İçeriğe Yönlendir

StreetKa - Genel Bakım ve Parça Uyumluluğu

Cagatay Babacan

Recommended Posts

Cagatay Babacan

Merhaba, gruba bugün katıldım. Yeni aldığım bir streetkam var. Genel olarak iyi durumda. Keyfekeder bazı iyileştirmeler yapmak istiyorum. Bazı bilgilere ihtiyacım var. Bu aracın alt salıncakları ile standart Ka'nın salıncakları aynı mıdır? Ya da fiesta 1 veya 2nin salıncakları streetkaya uyar mı?

İstanbulda tavsiye edeceğiniz yedek parça satıcısı var mıdır?

Bilgi sahibi olan varsa duymak isterim. Tşk

Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı

Hoşgeldiniz. Çağlar Abi buna cevap verecektir. Ama salıncaklar uyar gibime geliyor.Ford Tis’ten bakmak lazım...

Yorum bağlantısı
Cagatay Babacan

Teşekkür ederim. Rivayet muhtelif. Uyar diyen de var uymaz diyen de. Türkiyede streetka salıncağı satan kimseye henüz rastlamadım. Ka salıncağı çok ama. En kötü ihtimalle servise gideceğim. Araç lifte çıkacak. Salıncak sökülecek. Elde salıncakla en yakın yedek parçacıya gidilecek. Uyup uymadığı kontrol edilip karar verilecek. Bakalım. 

Yorum bağlantısı
Musa Değerli

Öncelikle hayırlı olsun aracınız.Ebayda filan hep aynı diye satıyorlar ama bana göre farklı olması gerek mantıken.Aks Ka ya göre uzun.

Yorum bağlantısı
Cagatay Babacan

Günaydın. Teşekkür ederim. Ben de öyle düşünüyorum ama bulamayınca denize düşen misali inanmak istiyor insan. Araştırmalarım sürüyor. ebayden getirmek de zor. Pay pal kapandığı için. Kartla işlem yapana da rastlamadım henüz veya uzak diye satmıyorlar ayrıca. Sanırım gümrük vs. Ya da ben beceremedim.

Yorum bağlantısı
Musa Değerli
2 saat önce, Cagatay Babacan yazdı:

Günaydın. Teşekkür ederim. Ben de öyle düşünüyorum ama bulamayınca denize düşen misali inanmak istiyor insan. Araştırmalarım sürüyor. ebayden getirmek de zor. Pay pal kapandığı için. Kartla işlem yapana da rastlamadım henüz veya uzak diye satmıyorlar ayrıca. Sanırım gümrük vs. Ya da ben beceremedim.

Hepimizin başta yaşadığı sıkıntılar malesef.Şöyle aştım o konuyu yurtdışındaki arkadaşıma yollatıyorum o da bana kargoluyor.Bu şekilde yapabilirsiniz alışverişi siz de,gümrük olayı göründüğü kadar zor değil şehir efsanelerine pek kulak asmayın :)

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

standart ka ile ön camı ön far kautu aynı geri kala nçoğu parça apayrı. salıncaklar uyabilir denemeli ancak bambaşka bir arabadır, ford parçacısında bunlara parça bulmanız zor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cagatay Babacan

Teşekkür ederim. Musa Bey dediğiniz şeyi ben de düşündüm. İngilterede yaşayan bir arkadaşım var. Hiç olmaZsa ondan yardım isteyeceğim. Selam ve sevgiler

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Şasi numarası ile parçacı tespit edebilir.. 

Ortak kullanan parçaları açınca hangi araçlara uyacağını görür.. 

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Osman usta yakın zamanda bı tane tamir etti galiba. Parçalar dışardan gelmiş. Tr de şase nodan bulunmaz Otosan zaten arabayı hatırlamaz. Salıncak gövdesinde sıkıntı yoksa burçlar rotiller uydurulur. Kumpas kullanmayı bilen olsun Yeter. 

Yada bazı sitelerden teknik resimle ölçüleri yazan parçalar var. Uyumluluk öyle tespit edilebilir

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Cagatay Babacan

Teşekkürler. Türkiyeden streetka için orjinal bir çift salıncak buldum. Bugün sipariş ediyorum. Kodları farklıymış standart Ka'dan.

Osman ustaya baktırdım. Değiştirmekte yarar var dedi. Acil değil ama yarar var.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Musa Değerli
Teşekkürler. Türkiyeden streetka için orjinal bir çift salıncak buldum. Bugün sipariş ediyorum. Kodları farklıymış standart Ka'dan.
Osman ustaya baktırdım. Değiştirmekte yarar var dedi. Acil değil ama yarar var.
Ben Benim Ka yı aldığımda lastiği çekince bana doğru geliyordu :)
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
4 dakika önce, Musa Değerli yazdı:

lastiği çekince bana doğru geliyordu

akıllı park özeliği o, itince ufalıyor dar alana sığıyor :f1:

Yorum bağlantısı
Musa Değerli
akıllı park özeliği o, itince ufalıyor dar alana sığıyor :f1:
Fren yapınca bi heyecan arabada :) Sağa mı gideyim solamı diye :)
Yorum bağlantısı
Cagatay Babacan

? bende yol tutuşta sorun yok. 160 kmyi gördüm. Sadece kasislerde gıcırtı var. Çok yatmaktan olurmuş . Araç şu an 21.700 km.De

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
3 dakika önce, Cagatay Babacan yazdı:

? bende yol tutuşta sorun yok. 160 kmyi gördüm. Sadece kasislerde gıcırtı var. Çok yatmaktan olurmuş . Araç şu an 21.700 km.De

Gıcırtı varsa çözümü de var. Viraj demir lastikleri değişmeli.

Yorum bağlantısı
Cagatay Babacan

Sani Bey merhaba. Önce yetkili servis baktı, bir şey yok dedi. Sonra özel noname servis baktı. Viaj demirleri değişti. Ses %20 azaldı ama var. Salıncaklar değişmeli dediler.  tavsiye edebileceğiniz başka servis var mı istanbulda?

Viraj demir lastiği demek istedim

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
3 saat önce, Cagatay Babacan yazdı:

Sani Bey merhaba. Önce yetkili servis baktı, bir şey yok dedi. Sonra özel noname servis baktı. Viaj demirleri değişti. Ses %20 azaldı ama var. Salıncaklar değişmeli dediler.  tavsiye edebileceğiniz başka servis var mı istanbulda?

Viraj demir lastiği demek istedim

No Name'in üstüne laf olmaz :)

Ses olmamalı. Değişsin salıncaklar, tekrardan konuşalım derim.

Yorum bağlantısı
Cagatay Babacan

Bu arada bir sorum var: profilime arabanın fotosunu eklemek istiyorum. Bir türlü olmuyor. Var mıdır bir yolu? Tşk

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Bu arada bir sorum var: profilime arabanın fotosunu eklemek istiyorum. Bir türlü olmuyor. Var mıdır bir yolu? Tşk

Büyük boyutlu demekki. Küçülterek deneyin.
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Cagatay Babacan

Merhaba. Bugün kayseride salıncakları buldum, sipariş verdim. Bir gelsinler, umarım sorun olmaz.  Streetka için özel salıncak. 

Yorum bağlantısı
Musa Değerli

Biz de Sağ stop sipariş ettik bişey diyormuyuz :) Ya bu arabanın parçası ne zor Türkiyede :)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...