İçeriğe Yönlendir

Bora Benzin Lambası ve İkaz Sesi

Gürkan Başbağcı

Recommended Posts

Gürkan Başbağcı

Merhaba herkese,

Dün itibariyle bora kullanıcısıyım. Araçta hemen dikkatimi çeken bir konuyu danışmak istiyorum.

Araçta Brc tüp var, şuan tek ışık yanıp sönüyor, yani az miktarda gaz var. Gazda hareket ederken çeyrek deponun aşağısında olan benzin lambası ara ara yanıyor ve biiip sesi geliyor, sonra lamba sönüyor. az daha ilerledikten sonra tekrar lamba yanıp ses geliyor. Bu sırada araç tüpten çıkmıyor hiç.

Yani anlamadığım nokta, benzin ışığı ya yanar ya söner neden sürekli yanıp geri gidiyor? Çeyrek deponun üzerinde tutarsam bu sorun ortadan kalkar mı?

Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Zaten olması gereken çeyrek deponun üzeridir. Yoksa benzin pompası sorun çıkarabilir. 50-100 liralık benzin alıp sorunun yakıt şamandırasından olup olmadığını anlayabilirsin.

Yorum bağlantısı
Gürkan Başbağcı
9 dakika önce, Metin Akbal yazdı:

Zaten olması gereken çeyrek deponun üzeridir. Yoksa benzin pompası sorun çıkarabilir. 50-100 liralık benzin alıp sorunun yakıt şamandırasından olup olmadığını anlayabilirsin.

Aldığım kişi sömürerek verdi arabayı zaten :)

O halde çeyreğin üzerinde çıktığında sorun devam ederse şamandıra arızası mı diyebiliriz ?

Teşekkür ederim

Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Büyük ihtimal diyelim. Depo çalkalandıkça şamandıra benzini görmeyebilir. Ayrıca az benzin daha fazla uçuşur :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Gürkan Başbağcı

Ben bugun daha fazla besleyim o zaman evladı. Doyurmak zor olucak bunu da. Fiestaya 50lik attığımda yarıya yaklaşıyodu :D

Yorum bağlantısı
Ahmet Türedi
14 dakika önce, Gürkan Başbağcı yazdı:

Ben bugun daha fazla besleyim o zaman evladı. Doyurmak zor olucak bunu da. Fiestaya 50lik attığımda yarıya yaklaşıyodu :D

50 tl ye artık çeyreğin yarısı ancak doluyor :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Gürkan Başbağcı

Az önce 100 tl daha aldım benzin, şuan yarıda ibre sonunda :D Herhangi bir ikaz yok bakalım şimdilik

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Aracı park ettiğim yer hafif yamuk.. 

Yolda giderken yanmayan lamba, oraya park ettiğim zaman yanıyor.. 

Muhtemelen tam sınırda idi benzinin. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Gürkan Başbağcı
2 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Aracı park ettiğim yer hafif yamuk.. 

Yolda giderken yanmayan lamba, oraya park ettiğim zaman yanıyor.. 

Muhtemelen tam sınırda idi benzinin. 

Evet, o yüzden de gidip gidip geliyordu ikaz uyarısı değilmi.

Yorum bağlantısı
Gürkan Başbağcı
Bir saat önce, Serkan Ünsalan yazdı:

100 tl 18 lt alıyor ibre yarıyor geliyor.

hayırlı olsun aracınız

teşekkür ederim

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...