İçeriğe Yönlendir

Focus 1 - Kaza Yaptım

Niyazi Emre Sobay

Recommended Posts

Niyazi Emre Sobay
(düzenlendi)

20171220_145040.md.jpg

20171220_145045.md.jpg

20171221_150852.md.jpg

20171221_150855.md.jpg

IMG-20171220-WA0009.jpg

Kaza raporundaki bilgilere göre suç kimde yüzde kaç çıkar bir bilgisi olan var mı?

tarihinde İnan Çınar tarafından düzenlendi
  • Üzgün 3
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Geçmiş olsun...  cana gelen yoktur umarım.....

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Erdoğan Temur

Çok geçmiş olsun. Maddi hasarla atlatılması sevindirici olmuş.

Tutanağı okuyorum kanunları maddeleri yazmışlar vay be amma bilinçli kazazedeler dedim altta polis memuru yazısını görünce jeton düştü.

Suç 03 L... de görünüyor. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Geçmiş olsun. Muhtemelen %50 çıkar bu.
İki tarafın kusuru da tali kusur gibi görünüyor.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Geçmiş olsun.

Uno ne olmuş öyle ya. Ama zamanında bi onarım görmüş direklerden.

Arkadan vurmuşsunuz, büyük ihtimalle suç size verilecek. En iyi ihtimalle %50-50 olacaktır ama siz hızınızı ayarlayabilrseydiniz kaza olmayacaktı. Bu yüzden tamamanı sizin almanız olasıdır.

Kaçla vurdunuz acaba, hatırlıyor musunuz?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Geçmiş olsun.
Uno ne olmuş öyle ya. Ama zamanında bi onarım görmüş direklerden.

Arkadan vurmuşsunuz, büyük ihtimalle suç size verilecek. En iyi ihtimalle %50-50 olacaktır ama siz hızınızı ayarlayabilrseydiniz kaza olmayacaktı. Bu yüzden tamamanı sizin almanız olasıdır.
Kaçla vurdunuz acaba, hatırlıyor musunuz?

En kötü ihtimal 75-25 olur.
Uno ya kusur kesinlikle verilecek.
Ben 50/50 diyorum.

Uno hatalı şerit değiştirmiş.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
3 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

En kötü ihtimal 75-25 olur.
Uno ya kusur kesinlikle verilecek.
Ben 50/50 diyorum.

Uno hatalı şerit değiştirmiş.

Uno hatalı şerit değiştirmiş ama hız limitlerinde gitse focus, bu kaza olur muydu?

Yorum bağlantısı
Niyazi Emre Sobay
(düzenlendi)

uno tali yoldan ana yola çıkıyor. Hızı ortalama 20 30 civarı bişey di o kadar yavaştı ki. Orta şeritte seyrederken aramızda 5 10 metre kala aniden sola geçti. 200m ileride ışık vardı ordan sola dönüp şehir merkezine geçecekmiş sinyal vermdi ve aniden geçince frene asıldım ama kurtarmadı. Ben hızımı net olarak hatırlamıyorum ama rtalama 110 120 civarı bişey di. Öyle abartılı bi hızım yoktu 3 yada 5m kadar fren izi var. ben onun sol stopunun ordan vurdum araba çaprazlama önüme geçti. Ustaya sordum sanayide %25 30 sana verir gerisini uno ya verir büyük ihtimalle dedi

47 dakika önce, Ali Cihangiroğlu yazdı:

Geçmiş olsun...  cana gelen yoktur umarım.....

Tek tesellimiz o oldu abi. Şükür ölen yaralanan yok. Ama uno nun halini görüyorsunuz. Bineceğine hiç binme bu arabalara.

tarihinde Niyazi Emre Sobay tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Niyazi Emre Sobay
30 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Geçmiş olsun. Muhtemelen %50 çıkar bu.
İki tarafın kusuru da tali kusur gibi görünüyor.

%50 çıkarsa ne oluyor abi yani her iki tarafın sigortasıda kendi arabasını mı yaptırıyor? bugün öyle bişey duydum

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Uno hatalı şerit değiştirmiş ama hız limitlerinde gitse focus, bu kaza olur muydu?

Uno şerit değiştirmeseydi olur muydu ?
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
2 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Uno şerit değiştirmeseydi olur muydu ?

Bana öğretilen hep şu oldu, karşındaki hep hata yapabilir, sen de yapma ki, hataya dahil olma.

Focus 120 ile gidiyormuş 200m kalan ışığa. 120 yerine mesela 70'le gitse uno'ya rağmen kaza olur muydu?

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
%50 çıkarsa ne oluyor abi yani her iki tarafın sigortasıda kendi arabasını mı yaptırıyor? bugün öyle bişey duydum

Yok öyle değil.
Herkesin poliçesi kusuru oranında karşıyı ödeyecek.
Yani 50-50 gelirse. Sen hasarın yarısını karşının sigortasından alacaksın. Yarısını cebinden karşılayacaksın.
Diğer araç da aynı.

Pc açık değil araştıramadım.
Yazılan kusurları araştır.
Asli kusur alan taraf varsa. O taraf 75 olacak.
Her iki taraf da asli yada her iki taraf da tali kusurlu ise 50-50 olacak.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Bana öğretilen hep şu oldu, karşındaki hep hata yapabilir, sen de yapma ki, hataya dahil olma.
Focus 120 ile gidiyormuş 200m kalan ışığa. 120 yerine mesela 70'le gitse uno'ya rağmen kaza olur muydu?

Olmazdı bu sebeple 50 garanti zaten :)
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Geçmiş olsun, 110 ,120 km hız da pek az değil, şehiriçi galiba orası. İyi ki arka koltukta çocuk falan yoktu. 

Yorum bağlantısı
Önder Özcan

Geçmiş olsun. Unoyu böyle görünce duran arabaya çarpılmış herhalde dedim. Allah korumuş unonun sol arkada oturan yoktu sanırım, olsa durumu pek iç açıcı olmazdı diye düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Geçmiş olsun, araç kamrası olsa karşı tarafa verilirdi suç beyana göre yaşandı ise. Kontrolsüz şerit değiştirme kuralı ihlali var burada

4 dakika önce, Önder Özcan yazdı:

Geçmiş olsun. Unoyu böyle görünce duran arabaya çarpılmış herhalde dedim. Allah korumuş unonun sol arkada oturan yoktu sanırım, olsa durumu pek iç açıcı olmazdı diye düşünüyorum.

Ford ya çok hızlı idi, yada Uno şerit değişimini frene basarak yaptı. Bizde adettir, şerit değiştirir iken frene asılmak

Yorum bağlantısı
Alper Aytar

Geçmiş olsun cana geleceğine mala gelsin diyelim yapacak bir şey yok :(

Yorum bağlantısı
Niyazi Emre Sobay
40 dakika önce, Evren Erakçora yazdı:

Geçmiş olsun, 110 ,120 km hız da pek az değil, şehiriçi galiba orası. İyi ki arka koltukta çocuk falan yoktu. 

yok baya 3 şeritli çevre yoluydu abi. Tam vurduğum köşede oturan biri vardı görecek günü, alacak nefesi varmış hiç bişey olmadı arkadaşa. Gaz patlamadı ama tüp yerinden çıktı çok fazla şekilde gaz kaçırıyordu uzaklaştık itfaiye falan geldi. 

Kısaca olay uno tali yoldan çıkıyor orta şerite geçiyor (ben ileriden gelirken onu gördüm sinyal falan verse yavaşlardım ama aramızda 5 10m kala aniden sola attı kendini ve bunu 30 40 km hızla yaptı yapacak hiç bişeyim kalmadı solumda da demir korkuluk gibi bişey vardı kaçamadım

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...