İçeriğe Yönlendir

Fusion - İlk Marşta Çalışmıyor 2. yada 3. Marşta Çalışıyor

Ahmet gökçe

Recommended Posts

Ahmet gökçe

öncelikle iyi günler arkadaşlar yeni katıldım aranıza. yaklaşık 2 ay öncesinde babama 2004 model 1.6 benzin-lpg' li 63000 km'de fusion aldık. Aracı aldığımızda benzinde test ettik kullandık araçta lpg bitikti. Neyse aracı aldık ilk iş gaz almak oldu gazımızı aldık aracı gazda kullandık eve kadar. Ertesi günü aracı çalıştırırken ilk marşta almadı ve 2. marşta aldı ilk etapta önemsemedik fakat bu süreklilik gösterince ustaya götürdük bujilerden kaynaklı olabileceğini düşünüp bujileri değiştirdi fakat sonuç yine aynı. Araç sıcak veya soğuk farketmeden bazen ilk marşta alıyor ama çoğunlukta 2. veya 3. marşta alıyor. 

başına böyle bi sorun gelen varsa veya bilgisi olan arkadaş varsa yardımlarınızı bekliyorum. ustalara kalsa deneye yanıla bütün parçları değiştire değiştire o şeklide bulacaklar sorunu

Yorum bağlantısı
Ahmet gökçe
43 dakika önce, Sani Gerşon yazdı:

LPG kalibrasyonu yapıldı mı?

hayır yapılmadı.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

marş yapmadan önce 3 defa yarım kontak yapıp 5 saniye bekleyip/ marşa basmadan kontağı aç kapa yapın. sonra marşa basın. tek seferde çalşırsa, benzin pompası basıncı azalmış, gidici sinyali veriyor demektir

Yorum bağlantısı
Ahmet gökçe
3 saat önce, Çağlar Bayur yazdı:

marş yapmadan önce 3 defa yarım kontak yapıp 5 saniye bekleyip/ marşa basmadan kontağı aç kapa yapın. sonra marşa basın. tek seferde çalşırsa, benzin pompası basıncı azalmış, gidici sinyali veriyor demektir

çağlar bey deniyeceğim. Teşekkür ederim

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Dizelde de aynı yöntemi uygulasak ne bozuk çıkar abi. Birebir benim arabayı tarif ettinde [emoji4]
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
2 saat önce, Selçuk Bakış yazdı:

Dizelde de aynı yöntemi uygulasak ne bozuk çıkar abi. Birebir benim arabayı tarif ettinde emoji4.png

benzin pompası elveda diyor...

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
Dizel forda enjektör.
Vw ise ısı müşürü. Diğer markaları bilmiyorum. [emoji4]

Şimdi benim enjektörler mi gidici [emoji17] kızdırma bujilerini değiştirirken onlara da bakım yaptırdım ama gidici diye bir şey demedilerdi.
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
4 saat önce, Selçuk Bakış yazdı:

Şimdi benim enjektörler mi gidici emoji17.png kızdırma bujilerini değiştirirken onlara da bakım yaptırdım ama gidici diye bir şey demedilerdi.

İlk akla geleni yazmıştım ben.. :)

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

İlk akla geleni yazmıştım ben.. [emoji4]

Şimdi bende ki arıza neden acaba bir kaç yere gösterdim emin olamadıkları için böyle devam ediyorum.
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
14 saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Selçuk ısıtma bujilerine baktır.

Yeni değiştirdik Abi onları, geri dönüş veya kızdırma rolesi arızası diye söyleyenler var da emin olan olmadığı için baktıramadım. Geri dönüş hortumları nerede acaba kendim bir kurcalasam gözle kontrol etsem :) 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
25 dakika önce, Selçuk Bakış yazdı:

Geri dönüş hortumları nerede acaba kendim bir kurcalasam gözle kontrol etsem :) 

Hiç fikrim yok :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
On 21.12.2017 at 20:48, Selçuk Bakış yazdı:

Dizelde de aynı yöntemi uygulasak ne bozuk çıkar abi. Birebir benim arabayı tarif ettinde emoji4.png

1,4 tdci da ? vakvak ta hava var mı bakın?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet gökçe
On 20.12.2017 at 16:35, Çağlar Bayur yazdı:

Çağlar bey dedeğiniz gibi yaptık fakat sorun çözülmedi. hatta bugün hava soğukken araç 9. marşta çalıştı. ustaya götürdük yine bu sefer makineye bağladı herhangi bir hata da vermedi.

yakıt pompasından olabilme ihtimaline karşın şunu yaptık: aracı direk lpg de çalıştırmayı denedik lpg ' de de ilk marşta değil de ikincide çalıştı. Sorun bu şekilde arkadaşlar sizin varsa alternatif bir fikriniz ne yapabilirim usta da sorun olmadığını söylüyor, bu şekilde olması da gerçekten sinir bozucu. araç çalıştıktan sonra yağ gibi gidiyor ama gel gelelim çalışana kadar geriyor :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hasan Yıldız

Belli ki atesleme kaynakli sorun.Bujilerden eminiz galiba.O halde sirada bobin ve kablo degisimi kacinilmaz bence.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Ateşleme, subaplar, benzin pompası, hepsi olabilir..

Önce ateşleme gözden geçirilmeli, bakım geçmişi bilinmiyorsa bujiler değiştirilmeli, 

Silindir kompresyonları ölçülmeli, 

Silindir kompresyonları da iyi çıkarsa, benzin pompası orjinali ile değiştirilmeli.. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...