İçeriğe Yönlendir

Dizel Enjektör Temizleyiciler Hk

Erol Güven

Recommended Posts

M.Fatih Yüce
30 dakika önce, Okay Kaygusuz yazdı:

bencede isteyende yazılımda yaptırsın arabasına :)

Yazılımda attıracağım yakında :) İlk bakımı yaprırayım serviste yazılım güncellemesi yapıp silinmesin diye beklemedeyim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Okay Kaygusuz
1 saat önce, M.Fatih Yüce yazdı:

Yazılımda attıracağım yakında :) İlk bakımı yaprırayım serviste yazılım güncellemesi yapıp silinmesin diye beklemedeyim.

yazılım güzel yaptırın kesin. arabanın gercek gücü cıksın ortaya sakin stabil kullanımda azda yakıyor. yazılımsız turbo kalmasın.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
1 saat önce, Okay Kaygusuz yazdı:

yazılım güzel yaptırın kesin. arabanın gercek gücü cıksın ortaya sakin stabil kullanımda azda yakıyor. yazılımsız turbo kalmasın.

Ne çok gaz veren var bu günlerde :)

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Okay Kaygusuz
Bir saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Ne çok gaz veren var bu günlerde :)

gazla calısmıyor bunlar zengin turbo dizel :)

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
19 saat önce, Ahmet İhsan Akşen yazdı:

O pul kaçırdımı bir iki günde bu hale geliyor enjektörün üst kısmı :)
iki sene önce kullanmistim wurth, motor sessizleşmişti sanki, 120 binde falandı birşey olmadı. bu sene pullardan kaçırmaya başladı alakası varmıdır bilmem. Sömestr tatiline çıkarken bir kutu daha kullanmak var aklımda.

pul kaçırdımı berbat eder, sesini duyarsın, yalnız kaçırmasada kompresyon kaybı olmasada o kısım yine kirlenir, bunuda yazayım.

Yorum bağlantısı
M.Fatih Yüce

Benzinli araç kullanırken ne katkı nede duman yada kir olurdu. Bu mazotun fiyatını benzinle eşitleselerde kurtulsak bu berbat yakıttan :) 1,5 tsi gelsede bizde vag alsak

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Mert Yeldan
Benzinli araç kullanırken ne katkı nede duman yada kir olurdu. Bu mazotun fiyatını benzinle eşitleselerde kurtulsak bu berbat yakıttan [emoji4] 1,5 tsi gelsede bizde vag alsak

Ben şok [emoji33]
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
On 16.12.2017 at 14:09, Mert Yeldan yazdı:

En güzeli motor çalışırken emiş manifoldundan balata spreyi sıkmak

her bin km de bir kesin yapmalı çoçok iyi olur. bolbol sıkmalı eter falan da varsa araya katmalı

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan
her bin km de bir kesin yapmalı çoçok iyi olur. bolbol sıkmalı eter falan da varsa araya katmalı

Ben ayda bir yapıyorum katkı yerine
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
On 16.12.2017 at 11:09, M.Fatih Yüce yazdı:

Yazılımda attıracağım yakında

modifiye suç değil bir yaşam biçimidir :training1:

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
9 dakika önce, Çağlar Bayur yazdı:

Axe deodorant tercihim. Land sahipleri mutlaka yapmalı

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

Çikolata kokusu gibi olan tercihim. Land da şart tabiki. Bozuk enjektör sağlıksız yanma çiğ yakıt kokusu yerine mis gibi oluyor

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
black olan mı? yahşiiii
Africa yanma verimi için zirvede
Çikolata kokusu gibi olan tercihim. Land da şart tabiki. Bozuk enjektör sağlıksız yanma çiğ yakıt kokusu yerine mis gibi oluyor
Bi ara oda parfümü dene
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
3 saat önce, Çağlar Bayur yazdı:

hah tam üstüne geldi, geçen bizim ranger lardan biri bozulmuş, uzman benim ya, beni aradılar :)  tak tak etti yolda kaldı ne yapalım, kıpraşmayın dedim, marşa basmayın çekici çağırın, neyse geldi araba yanıma, bir tıkladım marşa, baktım motor dönüyor ama çalışmıyor, hemmen aldım elm i taktım, p0301 di galiba, bunlar 302-303-304 diye gider, 301 1. silindir, 302 2 silindir şeklinde gider,  301 1 nolu silindirde, kompresyon kaybı, enjektör hatası, yada krank sesörü hatası falan şeklinde ihtimaller var, götürün tamirciye iş fena....

Neyse gitti motor, bende sonradan bakmaya gittim, izliyorum, dedim kod bu olay bu, tamam dediler, önce enjektöre bakalım, iyi dedim tamam, söktüler gönderdiler kontrole, dedimki hazır söktünüz, şimdi külbütör kapağınıda açalımda bir bakalım, belki sibobta falan vardır bir numara, yok dediler gerek yok, silindire hava tuttular, içine mıknatıslı çubuk uzattılar temizlediler vs. sonra içine güzelce balata spreyi sıktılar silindirin, hava tuttular, bunada eyvallah dedim, dedimde buraya bu sıkılmazda dedim, içerisi kurudu gitti, biraz motor yağı dökün kranktan tur attırın yağlansın segmanlar garanti olsun iş, kuru kuru çizmesin gömleği dedim ama dinlemediler, neyse geldi enjektörler hatasız, taktılar bastılar marşa yine yok, çalışmadı....

bakın dedim araç korumada, mazot vermez bu, boşa uğraşıyorsunuz, dinlemediler, çokta karışmak istemiyorum ama, neyse söktüler borunun birini mazot gelsin havasını alacağız, beyhude iş boşa uğraşmayın, bastılar marşa mazot yooook, ne oldu dedim :)

şimdi geldik zurnanın zırt kısmına, aldı eline tam dolu balata spreyini sıktı biraz manifoltaaaaa :)  bastı marşa taktuktakır, beyaz duman yine durdu, ne oldu şimdi dedim, abi mazot geliyor az kaldı olacak, yahu araç korumada mazot gelmez, pompa devre dışı comon rail bu ne hava alması yapmayın falan, yok dinlemiyorlar, yapında görelim dedim, bastı spreyi bastı marşa, yok heryer duman, boca etti spreyi tak tuk seler, yine yok, ortalık duman, lan dedim bak kızıyorum kırcaksınız bir yeri  sesi dinleyin vuran birşey var, çalışmaz, yine sıktılar olmadı, sonra bastı marşa motor dönmüyor, ahaaaa dedim kitledi, hayırlı olsun bittiniz siz, yok abi dedi usta akü bitti marş basmıyor, yahu delirtmeyin adamı ne aküsü, kızdım bu sefer akü değiştiler yine tık yok, ne oldu dedim, marş motor bozuk abi.... benden duman çıktı yatak saracağım artık, tamam len dedim ne halt yerseniz yiyin, nasılsa bundan sonrası size girecek....

neyse dinamo gitti geldi takıldı marşa basıldı motor dönmüyoooor, evet dedim şimdi alalım yorumlarınızı....  ..... sessislik ve başladılar sibob kapağını açmayaaaaa :)

açın bakalım pastayı yiyelim, açıldı baktıkki, 1 nolu silindirin 1 sibobu yooook :D

yahu dedim, en başta ne dedim size, hata kodu bu, aletle baktınız evet hata kodu doğru, kompresyon kaybı 1. sebeb, değilmi evet, siz ne yaptınız ?

sibob yerinden çıkmış, içeri düşünce silindire vurmuş gerisini bilirsin zaten, ama marş basınca motor dönüyor, 1 sibob, 1 silindir, segmanlar piston değişecek (tabii el değmişken hepsi değişir vs.), üst kapak kontrol edilecek krank kontrol edilecek, yapılması gereken bu, siz ne yaptınız, bastınız balata spreyini, tak tuk zorladınız, sibobun kırılan üstteki parça yukarıda, tak tuk ederken zıplıyor ve ön kısımdan egzantirik dişlilerinin (dohc 2 ekzantrikli) araya kaçıyor ve dişlilerde duman oluyor, alayı girdi, masraf motor in bin hariç  rektefe parça falan 9000 tl. 

hayırlı olsun dedim, balata spreyi boca edilmez, bu sprey hiç sıkılmaz, eterde sıkılmaz, ancak mecbur kalırsanız azıcık, oda herşeyden eminseniz falan belki, böylece sağlam indirimle motor yenilendi :D

aynen dediğini dedim vallahi, birdaha balata ile beraber eterde boca edinki komple sandık motor alalım, birde rektefe ile uğraşmayalım :D

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

300 bin küsürdü galiba, geçen kış bakımsızlıktan trigeri koparmış, siboblar falan nanay, yapılırken hatalı birşeyler yapmışlar dediler, o yüzden sibob kesmiş yada içeri düşmüş, emin değilm tabii, ama sonuç bu, 4 tane var bizde, şimdi alayını satacaklarmış, önüne gelen biniyor, güçlü aletler, bilen yokta, bilmeyen çok bizde, basıyorlar sonra pert, daha önce çömezlere verdikleri 2 4x4 rangerı virajda uçurmuşlardı zaten, gitti güzelim makinalar, güçlüye hoşlarına gidiyor basıyorlar tokat falan, ilk virajda hoooop, binek araç gibi kullanırsan gazı kullanmayı bilmezsen tabii dönemezsin bununla virajı, neyse alayı duman oldu arabaların.... biri geçen virajda arkayı atıyor diye 700 kg. yük atmış arkaya, o arabada pert, yahu ben özellikle arkaya yük atmıyorumki virajı döneyim, şaşkın şakın bakıyorlar bana :D arkadan çekiş araç kullanmak sanattır azizim.

Hep arıza hep dert bıkmışlar, aslında sorun kullananlarda ama gelde anlat, son karar tamamı elden çıkarılacak, zaten 2000-2010 model aralığındaydı bunlar, hepsini elden çıkarıp başka az masrafı araçlara geçeceklermiş, gitti arabalar, şuan bana 2010 motor sağlam ama gerisi biraz hışır ranger düştü, onuda satacaklar ama beklemediyiz, hışır ama gaza bastımmı direk ibre sonda, bakalım ne yapacaklar, yaza kadar zaman var, şuan ödenek yok DSİ de, nezaman geleceğide belli değil, para yok devlette, karayollarıda bitik, 1-2 belli firmaya para var gerisi yok, bakalım ne olacak, Mart Nisan a kadar yok ödenek, sonrada olmazsa zaten hepimiz işsisiz, gerisini düşünün artık.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
Bir saat önce, Servet Aydın yazdı:

Tahmin ettiğim gibi. Kullanıcı belli olmayınca, hesap soran olmayınca ne versen elde kalır

hiç sorma,  kendi malım gibi içim acıyor vallahi, milli servet yazık...  bana yollarlar, komple bakım yaparım, sürekli kontrol, cillop olur araç, 3-5 ay sonra ona lazım buna vereceğiz, iyiya göze batıyor, bir gider araç ya pert yada duman olmuş durumda bana geri gelir, hadi yeni baştan topla, yahu içine kendi arabamın malzemelerini kullanıp koruduğum arabaları sen veriyorsun canına okuyorlar, bırakın dursun bende yok, al işte alayı gidiyor, bakalım yerine ne gelecek, d-max alın dedim ama mitsu falan diyorlar, tipsiz alet, toyota dediler aman dedim, yol tutuş sıfır ötesi, bununla uçmayan kalmaz.....bakalım ne gelecek yerlerine, hayırlısı artık...

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
2 saat önce, Çağlar Bayur yazdı:

hmm demek rangerlarda kronik subap kesme var :rofl:

yoo sadece 1 i kesti, trigeri kopartırsan yada uyduruktan motor toplarsan marka farketmeksizin alayı keser tabii :D

rangerda şu var, motormu yapacaksın, tüm parçalar orjinal olacak, yerli yada tırt marka krankı üst kapağı falan hiç sevmez, kırar çatlatır atar, kronik orjinal parça isteme hastalığı var bunlarda...

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...