İçeriğe Yönlendir

Yerli Bitcoin

Mert Yeldan

Recommended Posts

Abdurrahman Tekin
41 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Tapatalk bir saçmalık.. 

Alıntılarda resimler görünmüyor.. resimlerin çoğu görünmüyor. Ama kolayımıza geliyor.. 

ve Abdurrahman.. Neden paylaşırsın ki bu forumda öyle bir içeriği ?

Abi ben direk küfür yok diye attım, özür dilerim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Önder Özcan
1 saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Tapatalk bir saçmalık.. 

Alıntılarda resimler görünmüyor.. resimlerin çoğu görünmüyor. Ama kolayımıza geliyor.. 

...

Ben de diyorum Emmi orjinal mesajla ilgilenmiş, alıntılar aynen duruyor?

Onlarla da ben ilgileniverdim dün.

Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan
On 14.12.2017 at 21:38, Mehmet Ozyurek yazdı:

10 kişi 1000 er dolar yatırdı kasaya.

Değeri %100 arttığı söylendi.

Para yatıranların hepsi şu an 2000 doları olduğunu zannediyor.

Ancak kasada hala 10 bin dolar var.

4 kişi 2000 er dolarını çekerse bişey olmaz.

Kasada parayı artırmak için şu an değerini 5 bin dolar seviyesine indirmeli. Ki 10 bin dolara girenlerin parasının yarısı kasada kalsın.

Diğer şeyleri bilmem coinde olay şöyle. 10 kişinin 1000'er doları var.

Birisi satmaya karar verir. 1010$'a satış koyar. Eğerki biri o fiyattan satın alırsa artık toplam değer 10010$'dır. 10010/10= 1001$. Artık eldeki coinlerin değeri 1001$'dır. Bu şekilde değerleniyor abi. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Birisi satmaya karar verir. 1010$'a satış koyar

Satış rakamını sen mi belirliyorsun. Yada kim belirliyor.
Yorum bağlantısı
Haşmet Güngör

Bizim koylu Ahmet esegini satmaya karar vermis. Kiymeti tas catlasa 50 milyon lira eden esek icin pazarlik payini da ekleyerek 100 milyon lira fiyat koymus. Komsu koyden acilen esege ihtiyaci olan Mehmet 100 milyon odeyip almaya razi olmus. Koylu Ahmet esegini satmis ama aksam da uykusu kacmis. Dusunup durmus, 
- "Mehmet 50 milyon liralik esege niye 100 milyon lira verdi?" diye. ici rahat etmeyince ertesi gun esegini geri almaya karar vermis. Pazara gittiginde Mehmet'in esegi 200 milyon liradan satisa cikardigini gormus. Sonunda 200 milyon liraya almak zorunda kalmis. Ayni olay bu kez Mehmet'in basina gelmis. 
O da ertesi gun esegi geri almaya karar vermis. Bu alisveris hergun fiyat arta arta devam etmis. Birkac gun sonra pazara bir baska koyden Huseyin gelmis. Huseyin pazardaki kalabaligin arasina dalinca bir de ne gorsun: 
- "Al, al, al, sat, sat , sat" bagrismalari arasinda bir yasli esek ve bu esegin 1 milyar liralik satis fiyati....! 
Yanindakine sormus 
- "Hemserim, bu yasli esek 1 milyar lira eder mi yahu?" 
Adam hemen yanitlamis; 
- "Valla grafikler ortada. Bu esegin fiyati 50 milyon liradan basladi, 950 milyon liraya geldi. Soyle bir teknigine bakarsan gorursun. Esegin fiyati 1 milyardaki direncini kirarsa, 1.5 milyara kadar yolu var. "

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Piyasa belirler; Satıcı satış fiyatını yazar ,alıcı ya alır ,yada bu fiyatdan alırım der,Kısaca ARZ-TALEP

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan

Haşmet abi güzel bir hikaye ile açıklamış. Arz-talep meselesi.

19 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Satış rakamını sen mi belirliyorsun. Yada kim belirliyor.

Aynen abi sen belirliyorsun. Coini olan herkes belirliyor.

Yorum bağlantısı
  • 3 yıl sonra...
Mert Yeldan

SikkeCoin de olabilir. Ama imşallah aramızda kısaltan olmaz.

• Mutlu 4
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...