İçeriğe Yönlendir

Özel Servis Garantiyi Bozar mı? İzleyelim...

Volkan Turkmen

Recommended Posts

Bekir Memur

Dışarıda yapılan bakımlarda orjinal parça kullanılınca anlayacaklarını sanmam

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
12 saat önce, Bekir Memur yazdı:

Dışarıda yapılan bakımlarda orjinal parça kullanılınca anlayacaklarını sanmam

Kayıtlar var.. 

(Ha videoyu izlemedim. sevmiyorum bu adamı)

• Beğen 7
Yorum bağlantısı
Nihat Palolu
21 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Kayıtlar var.. 

Niye izlemedin, çok ayıp etmişsin :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

12 yıldır dediklerimizi bal damlar gibi anlatmış biraz standup tarzında

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
2 saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Çok şükür tek değilmişim.

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Ümit Kaan
5 saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

3 saat önce, Sani Gerşon yazdı:

Çok şükür tek değilmişim.

Şimdi çok kıllandım bu adamdan, adamın bi yamuğu varsa söyleyin bizde bilelim,  :)

Yorum bağlantısı
Bekir Memur
8 saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Kayıtlar var.. 

Kayıt var ama örnek veriyorum bir kaç bakımda yetkiliye gidilir sonrasında ciddi bir arıza ya da bakım olmadıkça sadece filtre ve yağ bakımı dışarıda yapılır. Ciddi bir sorun oluncada yetkiliye gidilir kayıt olmadığı için bakımsız görünür adamlar sonuçta niye bakıma getirmedin senin garantini iptal ediyorum diye birşey söyleyemez bakımların dışarıda yapıldığını anlamadıkları sürece.

Yorum bağlantısı
Mehmet Cihat
13 saat önce, Bekir Memur yazdı:

Kayıt var ama örnek veriyorum bir kaç bakımda yetkiliye gidilir sonrasında ciddi bir arıza ya da bakım olmadıkça sadece filtre ve yağ bakımı dışarıda yapılır. Ciddi bir sorun oluncada yetkiliye gidilir kayıt olmadığı için bakımsız görünür adamlar sonuçta niye bakıma getirmedin senin garantini iptal ediyorum diye birşey söyleyemez bakımların dışarıda yapıldığını anlamadıkları sürece.

bakım yaptırmazsan da ellemiyorlar arabayı kullanıcı hatası dedi mi bitiyor zaten 

Yorum bağlantısı
Emrah Uludağ
2 saat önce, Mehmet Cihat yazdı:

bakım yaptırmazsan da ellemiyorlar arabayı kullanıcı hatası dedi mi bitiyor zaten 

Kaportası kendi kendine göçmüş araca bile kullanıcı hatası diyen yetkili servislerden ne bekleyebiliriz ki?

Bu herhangi bir markayla değil ülkemiz insanının vatandaş olmayı bilmemesi ile alakalı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Önder Özcan

Bu bilmediğimiz bir şey değil. Hatta Bosch Car servislerde afiş vardı bir ara, aracınızın bakımını garantisi bozulmadan yapıyoruz diye. Demek ki videoda bahsettiği sertifikaya sahip Bosch Car. Ama tüm Bosch lar mı, bayi bazlı mı bilmem.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
A. Yıldırım Yıldız
Bu bilmediğimiz bir şey değil. Hatta Bosch Car servislerde afiş vardı bir ara, aracınızın bakımını garantisi bozulmadan yapıyoruz diye. Demek ki videoda bahsettiği sertifikaya sahip Bosch Car. Ama tüm Bosch lar mı, bayi bazlı mı bilmem.

Bildigim kadariyla bosch tum bayiler icin yetkili servis belgesi zorunluluguyla bayilik veriyor. Bilgim/gorgum/duyumum disinda kiyida kosede kalmis bir bosch car service varsa orasini bilemeyecegim. Vaktiyla Istanbul'da oldugum donemde birkac arkadaslik grubumuzda m3, m5, 911 gt, vb araclar varken servis maliyetlerini hesapladik ve kendimiz yerkili servis acsak daha karli oldugumuzu gorduk. Akabinde ben Istanbul'dan ayrildigim icin dahil olmasam da 4 arkadasimiz bir araya gelop maslak Ataturk oto sanayide bosch car service actilar. Bende ordan biliyorum. Sonradan sistemde degisiklik yaptilar mi bilmiyorum ama marka stratejisi olarak bunu yapacagina pek ihtimal veremiyorum dogrusu.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
On 16.12.2017 at 19:48, Ümit Kaan yazdı:

Şimdi çok kıllandım bu adamdan, adamın bi yamuğu varsa söyleyin bizde bilelim,  :)

Yok yok bildiğim bişey yok.. Tamamen elektrik olayı. :)

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Bekir Memur
11 saat önce, Mehmet Cihat yazdı:

Bugün biraz soruşturdum çoğu kişi benim düşündüğüm gibi yapıyormuş zaten.

Anlamadıkları sürece kullanıcı hatası demiyorlarmış.

Yorum bağlantısı
Ahmet Aybeyaz
On 16.12.2017 at 19:48, Ümit Kaan yazdı:

Adalet Bakanlığında olmamdan dolayı youtube engelli, yani videoyu görmeyi bırakın adını bile göremedim.

Ancak bu 3 yorumdan anladığım kadarıyla "Mesut Abi" denilen arkadaş sanırım videodaki, her videosunda tabi ki şov yapması normal ama;

Şu geçen ayların facebook sazan avı dolandırıcılık yöntemini bir arkadaşımın arkadaşının başına geldi diye anlatmıştı bir ara.

"Aracın parasını eft yapmışlar sonra başka birine devretmiş de araba da gitmiş para da" olayı.

Youtube hesabına mesaj atmıştık, böyle bir olayın olmasının imkanı yok, mantık hataları var, daha da büyüğü kanun var, ver madem o davanın dosya numarasını bir araştıralım demiştik, cevap vermemişlerdi :)

Güvenmiyorum ve itici geliyor bana da :)

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Güvenmiyorum ve itici geliyor bana da [emoji4]

Youtuber olmak için video yapmamalı.
Video yaptığı için youtuber olmalı bir insan.

Aynı sebeple iyici geliyor.
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
On 17.12.2017 at 16:32, A. Yıldırım Yıldız yazdı:

Ataturk oto sanayide bosch car service actilar.

yapılan en büyük hata idi, en başından bosch sistemine sahip çıkmadı distribütör, konsepti gereği sanayide değil, yerleşim birimlerine yakın yerde açılmalı idi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Uğur Kamil

10 yıldır servis dışında bir usta değmedi aracıma. Hiçbir zamanda garantiyi düşünerekte servise gitmedim.

Yaza arabayı değişmeyi düşünüyorum Volkswagen yada Ford düşünüyorum. Ford alırsam yine servis dışında bir ustaya elletmem ama volkswagen'de haddinden fazla olduğu için ücretler servise gitmem buyuk ihtimal.

Ford'ta benim kampanyayla yaptırdığım bakımı arkadaşlar sanayide daha pahalıya yaptırıyor :biggrin:

Yorum bağlantısı
A. Yıldırım Yıldız
yapılan en büyük hata idi, en başından bosch sistemine sahip çıkmadı distribütör, konsepti gereği sanayide değil, yerleşim birimlerine yakın yerde açılmalı idi.

Konsept olarak evet katiliyorum. Su an gordugum cogu bosch service sanayi bolgelerinde hatta. Lakin malum sartlar sebebiyle cogu zaman eldeki kus daldaki bes kustan kiymetlidir mantigi gecerli oluyor. Bizim arkadaslarin durumlari da boyleydi biraz. Arkadaslardan birinin babasina aitti dukkan. Adam emekli olunca kapiyi kapatmis gitmis. 3 ay gecmeden anahtarlari aldik biz kendi hobilerimiz icin kullandik. Cnc tezgahlara kadar yok yok cinsinden mekan. Yandaki dukkanda bostu orasida ayni sahsa aitti. Tabela vb hicbir sey olmasa da sagdan soldan spor arabasini sanayiye getiren extrem birsey varsa bizim orayi bir sekilde bulup kapiyi caliyordu. Malum bizim sanayi esnafi zor isi pek sevmez. "Suraya gidin onlar ugrasiyor boyle seylerle" gibi soylemlerle bize pek cok genci yonlendirmisti. Baktik ki bu is sanayi bolgesinde hobi bazinda olmuyor. Ilan verdik gelenlerden deneyerek ustalar ise aldik tabela astik orayi isler hale getirdik. Akabinde rutin isler hem kendi islerimizi, hem gelen gidenin daha agir ve uzun islerini aksatir olunca bu bosch car service meselesi gundeme geldi. Yan dukkanda sadece park yeri gibi elde durunca burasi boyle degerlendirilmis oldu. Hatta o donem ilk yazismalarda gelen evraklarda yaziyordu; "yerlesim bolgeleri ve ana arter kavsaklara maksimum uzaklik 375 metre olmak kaydiyla"... diye. Ama is ciddiye binip mutabakat asamasinda kimse gelip olcum bicim yapmiyor. :-)
Yorum bağlantısı
Sabri Güngör

2013 Yılında blok muhafiyet yasası ile alakalı bir toplantıya katıldım, sunum yapan abi 2 saat anlattı sonra soru cevap bölümüne geçildi şöyle bir soru yönelttim abiye şimdi benim özel servisim var garanti kapsamında olan aracım var bakımlarını orj parça ile yaparsam garantisi bozulmaz'mı? abinin cevabı ben bu soruyu rekabet kurulu başkanına sordum başkanın cevabı ben yetkili servise gidiyorum başım ağrımıyor:biggrin: Şimdi Arkadaşlar devamlı yetkili servise giden müşterinin aracında bir sıkıntı olduğunda kırk dereden su getiren garanti bölümü dışarıda yapılan işi hiç sıkıntı yapmadan onaylar'mı sizce ????

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez
On 21.12.2017 at 22:39, Mehmet Ozyurek yazdı:

Youtuber olmak için video yapmamalı.
Video yaptığı için youtuber olmalı bir insan.

Aynı sebeple iyici geliyor.

'merhaba arkadaşlar' diye başlayan hiç bir videoyu seyretmemek lazım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hasan Semerci

bugün aracımın özel servisini aradım. yetkili servisin verdiği fiyatın yarısını verdi. orijinal malzeme kullanırsak  yetkili servisin fiyatını bulur dediler. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Gül

Ben hep orijinal parça kullanırım, yetkili servise de gitmiyorum. Gayet de uygun oluyor. Bence biraz abartılı konuşmuşlar. Parça fiyatları için internetteki ford parçacılara bakabilirsiniz. Servis fiyatının yarısı ya da üçte biri. Nerden alırsanız alın sonuçta çıkış yeri Ford Otosan. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...