadan önce uzun yol yapabiliyosanız kesin yapın. Benim dizel C-max gideken gaza yüklendiğin zaman özellikle 3000 devirden sonra acayip duman atmaya başlamıştı. Hafta sonu Bartına gittik yaklaşık 450 km gidiş. Giderken hep 3000 ile 4000 devir arası kullandım. Dönerken dumandan eser yoktu. Sadeca çeyrek depo fazladan mozat yaktım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Atagenç
2 saat önce, Ali Cihangiroğlu yazdı:

wurth

berner

tunap

Marka tamam bernerde, aynı markanın bikaç tane çeşiti var hangisi? :)

Yorum bağlantısı

Bozuk enjektörü hiçbir katkı düzeltmez . 

Sağlamınıda bir güzel bozabilir

kullanmakta fayda var sanayi esnafı taşmı yiycek yahu

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz

Bozuk enjektörden para kazanan insanlar, bu katkı enjektöre zarar veriyor gizli olan bozuklukları meydana çıkartıyor kullanmanı tavsiye etmiyorum diyor.

Daha ne diyelim.

Yorum bağlantısı
Murat Kırçal
(düzenlendi)
On 11.12.2017 at 13:16, Erol Güven yazdı:

Değerli arkadaşlar son zamanlarda enjektör temizlik katkısı ile oldukça olumlu bilgiler var. Faydaları ve zararları nedir yada kaç km kadar konur gerçekten  faydası varmıdır kullananlar yorum yapabilirmi

Yaklaşık 6 yıldır würtü kullanıyorum. Her sene kış gelmeden full depoya döküyorum. O şekilde kullanıyorum. Aracım 255000 kmde orjinal pompa ,enjektör ve turbo çok şükür hiç sökülmedi. Bende bilmiyordum eniştem sayesinde öğrendim. Kendisi İstanbul opel yetkili serviste müdür. Opel araçlara ve common rail, motorlu  araçlara kullandıklarını söylüyor.

tarihinde Murat Kırçal tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
23 saat önce, Murat Atagenç yazdı:

Marka tamam bernerde, aynı markanın bikaç tane çeşiti var hangisi? :)

common rail için temizleyici koruyucu olanı kullan, wurth de tek tip zaten.

bunu al

https://shop.wurth.com.tr/dizel-performans-iyilestirici-300ml

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Sistem sağlamsa zarar vermez, korurur temizler ilk günki kıvamda tutar, zaten bunun olayı korumak:

ne zaman zarar verir, limitin altında çok az yakıt varken kullanırsanız zarar verir.

enjektör bozuksa yapacak birşey yok, zaten bozuk olanı daha çok bozmaz, zaten bozuk

enjektör sağlam ama adam gibi çalışmıyor, bu katkı temzilerse durum düzelir, yok düzelmedi, enjektör sökülecek, başka çözüm yolu yok.

dediğim gibi, ürünü yakıt belirtilen miktarın altındayken kullanmadığın sürece sıkıntı olmaz, rahatça kullanırsınız, sağlam sisteme zarar falan vermez, yakıt çok az bunu kullandın, suçlu sensin :)

9 saat önce, Sami Demirpaz yazdı:

Bozuk enjektörden para kazanan insanlar, bu katkı enjektöre zarar veriyor gizli olan bozuklukları meydana çıkartıyor kullanmanı tavsiye etmiyorum diyor.

Daha ne diyelim.

o ustaya selam, gizli olan hata olmaz, hata varsa anlarsın zaten, onu açığa falan çıkarmaz,  bunu 200 bin km hiç temizlik yapılmamış motorda kullanıp sonra enjektör gitti silindir segman sibob gitti ile karıştırmayın ama, o başka şey,  neyse o ustalar civata sıkmacı ustacık sanırım :tongue:

enjektör ya iyidir, yada yavaş yavaş bozulma yolunda ilerliyordur, katkı kullandın ne oldu, hiçbir şey,  pislikleri halleder enjektör o esnada gerçekte ne haldeyse o hale gelir, iyiyse iyidir yolcuysa yine yolcu, onu daha kötü yapan gerçek durumun haricindeki ekstra kötü  şeyleri yokeder bu madde :)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...