İçeriğe Yönlendir

Focus 1 - Lpg’de İken Silkeleme ve Dit dit Sesinin Gelmesi

Nejdet Sarıer

Recommended Posts

Nejdet Sarıer
(düzenlendi)

Aracım lpg de iken önce hafif silkeliyor gibi oluyor sonrada dit dit diye ötmeye başlıyor ve lpg göstergesinde ki yeşil ışık kırmızıya dönüyor.Önerisi yada fikri olan varsa yardımcı olursa sevirim.

tarihinde İnan Çınar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Yalçın Dağlıoğlu

LPG filtresinin değişmesi gerekiyor değiştirin susacaktır.Tartarini lpg vardı aracımda başıma geldi filtreyi değiştik sıkıntı çözülmüştü zamanında.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Nejdet Sarıer
9 dakika önce, Yalçın Dağlıoğlu yazdı:

LPG filtresinin değişmesi gerekiyor değiştirin susacaktır.Tartarini lpg vardı aracımda başıma geldi filtreyi değiştik sıkıntı çözülmüştü zamanında.

filtre degiştirildi başka sebebi olabilir mi

Yorum bağlantısı

bazı nedenler.
Enjektör hatası.
Enjektör biri veya bir kaçı ile bağlantı kesilirse haya verir.

düşük tank basıncı buna eden olabilir. lpg tankında bulunan sensör arızalı olabilir düşük basınç gösterir ve Sistem otomatik benzine alıyorum diye sizi uyarıp benzine alır.

yine kısa devre ihtimali ya da lpg ecu arızaları da buna sebep olur
çözüm çok basittir lpg programıyla bağlanıp sistem bileşenlerinin düzgün çalışıp çalışmadığı bir kaç dakikada anlaşılır.
bazı lpg sistemleri hatayı hafızaya alıp size kayıtlı hataları da söyler. örneğin enjekte bağlantısı yok düşük basınç vs

Yorum bağlantısı
Hasan Yıldız

Genellikle maf sensorunden kaynaklanir araciniz gaza gecmiyor.Maf sesorunuz yeterli basinci okuyup beyne iletemedigi icin arac lpg ye gecemiyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Nejdet Sarıer
12 dakika önce, Tahir Ak yazdı:

bazı nedenler.
Enjektör hatası.
Enjektör biri veya bir kaçı ile bağlantı kesilirse haya verir.

düşük tank basıncı buna eden olabilir. lpg tankında bulunan sensör arızalı olabilir düşük basınç gösterir ve Sistem otomatik benzine alıyorum diye sizi uyarıp benzine alır.

yine kısa devre ihtimali ya da lpg ecu arızaları da buna sebep olur
çözüm çok basittir lpg programıyla bağlanıp sistem bileşenlerinin düzgün çalışıp çalışmadığı bir kaç dakikada anlaşılır.
bazı lpg sistemleri hatayı hafızaya alıp size kayıtlı hataları da söyler. örneğin enjekte bağlantısı yok düşük basınç vs

tankda ki basınç sensörünü değiştirdim fayda etmedi.Lpg sistemine baktırdım gaz servisinde herhangi bir sorun yada hata göstermedi işin garibi

Yorum bağlantısı
tankda ki basınç sensörünü değiştirdim fayda etmedi.Lpg sistemine baktırdım gaz servisinde herhangi bir sorun yada hata göstermedi işin garibi
bu ses hata belirtisidir. bir sorun var dediğim yerlere bakılmalı. ecu da da olabilir tamir ettirmek gerekir
Yorum bağlantısı
Nejdet Sarıer
15 dakika önce, Tahir Ak yazdı:
16 dakika önce, Nejdet Sarıer yazdı:

bu ses hata belirtisidir. bir sorun var dediğim yerlere bakılmalı. ecu da da olabilir tamir ettirmek gerekir

teşekkür ederim cevaplarınız için 

20 dakika önce, Hasan Yıldız yazdı:

Genellikle maf sensorunden kaynaklanir araciniz gaza gecmiyor.Maf sesorunuz yeterli basinci okuyup beyne iletemedigi icin arac lpg ye gecemiyor.

sağolun ilk fırsatta baktırıcam

Yorum bağlantısı
Samet Düzgün
1 saat önce, Hasan Yıldız yazdı:

Benim de aynı sorunum vardı. Araba arada tekleyip benzine atıyordu. Lpg göstergesi arıza ışığı yakıyordu. Bilgisayara bağladılar sorun bu sensörden çıktı. Değişti sorun çözüldü. Büyük ihtimalle sorununuz bundan kaynaklanıyor. 

Yorum bağlantısı
Mustafa Çiçek

Alternatif sorun ben de ekleyeyim. Regülatör üzerindeki ısı sensörü arızalı olabilir. Tecrübeyle sabit.

Yorum bağlantısı
Nejdet Sarıer
Şimdi, Samet Düzgün yazdı:

Benim de aynı sorunum vardı. Araba arada tekleyip benzine atıyordu. Lpg göstergesi arıza ışığı yakıyordu. Bilgisayara bağladılar sorun bu sensörden çıktı. Değişti sorun çözüldü. Büyük ihtimalle sorununuz bundan kaynaklanıyor. 

maf sensörü nerde tam olarak tüpde takılı olan sensör mü oluyor

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
(düzenlendi)

Tüpte takılı olan sensör. Isı-map sensörü. Bir tane daha vardı harici bir yerde ama o ne sensörüydü hatırlayamadım. LPG kitinin markası nedir?

tarihinde Metin Akbal tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Nejdet Sarıer
Şimdi, Metin Akbal yazdı:

Tüpte takılı olan sensör. Isı-map sensörü. Bir tane daha vardı harici bir yerde ama o ne sensörüydü hatırlayamadım. LPG kitinin markası nedir?

BRC marka

Yorum bağlantısı
Hasan Yıldız
maf sensörü nerde tam olarak tüpde takılı olan sensör mü oluyor
Map sensoru ismi motor kaputunun altindadir.Motorla surucu kabinini ayiran panele sabitlenir genelllikle.Kibrit kutusu kadar bir parca ,iki ince hortum bir de kablo baglantisi var.49c899cb51bdb5e14dfa5327f564428e.jpg
Yorum bağlantısı
Nejdet Sarıer
40 dakika önce, Hasan Yıldız yazdı:

Map sensoru ismi motor kaputunun altindadir.Motorla surucu kabinini ayiran panele sabitlenir genelllikle.Kibrit kutusu kadar bir parca ,iki ince hortum bir de kablo baglantisi var.49c899cb51bdb5e14dfa5327f564428e.jpg

Evet bu Sensör ve kablo hattınıda değiştirttim daha önce ama yine sorun geçmedi 

Yorum bağlantısı

tüm sistem parçaları adam akıllı gözden geçti ise beyin arızası olabilir. Bu elektronik üniteleri belli bir ömrü var ve bozuluyor. mscsi.net üzerinden iletişime geçip sorununuzu iletin.garantili tamir yapıyorlar. zaten Türkiye'de bu işi yapan pek fazla kişi duymadım. yenisi en az 500 liradır

Yorum bağlantısı
Hasan Yıldız

Benim anlamadigim siz bu isleri belliki brc servisinde yaptiriyorsunuz,peki onlar sorunu cozemeden nasil gitmenize izin veriyorlar.

Yorum bağlantısı
Nejdet Sarıer
10 saat önce, Hasan Yıldız yazdı:

Benim anlamadigim siz bu isleri belliki brc servisinde yaptiriyorsunuz,peki onlar sorunu cozemeden nasil gitmenize izin veriyorlar.

Bilgisayara sokuluyor birşey çıkmıyor onlar birşey yapmayınca başka ustaya gösterdim o da map sensörünü dedi değiştirdim yine düzelmedi 

Yorum bağlantısı
Sacit Özel

Regülatör basıncını biraz yukseltmesini söyleyin lpg ustanıza. Önceki aracimda böyle bir sorun olmuştu regulatorden kaynaklanıyordu. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
On 12.12.2017 at 10:10, Metin Akbal yazdı:

Basınç müşürü mü.. 

Basınç düşerse veya basınç müşürü bozulmuşsa da araç benzine geçer ve ötmeye başlar.. 

Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Basınç müşürü mü.. 
Basınç düşerse veya basınç müşürü bozulmuşsa da araç benzine geçer ve ötmeye başlar.. 
Olabilir abi. Kibrit kutusu kadar birsey.
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...