İçeriğe Yönlendir

Corolla ya LPG

Akan Belen

Recommended Posts

Akan Belen

Arkadaşlar malum 2017 şuan 2000 km de olan aracına LPG taktırmayi düşünüyorum aslijda konu düşünmeyi geçti gerçi. Bu aracı alırken LPG ile kullanmayı düşündüğüm için tercih etmiştim biraz da.

Youtube de bu araçla ilgili LPG videolarını izlediğim de her marka takyiran var. Ancak İstanbul'da candan mühendislik bilenler vardır özellikle brc ve atiker öneriyor. Bu araçta valvematic motor olduğu için kabaca değişken zamanlı subab teknolojisi olduğu için bu iki marka LPG kitlerinin sorunsuz şekilde olduğu. Yazılımsal özellik olarak bu motora sorunsuz şekilde uyduğu VS anlamında bir çok videosu var bu firmanın. Benim aldığım bayi ise Landirenzo öneriyor ve bana dedikleri bu kiti taktirirsam garantiden çıkmayacağı aracın. Ama bu hepimizin bildiği bayi anlaşması muhtemelen diye düşünüyorum. Sonuçta araç fabrikadan LPG li çıkmıyor. Zaten bütün LPG firmaları motor garantisi veriyor bunlar ayrıca detaylar hepimizin bildiği.

Bugün fiyat aldım bu firmadan brc için 2800,atiker için 1600 TL fiyat verdiler.

Candan mühendislik brc ile ilgili yorumlari oldukça iddialı. Kesinlikle en uyumlu kit birebir performans vadediyorlar. Araç açıkçası başımıza bir is gelmezse uzun süre bende kalacak diye düşünüyorum. Hedef minimum 5 yıl binmek sıfır aldığım için. Daha önce brc kit kullanmıştım focus aracımda hiç sorun yaşamadım. Tabiki teknoloji oldukça gelişti LPG konusunda da.

Bu durumda daha fazla verip brc mi tercih etmek lazım yoksa neredeyse yarı fiyatına atiker mi. Karar vermek gerçekten zor oluyor.

Yorum bağlantısı
M.Fatih Yüce

Atker gold ile ilgili çok video izledim herkes çok memnun.Candan müh.bir çok aracada bunu takıyor. Yaptığı tasarufu düşünürsen brc'de pahalı sayılmaz.Bence Zonguldağa döndükten sonrası önemli.Oradaki ustalar hangisinin derdinden daha iyi anlarlar. Uzun vadede araç sende kalacaksa ve orada ikamet edeceksen.

Yorum bağlantısı
Akan Belen
Atker gold ile ilgili çok video izledim herkes çok memnun.Candan müh.bir çok aracada bunu takıyor. Yaptığı tasarufu düşünürsen brc'de pahalı sayılmaz.Bence Zonguldağa döndükten sonrası önemli.Oradaki ustalar hangisinin derdinden daha iyi anlarlar. Uzun vadede araç sende kalacaksa ve orada ikamet edeceksen.
Burada iki kit için de yeterli seviye firma var. Zaten firmanın söylediği ayar yapmaya gerek yok hiç. Sadece filtre değişimi olacak.Ha ufak tefek olursa burada bakacak kadar yer var. Daha önce brc yi Ereğli'de taktirdim.
Ben ilk montajı orada yaptırmayı uygun gördüm açıkçası. Çok fazla deneyimleri var. Geçen ay arkadaş Tucson a gitti taktirdi oda çok memnun firmadan.
Eski atiker değil artık oldukça iyi kitler yapıyorlar. Brc ye değer mi diye düşünüyorum. Atiker ve Brc arsında yine ciddi kalite farkı varmı dır düşüncesi var bende
Yorum bağlantısı
Halit Demir

Muayenesi fln 3000 ni geciyor ne atiker ne brc derim obd li orta kalite taktirin bence

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
46 dakika önce, Akan Belen yazdı:

Benim aldığım bayi ise Landirenzo öneriyor ve bana dedikleri bu kiti taktirirsam garantiden çıkmayacağı

o bayide takılırsa, sadece o bayide mi garantiden çıkmayacak toksa türkiye çapında mı?

Yorum bağlantısı
Akan Belen
o bayide takılırsa, sadece o bayide mi garantiden çıkmayacak toksa türkiye çapında mı?
Abi muhtemelen bu bayi için geçerlidir. Başka bayiler de başka marka önerenler var. Ama iyi soru benim aklıma gelmedi yarın sorayım bu durumu da.
Birde bana söylediği. İlla onların taktırmasina gerek yok. Sende istediğin yerde taktirabilirsin ama landirenzo olursa garantide demişlerdi.
Muayenesi fln 3000 ni geciyor ne atiker ne brc derim obd li orta kalite taktirin bence
Evwt asıl mesele obd li olmasi sanırım. Değişken subab Lara uyum sağlaması acisindan. Bunun için de en iyisi brc diyor candan.
Landirenzo da varmı bilmiyorum açıkçası.
Yorum bağlantısı
Cavit Çırakoğlu

2010 rav4 bende tavsiye üzerine 58 binde BRC taktırdım. 70 bin olmak üzere hiç hata vermedi. LPG li olduğu anlaşılmıyor desem yeridir. Yalnız bizim araç vvti . Valvematiclerde sistem aynı mı bilmiyorum. 

Yorum bağlantısı
Akan Belen
2010 rav4 bende tavsiye üzerine 58 binde BRC taktırdım. 70 bin olmak üzere hiç hata vermedi. LPG li olduğu anlaşılmıyor desem yeridir. Yalnız bizim araç vvti . Valvematiclerde sistem aynı mı bilmiyorum. 
Aynı diye biliyorum ben.
Yorum bağlantısı
Fikri Keleş

candan'da farklı zamanlarda 2 tane tüp taktırdım sorun yaşamadım.Ben olsam landirenzo taktırırdım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cavit Çırakoğlu
Aynı diye biliyorum ben.
Valvematiclerde de rav4 de güç fazla ama sizin dediğiniz doğrudur .. Güç farkı az ..
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Akan Belen
ben de landirenzo taktırmış olarak söyleyeyim ,bayinin bahsettiği landirenzonun platinium paketidir ve aracın garanti süresi ne kadar ise o kadar veya 150000 km tüm parçalar için geçerlidir.
detayları şurada var  paketlerin
https://www.olgunoto.com.tr/garantiler
Ama burada aslinda Toyota değil LPG firması garanti veriyor değil mi.
Yorum bağlantısı
Erdoğan Temur
Ama burada aslinda Toyota değil LPG firması garanti veriyor değil mi.
Motor garantisini ayrıca ek ücretle yapan yerler var. Onuda detaylı konuşun.
Yorum bağlantısı
Oğuzhan Alp

Aynı araca sahibiz. Alır almaz BRC takıldı. Sıkıntı yok. Bir kere yüksek devirde benzine atma yapıyordu onu hallettiler

Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Valla Astra J aracıma sırf bu araca da Atiker takılır mı demesinler diye gittim BRC taktırdım. Atiker Gold için olumsuz bir durumla karşılaşmadım.

Landirenzo yu Opel yetkili servisi de öneriyor ama anlaşma bayiyle. Gidipte başka yerde yolda kalırsanız orada garanti geçerli değil. Bayi bana araç garantiden çıkar demişti 1 sene sonra motor garantiden çıkar dedi. Dedim bunu niye böyle söylemediniz. Gittim hemen taktırdım.

BRC ile Landirenzo arasındaki en büyük fark garanti esnasında BRC de arızalı parçanın onarımı yapılır önce, Landirenzo da direk değiştirilir. Ayrıca Landirenzo da diyecekler ki motor sigortası, yağlama sistemi vs derken lpg kiti 3000 lirayı geçecek. Yağlama sisteminin hikaye olduğunu da ayrıca belirteyim. Ben BRC de motor sigortası dahil 1900 liraya taktırmıştım 2 yıl önce.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Akan Belen
Valla Astra J aracıma sırf bu araca da Atiker takılır mı demesinler diye gittim BRC taktırdım. Atiker Gold için olumsuz bir durumla karşılaşmadım.

Landirenzo yu Opel yetkili servisi de öneriyor ama anlaşma bayiyle. Gidipte başka yerde yolda kalırsanız orada garanti geçerli değil. Bayi bana araç garantiden çıkar demişti 1 sene sonra motor garantiden çıkar dedi. Dedim bunu niye böyle söylemediniz. Gittim hemen taktırdım.

BRC ile Landirenzo arasındaki en büyük fark garanti esnasında BRC de arızalı parçanın onarımı yapılır önce, Landirenzo da direk değiştirilir. Ayrıca Landirenzo da diyecekler ki motor sigortası, yağlama sistemi vs derken lpg kiti 3000 lirayı geçecek. Yağlama sisteminin hikaye olduğunu da ayrıca belirteyim. Ben BRC de motor sigortası dahil 1900 liraya taktırmıştım 2 yıl önce.
Aynen atiker de maalesef böyle bir imaj var.Brc kendini ispatlamış bir kit bunu da inkar etmemek lazım tabiki. Cidden zor durum birde Landi olayı var ki iyice gıcık oldum karşı vermek açısından
Yorum bağlantısı
Akan Belen

Şimdi bayi ile görüştüm. Toyota ile Landi renzo anlaşmalı diyor. Bir sıkıntı durumda araç bize gelir biz çözeriz sorunu eğer LPG kaynaklı ise biz tahsilatimizi Landi den sağlarız sen karışmazşın dediler. Platinum garanti için 5 yıl sınırsız km ruhsat işlemleri dahil 4000 TL diyor bayi. Gold için 3 yıl 150k 3700 TL herşey dahil fiyat verdiler. Burada taktirirsam.
Farklı marka LPG kit için. Biz sorunu çözeriz arıza olduğunda ancak LPG kaynaklı ise sen kendin LPG firması ile muhatap olursun masraf senden çıkar sen tahsil edersin dediler

Yorum bağlantısı
M.Fatih Yüce

Hyundai tucson'a niyetlenmiştim 3 ay önce.Landirenzo kit serviste takılıyordu fiyatıda 7,000 tl. Aynı kit dışarda 3800 tl idi. Servise sordum dışarda taktıracağım bu farkı vermeye değmez dedim. Sorun çıktımı takdırdığınız yer ile halledersiniz garanti olayını dediler. Bende aracı alma durumunu eledim :) 5 yıl kullanacaksan brc'ye 2800 vermeye değmez git aldığın yere taktır kafan rahat olur, 5 taksit 4,000 tl tamam de gitsin :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Akan Belen
Hyundai tucson'a niyetlenmiştim 3 ay önce.Landirenzo kit serviste takılıyordu fiyatıda 7,000 tl. Aynı kit dışarda 3800 tl idi. Servise sordum dışarda taktıracağım bu farkı vermeye değmez dedim. Sorun çıktımı takdırdığınız yer ile halledersiniz garanti olayını dediler. Bende aracı alma durumunu eledim [emoji4] 5 yıl kullanacaksan brc'ye 2800 vermeye değmez git aldığın yere taktır kafan rahat olur, 5 taksit 4,000 tl tamam de gitsin [emoji4]
Aslijda mesele paradan daha çok montaj ustaliginda. Montajı orada yaptırmayı istiyorum.
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
10 saat önce, Akan Belen yazdı:

Toyota ile Landi renzo anlaşmalı diyor. Bir sıkıntı durumda araç bize gelir biz çözeriz sorunu eğer LPG kaynaklı ise biz tahsilatimizi Landi den sağlarız

söz uçar, yazı kalır. bunu yazılı olarak iste derim... süper bir şey eğer ki gerçekse . Gerçekten rakipsiz miş toyota

Yorum bağlantısı
Akan Belen
söz uçar, yazı kalır. bunu yazılı olarak iste derim... süper bir şey eğer ki gerçekse . Gerçekten rakipsiz miş toyota
Valla abi bilemedim bende. Yalan söylemez normalde de tanıdığım biri satış danışmanı bayan. Eskiden ford da çalışıyordu Toyota ya geçmiş. Landi ile kendi aramızda hallediyoruz masraf işini sen bizimle muhatap olursun dedi. İster istemez aklını çeliyor insanın bu durum
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

zira ciddi bir konu, araba yeni, oldu da arıza denk geldi, pahalı sonuçları olmasın

oldu da toyota böyle bir güzellik yapıyorsa bilgimiz olur tavsiye ederiz bu yönde

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...