İçeriğe Yönlendir

Passat - B6 Variant (2005-2011)2.0 Tdı 140 hp Manuel

Alper Aytar

Recommended Posts

Alper Aytar

Arkadaşlar selamlar saygılar...

Aracım her ne kadar siteyşın olarak adlandırılsada o bir variant...

Hani derler ya 3 oda 1 salon tam da bu tabire uyan, ne çok aşırı büyük nede aşırı uzun ve yüksek ideal ölçülerde diyebiliriz.

İç hacim 5 kişilik bir aile için yeter de artacak seviyede,bagaj hacmi 600 litre...

Sedan modelini de kullanmış birisi olarak kesinlikle variant diyorum.

Hatchback vari bagaj kapağının yukarıya açılması ve pandizot sürgülü kaldırdığımız zaman bagaja bir çamaşır makinesi rahatlıkla koyabilirsiniz ya da çocuğunuzun akülü arabasını :)

Tabi bu büyük bagajında dezavantajları var hanımlar lazım olur bagaj büyük ne de olsa diyerek gerekli gereksiz herşeyi alabiliyor.

Aracım 2.0 Tdı Bkp motor kodlu 140 beygir 320 nm tork üreten ve Volkswagenin en genel motorlarından birisi.

Araç bu motor kombinasyonu ile adeta uçuyor...

Hatta ufak bir yazılım ile ipe sapa gelmez bir haylaz halini alıyor.

Aracın yakıt tüketimi uzun yol da hız sınırları dahilinde kullanıldığında 5.5 civarında oluyor...

Şehir içinde ise yaşanılan şehire göre değişebilir ama genel olarak 7.5 diyebiliriz.

Aracım comfortline donanıma sahip,

Hız sabitleme, multifonksiyonel direksiyon,

Abs, Asr, Esp mevcut genel olarak.

Güvenlik unsurları tam diyebiliriz.

Çift bölgeli dijital klima, yağmur, far, ön ve arka park sensörü... vs donanımlara sahip

Bu kasalarda aydınlatma problem yaratabiliyor mercek kararması oluyor ve aydınlatma zayıf kalıyor.

Bu yüzden ben aracıma bi xenon mercek dönüşümü yaptırdım ve aydınlatma çok daha etkili oldu.

Sw diye arkası atar gibi bir algı ilk aldığımda bende de vardı fakat bu durum söz konusu değil.

Aracımı bu tarz araç kullanmadığım için meraktan aldım ve kalabalık ailelere şiddetle tavsiye ediyorum.

337681f6b58f19e8aad20825ac78c031.jpg08cc0a51e80cd6d8583583a9d1fdfb67.jpg4f5a42b01ccc6d8bffcb987827f83147.jpg7725076c60bebc6eb8af528597d29152.jpg4d1220c53a1c2d105f78cd758a071668.jpgc6b92412b60cc823a6d595c093e31bdb.jpgc188efc7d2921b6f0c1eb2be2f4bdc36.jpg06b3a51b6e03935336c558c64a278672.jpg0f6bf57ff03f8307b0080d59b9ddd443.jpgaf460ab4b9e6cf59faa4580a97cdf533.jpg99f5dd9a83730b5aee057bde1d7ae36e.jpg1b8b3cf971e490552b58f1866fbe574f.jpg78d416a9eaf2bf3f07e3e31999ead46c.jpg69f398ec00719134c6f13ff0a8d9eeb2.jpg

F8331 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Beğen 7
Yorum bağlantısı
Önder Özcan
(düzenlendi)
Şimdi, Mert Yeldan yazdı:

kilometre bilgisi eksik olmuş , nefis araba

İnceleme- tanıtım yazısı.

Araç canavar maaşallah

tarihinde Önder Özcan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Alper Aytar
(düzenlendi)
Şimdi, Mert Yeldan yazdı:
 kilometre bilgisi eksik olmuş, nefis araba

Ben inceleme maksatlı yazmıştım ama aracım satılık şuanda... Km ve fiyat ilan linki eklerim...

F8331 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

tarihinde Önder Özcan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Eren Gökmen
4 saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Şu bagaja bak :)
Maşallah

gerektiginde masa tenisi oynanabilsin diye file bile takmislar:biggrin:

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
S max vardi ya bi tane o otobus ise buda iste panelvan [emoji16]
Mesajı görünce yeni bıyıklı yazdı sandım :D

Sw mpv başka güzel, mecbur kalmadikca sedana dönmem. Maşallah uzay mekiği gibi.
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Mesajı görünce yeni bıyıklı yazdı sandım [emoji3]

Telepatinin gercekligine simdi daha cok inandim [emoji23]
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Önder Özcan
14 dakika önce, Köksal Yılmaz yazdı:

Mesajı görünce yeni bıyıklı yazdı sandım :D

Bıyık denmiş bildirim geldi :crazy:

Yorum bağlantısı
Alper Aytar

Sw kesinlikle harika ama bana mpv tarzı pek güven vermiyor sanki devrilecekmiş gibi geliyor tırsıyorum :(

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
Sw kesinlikle harika ama bana mpv tarzı pek güven vermiyor sanki devrilecekmiş gibi geliyor tırsıyorum [emoji20]
Koltuğu en aşağı alınca focusla aynı oturma pozisyonu oluyor ayrıca orijinal lastikleri 235 taban. Yol tutuşu ile ilgili bir tedirginlik yaşamadım. Hatta aksine sürüş pozisyonu,çevreye hakimiyet ve uzunluk olarak mpv yi daha çok beğendim(mondeo mk4 ten daha kısa benim araç).
Yorum bağlantısı
Alper Aytar
Koltuğu en aşağı alınca focusla aynı oturma pozisyonu oluyor ayrıca orijinal lastikleri 235 taban. Yol tutuşu ile ilgili bir tedirginlik yaşamadım. Hatta aksine sürüş pozisyonu,çevreye hakimiyet ve uzunluk olarak mpv yi daha çok beğendim(mondeo mk4 ten daha kısa benim araç).
Dışardan bana biraz öyleymiş gibi his yarattı ama kullanmak gerek kesin yargıda bulunmak için haklısınız..
Yorum bağlantısı
Halit Bebek

Alper meraktan aldim derken? :))

Mpv ler icinde c max cok farkli. Alti passattan alcaktir ve 1.6 duratork motor efsane idi. Bahsedildigi uzere gorus alani ve ferahlik var o arabalarda.

Ha bunlari derken toplamda, passat variant baska bir kulvar olsa da c max e tercih ederim. Nitekim ettim de..

55 60 bin liralara c segmenti arac bulmak bile zorken boylesi genis ve d segmenti arac fiyatlari komik kaliyor. Tabiki ucuz arabalar degil ama piyasaya gore demek istedim.

Aracın gerçekten cok guzel. Insallah otomatik bir 2.0 tdi variant alirsin.

Ha arkadasin yakit verisine inanmayin. Alper in soylediginin 1lt daha altini dusunun... ;)

Selamlar

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Alper Aytar
Alper meraktan aldim derken? [emoji4])

Mpv ler icinde c max cok farkli. Alti passattan alcaktir ve 1.6 duratork motor efsane idi. Bahsedildigi uzere gorus alani ve ferahlik var o arabalarda.

Ha bunlari derken toplamda, passat variant baska bir kulvar olsa da c max e tercih ederim. Nitekim ettim de..

55 60 bin liralara c segmenti arac bulmak bile zorken boylesi genis ve d segmenti arac fiyatlari komik kaliyor. Tabiki ucuz arabalar degil ama piyasaya gore demek istedim.

Aracın gerçekten cok guzel. Insallah otomatik bir 2.0 tdi variant alirsin.

Ha arkadasin yakit verisine inanmayin. Alper in soylediginin 1lt daha altini dusunun... [emoji6]

Selamlar
Yav abi sende vardı bende yoktu biliyosun octavia scout 4*4 alacaktık... O da olmayınca neden bende de olmasın dedim meramım ondan yani :)
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
10 saat önce, Halit Bebek yazdı:

Ha arkadasin yakit verisine inanmayin. Alper in soylediginin 1lt daha altini dusunun... ;)

Selamlar

Yani Alper in ayaklarında sıkıntı var mı demek istiyorsun :D

Yorum bağlantısı
Alper Aytar

Yani Alper in ayaklarında sıkıntı var mı demek istiyorsun [emoji3]
Bastığımız doğrudur...
Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...