İçeriğe Yönlendir

Connect - 2006 Model Motorda Yağ Sızıntıları

Fevzi Göktaş

Recommended Posts

Fevzi Göktaş

80bin km de olan ford connect aracımız yaşlanıyor mu ne?

İşaretli olan yerden yağ gördüm bu zamana kadar yoktu. 

Sebebi ne olabilir? Birşey yapmalı mıyım?

nJBA7R.png

vJqgEp.jpg

1GXYyG.jpg

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Bir saat önce, Fevzi Göktaş yazdı:

FocusIII bölümüne iki konu açmışın.. Birini sildim. Bunu da connect bölümüne taşıdım Fevzi bilgin olsun.. 

Yorum bağlantısı
Fevzi Göktaş
Bir saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

FocusIII bölümüne iki konu açmışın.. Birini sildim. Bunu da connect bölümüne taşıdım Fevzi bilgin olsun.. 

Eyvallah

1 saat önce, Çağlar Bayur yazdı:

balata spreyi ve bez ile silin takip edin

Teşekkürler 

Bu tarz ürün yeterli midir?

https://m.n11.com/404-fren-balata-temizleyici-spreyi-P188315638

Yorum bağlantısı
Bekir Memur

Yağ seviyesini iyi kontrol edin eğerki fazlaysa terleme yapabiliyor çok normal.

Bakımdan sonra acemi tamircinin fazla yağ koyduğunu farkettikten sonra terleme olmuştu yağı alınca düzeldi.

Yorum bağlantısı
Fevzi Göktaş
7 saat önce, Bekir Memur yazdı:

Yağ seviyesini iyi kontrol edin eğerki fazlaysa terleme yapabiliyor çok normal.

Bakımdan sonra acemi tamircinin fazla yağ koyduğunu farkettikten sonra terleme olmuştu yağı alınca düzeldi.

Yağ yeni değişti hatta 5w yerine 10w koymuş

Yorum bağlantısı
Bekir Memur
13 saat önce, Fevzi Göktaş yazdı:

Yağ yeni değişti hatta 5w yerine 10w koymuş

Yanlış yağ koymuş diyemeyecem önceleri öyleydi fakat şuan yeni nesil olan 5 30 a geçildi. O kafası eski olan sanayiciye bunu hatırlatın yoksa eski kafasıyla öyle iş yapmaya devam edecek.

Sadece numara yetmez; yağ konusu başlı başına bir bilimdir her araç üretildikten sonra teknik şartnameyi yağ üreticilerine gönderir ve bu motora göre envanterde uygun yağ varsa o önerilir eğer yoksa ona özel çalışma yapılır. Kısacası numaradan önce spesifikasyon uyuyormu ona bakmak gerek. 

Mobil, motül ve castrol gibi firmaların sitelerinde yağ seçici var aracınızın marka ve modelini yazdıktan sonra tam uyumlu yağı gösterir. Size önerim yağı bu şekilde alın.

Turbo dizel araba hassastır yağı çok önemlidir araca uygun en iyi yağın kullanılması gerek yoksa ilk zarar görecek olan turbodur. Milletimiz bunun bilincinde değil turbolu arabanın yağ bakımını aksatır farklı yağ koyar filtrelerini değiştirmez sonrada araba sanayiden çıkmaz.

Yağ seviyesini kontrol edin eğerki maksimumunda üstündeyse bana özel mesaj atın karter tapasını açmadan yağı nasıl alacağınızı anlatayım.

Yorum bağlantısı
Bekir Memur
Bir saat önce, Eren Gökmen yazdı:

Fazla yag nasil aliniyor? @Bekir Memur

1.2 metre kadar akvaryum hortumu, bulunabilen en büyük şırınga 

hortumu yağ çubuğunun olduğu yerden gönderiyoruz takılınca hortumu çevirerek itiyoruz dibe ulaşıyor şırıngayla ufak ufak çekip şişeye dolduruyoruz 

Yorum bağlantısı
Eren Gökmen
4 saat önce, Bekir Memur yazdı:

1.2 metre kadar akvaryum hortumu, bulunabilen en büyük şırınga 

hortumu yağ çubuğunun olduğu yerden gönderiyoruz takılınca hortumu çevirerek itiyoruz dibe ulaşıyor şırıngayla ufak ufak çekip şişeye dolduruyoruz 

Ben de bir keresinde boyle yapmaya calismistim ama nedense pek cekememistim. Siringadaki basinc yuksek oluyordu. Gerci kucuk miktarlarda cekmistim. O nedenle sordum zaten. Sanirim benim siringa kucuk gelmisti

Yorum bağlantısı
Bekir Memur
12 saat önce, Eren Gökmen yazdı:

Ben de bir keresinde boyle yapmaya calismistim ama nedense pek cekememistim. Siringadaki basinc yuksek oluyordu. Gerci kucuk miktarlarda cekmistim. O nedenle sordum zaten. Sanirim benim siringa kucuk gelmisti

Bendeki kaç cc hatırlamıyorum ama baya büyüktü. Hortumun ucu şırıngaya tam oturuyo yapıştırmaya felan gerek kalmadan yağı kolayca çekiyor

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Murat Kırçal
On 13.12.2017 at 18:39, Fevzi Göktaş yazdı:

İşaretli olan yerden yağ gördüm bu zamana kadar yoktu. 

Sebebi ne olabilir? Birşey yapmalı mıyım?

nJBA7R.png

vJqgEp.jpg

1GXYyG.jpg

Üst kapak ile siboblar arasında oluşan yağ buharının, Yüzeye çıkması.. 

Yorum bağlantısı
Uğur Kamil

Bana büyütülecek birşey gibi gelmedi. Terleme yapmış sadece.

Temizleyin %90 yakın hatta uzun bir zamandaha yapmıycaktır.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...