İçeriğe Yönlendir

Xiaomi Meraklıklarına Scooter'ım Geldi..

Erkan Gültekin1

Recommended Posts

Erkan Gültekin1
(düzenlendi)

Uzun zamandır araştırdığım markayı hepimizin az çok power bank'iden kamerasına telefonundan şimdi sıra geldi Xiaomi Mijia Scooter'ına..

Gelelim kişisel tecrübelerime ve özelliklerime [emoji4] Ben 92kg ağırlığında 1,80cm boyunda buğday tenli pardon son kısım fazla oldu.. [emoji4] Cihazı aldım ve videolarda göreceksiniz ilk turum istanbulda şişhane/tepe başı istikametinden başlayıp unkapanı köprüsü, eminönü, sirkeci güzergahı ve oradan sirkeci/harem feribotuna binmek oldu.

Youtube kanalıma videoları ekledim linkler üzerinden izleyebilirsiniz.

Genelde ilk akla gelen sorular şu şekilde?

Soru: Yokuş çıkabiliyormu?

Cevap: Hayır [emoji4] 18650mAH pilleri olmasına rağmen çok çok hafif yokuş diyemeyeceğimiz eğimleri çıkabiliyor fakat tamamen kilo ile ilgili. 60-70KG'da olan kişileri bindirdim resmen uçuyorlar.

Soru: Hızı Nasıl?

Cevap: Ben bu ağırlığıma rağmen 27-28km Hızladı düz yolda rahat görebiliyorum. Yokuş aşağı kapdırdığınızda 30-35kmleri rahatlıkla görebiliyorsunuz.

Menzili konusunda eco modu ve normal modu olduğundan eco'mod beni götürmüyor gibi geliyor o yüzden kullanmadım. Normal moddda 15km kadar gittim.

Fiyatına gelince yurt dışı fiyatı 1500TL civarlarında olan ürün maalesef TR'ye getirtilemiyor. Ama türkiyede garantili satışı bulunan HEPSİŞURADA üzerinden aldım meşhur cuma indirimleriyle 2150TL'ye bana geldi. Şuan fiyatı 2499TL fakat mobil uygulama ile alırsanız fiyatta indirim oluyor.

[/url]  

Üretici Firma Xiaomi
Model MiJia Elektrikli Scooter
Tip Elektrikli scooter
Boyut xiaomi-e-scooter-siyah-p-HBV000006VXXM
Malzeme Alüminyum alaşım
Ağırlık 12.5 kg
Lastik boyutu 21.60 cm
Motor boyutu 15.20 cm
Azami hız 25 km / s 

enerji tasarruf modu - 18km / s

Seyahat mesafesi 30 km
Maksimum tork 16 Nm
Nominal motor gücü 250 W
Şasi yüksekliği Yaklaşık 87.5mm
Enerji yapısı 18650 yüksek güçlü lityum pil  30
Şarj cihazı anma gücü 71W
Şarj cihazı nominal giriş voltajı 100-240V ~, 50 / 60Hz
Akünün şarj sınırlama gerilimi 42V
Şarj süresi Yaklaşık 5 saat
Standart güç tüketimi 1.1kWh
Fren mesafesi 4 metre
Frenleme yöntemi rejeneratif frenleme + disk frenleri
Ön aydınlatma 1.1W yüksek parlaklıklı ışıklar
Arka aydınlatma Kırmızı ışık
Lastik malzemesi Şişirilebilir kauçuk lastikler
Optimum yükseklik 120 ~ 200cm
Maksimum yük 100kg
Koruma sınıfı IP54

5706531d507cc50c363f495a1398e406.jpeg54449d14f1171b91cf26e582afb737e0.jpeg02e802830b0dd7207df38d582b0e6a78.jpg

tarihinde Erkan Gültekin1 tarafından düzenlendi
  • Beğen 11
Yorum bağlantısı
Erkan Gültekin1
Bir saat önce, Çağlar Bayur yazdı:

çok cici hayırşlı olsun

Teşekkürler Çağlar Abi :biggrin:

Yorum bağlantısı
M.Fatih Yüce

Alet çok iyi gidiyor hoşuma gitti.Fonda kullandığın müzik alettende daha güzel 3 kere seyretmemi sağladı :) Güle güle kullan.Elektrikli bir motor bakınıyordum böyle bir şeyde işimi görebilir gibime geldi...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
M.Fatih Yüce
(düzenlendi)

Sirkeci harem hattındaki müziğin aynısını bulamadım benzerleri çıkıyor.Tam ismini yada linkini verebilirmisin ?

Gerek kalmadı buldum :)

tarihinde M.Fatih Yüce tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erkan Gültekin1
Sirkeci harem hattındaki müziğin aynısını bulamadım benzerleri çıkıyor.Tam ismini yada linkini verebilirmisin ?

Fatih Abi merhaba teşekkürler yorumun için [emoji1303]

568653466b2059e1296e229a3f8779f2.jpg
Bir saat önce, Olgu Erhan yazdı:

Şahane ??

Senin gibi xiaomi sevdalısı bir hayat bir çınar sadece 6 harfli bir kelimemi layık gördü  :) Emoji süpermiş..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Haşmet Güngör

Güzelmiş. Ben çoçuklar için sanıyordum  laf atan olmadı mı 

Yorum bağlantısı
Erkan Gültekin1
Güzelmiş. Ben çoçuklar için sanıyordum  laf atan olmadı mı 

Laf atandan ziyade enteresan bakışları videoda görmüşsündür Haşmet abi :)
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erkan Gültekin1
Kinetik enerjiyi geri kazanım varmı?

O zaten var abi [emoji1303] Xiaomi bisklettede aynı özellik mevcut ;)
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erkan Gültekin1
Uçağa alınabilir mi?

O konuya tam hakim değilim çünkü bu cihazın bir de bisikleti var bisikleti nde bataryası sökülebiliyor. Bu cihazda batarya ayak altında olduğu için komple kapalı ve sızdırmaz waterproof şekilde duruyor bu yüzden o sökülenmiyor ama bisiklet olsa bataryası sökülebiliryor bataryayı kabine alabiliyorsunuz Bisikleti de valize verebiliyorsunuz.
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Çok güzelmiş hayırlı olsun :)  bende yakınlarda katlanan bisiklet aldım, gerçekten çok güzel oluyor, pratik hafif, otobüsa falan biniyorsun gerektiğinde bayağıda hızlıda, rampada çıkıyor, çok dik değil ama senin sukıtırın çıkamaz diyim,  güzel aletler vallahi, kardeşimde böyle elektrikli sukutır alacağım diyor, alsın hele hemen atlayacağım üstüne :) 

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

bunda dişli sistemi var ise kısa sürede gidebilir. tahrik ve motor nasıl?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Aktay

Çok güzelmiş. Kaç tane 18650 pil var? Ve pillerin ömrü bitince yeni 18650 pil alıp takılabilir mi? 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erkan Gültekin1
3 saat önce, Ali Cihangiroğlu yazdı:

Çok güzelmiş hayırlı olsun :)  bende yakınlarda katlanan bisiklet aldım, gerçekten çok güzel oluyor, pratik hafif, otobüsa falan biniyorsun gerektiğinde bayağıda hızlıda, rampada çıkıyor, çok dik değil ama senin sukıtırın çıkamaz diyim,  güzel aletler vallahi, kardeşimde böyle elektrikli sukutır alacağım diyor, alsın hele hemen atlayacağım üstüne :) 

Abi çok keyifli cihazlar geliyor ayrıca bisikletim olduğundan bu daha başka geldi bana. Malum bunun yanında kaykaya da biliyorum bu tür aksiyonlar güzel hissettiriyor insanı. Olurda kardeşiniz alırsa kaçırmayın :) 

3 saat önce, Mehmet Göktürk yazdı:

bunda dişli sistemi var ise kısa sürede gidebilir. tahrik ve motor nasıl?

Yok Mehmet abi direkt ön tekerlek içinde motoru var, önden çekişli diyelim :)

1 saat önce, Serkan Aktay yazdı:

Çok güzelmiş. Kaç tane 18650 pil var? Ve pillerin ömrü bitince yeni 18650 pil alıp takılabilir mi? 

Valla Serkan hocam o kadarıyla hiç ilgilenmedim ama batarya bu ali express de filan araştırmadım ama piyasada yaptırılabilir pillerden.

Xiaomi_Mijia_Electric_Scooter_akkumulyat

HTB1quYFmWmgSKJjSsplq6yICpXaS.jpg

• Tire Size:8 inch
  • Power:201-500w
  • Model Number:xiaomi mijia electric scooter
  • Range Per Charge:30km
  • Charging Time:about 5 hours
  • Voltage:42V
  • Max Speed:25 km/h
  • Max Load:100KG

HTB1iefVPpXXXXaRXFXXq6xXFXXXD.jpg?size=4

HTB1sWyVPXXXXXaXXVXXq6xXFXXXJ.jpg?size=4

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Hub motor var gövde içinde. Muhtemelen 36 volt. Giriş voltajı yüksek tutulmuş, verim yüksek olsun diye

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erkan Gültekin1
9 saat önce, Servet Aydın yazdı:

Hub motor var gövde içinde. Muhtemelen 36 volt. Giriş voltajı yüksek tutulmuş, verim yüksek olsun diye

Servet abi şu ana kadar tek sıkıntım tekerlek oldu :) 2 defa lastik patlattım malum istanbul şartları diyorum onada. Dolgu lastik ve normal lastik siparişi verdim ali abiden TR'de bulamadım. 8 1/2 x 2 ölçüsünde kimse 8,5'luk ölçüde birşey getirmiyor. Bende yama yaptırıyorum bisikletçide :) Varmı tavsiyen?

Yorum bağlantısı
Erkan Gültekin1
Bir saat önce, Servet Aydın yazdı:

Erkan ölçülere baktım, bizde alternatif var ama bisikletten pahalı :)

Ali abiden bekleyeyim o zaman 5 -6 dolar arası şamyel :) 11-16 dolar arası dış lastik :) 15 dolara filanda dolgu lastik var hepsinden siparişim var bekliyorum :)

Yorum bağlantısı
Fatih Sarıkaya

Çok beğendim,çok güzel birşeymiş.Yaşamın hızlı aktığı şehirlerde muhteşem olur.Bizim buralarda motor şimdilik ideal.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erkan Gültekin1
Bir saat önce, Fatih Sarıkaya yazdı:

Çok beğendim,çok güzel birşeymiş.Yaşamın hızlı aktığı şehirlerde muhteşem olur.Bizim buralarda motor şimdilik ideal.

Teşekkürler, birde yollarmız düz ve pürüzsüz olabilse harika olacak.. :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Bu şarkıyının mp üç versiyonun nerden bulacağız.. ?

Pardon. 

Alet süpermiş.. 

Kayışlı mı ?

2 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Buldum :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erkan Gültekin1
Pardon. 

Alet süpermiş.. 
Kayışlı mı ?

Buldum [emoji4]

Sayın abim ben sadece sportifi kullandığım için o yüzden MP3 nasıl indirilir bilmiyorum ama bu şarkıya hastayım hani Apple’da bunu satın aldım zaten hani her türlü müziklerin bunuKullanıyorum ayrıca aleti önden çekişli önündeki tekerin içinde motor var
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...