İçeriğe Yönlendir

Focus 1 - Kaza Yaptım

Niyazi Emre Sobay

Recommended Posts

Recep Demirci

Geçmiş olsun.Bu resimleri görünce hız yapmamaya daha çok dikkat etmem gerektiğini anladım.Herkes şeridinden gitse felan hız belki problem değil ama aniden ne olacağını bilemediğimiz hususlar ortaya çıkınca kaza kaçınılmaz oluyor.Allah tekrarını yaşatmasın.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Bekir Afşar

Çok geçmiş olsun. Uno'nun hali fena. İyiki arka koltuğunda biri veya birileri yokmuş. 

Allah beterinden korusun.

Yorum bağlantısı
Murat Gedik

Çok geçmiş olsun. Kaza yapmak çok kötü, tek teselli kimseye birşey olmaması. Geri kalan kısımlar bir şekilde hallolur. Allah herkesi kazadan beladan korusun.

Yorum bağlantısı
Niyazi Emre Sobay
18 saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Geçmiş olsun. Muhtemelen %50 çıkar bu.
İki tarafın kusuru da tali kusur gibi görünüyor.

birde şunu sorucam abi kusur %50 50 çıkarsa ben aracımın değer kaybını sigortadan talep edebilir miyim?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
5 dakika önce, Niyazi Emre Sobay yazdı:

birde şunu sorucam abi kusur %50 50 çıkarsa ben aracımın değer kaybını sigortadan talep edebilir miyim?

Evet ama, 2000 model focus için bişey alamazsın.. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Niyazi Emre Sobay
36 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Evet ama, 2000 model focus için bişey alamazsın.. 

vay ya ama satarken alacak olan adam bu 2000 model araba değişen olması normal demeyecek :D illaki bi 2 3 bin lira düşer fiyatı

Yorum bağlantısı
Niyazi Emre Sobay
6 saat önce, Hüseyin Lafcı yazdı:

geçmiş olsun :(

teşekkür ederim, Allah kimseye göstermesin

Yorum bağlantısı
Ali Ünal

Öncelikle geçmiş olsun. eniştem çorumdan ankaraya gelirken şehirler arası yolda 60 m aralıkla iki tane kırmızı ışık olan yerde orta şeritte ilerlerken ilk kırmızıda geçiyor farketmeden ikinci kırmızı da arabadakilerin uyarması neticesinde 70 km hızla giderken ani frene basıyor ve önde ışıkta duran arabaya çarpmamak için sol şeride geçiyor ve tam ışıkta durmak üzereyken arkadan gelen amarok marka araç sizin kazada olduğu gibi sol arkadan vuruyor. Sonuç bizim sigorta o aracı yaptırdı biz kendi cebimizden yaptırdık aracı. Sizin olayında bu şekilde sonuçlanması lazım.

Yorum bağlantısı
Niyazi Emre Sobay

teşekkür ederim. eksper cuma günü gelmiş daha sonuçlanmadı ama polis arkadaşıma sordum karşı taraf ağar kusurlu dedi. Büyük ihtimalle ani şerit değiştirme ağar kusur sayılıyor ondan dolayı benim arabayı karşı tarafın sigortası karşılayacak diye umuyorum net olarak önümüzdeki hafta içi belli olacak size de geçmiş olsun bilgi verdiğiniz için teşekkür ederim

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
On 31.12.2017 at 02:09, Ali Ünal yazdı:

Öncelikle geçmiş olsun.

Resimleri sildim Ali Bey.. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Ünal
Bir saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Resimleri sildim Ali Bey.. 

Teşekkür ederim Mehmet bey. 

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Niyazi Emre Sobay

Sonuç karşı taraf ağar kusurlu çıktı ani şerit değiştirmekten dolayı bana da hızdan dolayı kusur verdiler %75 karşı taraf %25 de bana verdiler Buna da şükür.

Yorum bağlantısı
Niyazi Emre Sobay
2 saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Raporu neden polis tuttu. ?

ben rica ettim abi ilk defa kaza yaptığımı rapor tutmayı bilmediğimi söyledim yardımcı olmalarını istedim

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
ben rica ettim abi ilk defa kaza yaptığımı rapor tutmayı bilmediğimi söyledim yardımcı olmalarını istedim

Raporu siz tutsanız. Kusurun tamamı karşıya verilirdi.
75-25 yoktur anlaşmalı tutanakta.
Sadece 50-50 ve 100-0 vardır.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Niyazi Emre Sobay
8 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

böyle bişey olduğunu bilmiyordum ki. Bizim ki de anlaşmalı tutanak sayılmaz mı polis tutsa bile?

Yorum bağlantısı
Koray Demir
59 dakika önce, Niyazi Emre Sobay yazdı:

böyle bişey olduğunu bilmiyordum ki. Bizim ki de anlaşmalı tutanak sayılmaz mı polis tutsa bile?

Emniyet trafik tutanağı kesindir itiraz edemezsiniz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yasin Şimşek

Aradaki fark ney Mehmet abi? Yani kendimizin tuttuğu tutanak ile polisin tuttuğu?
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Aradaki fark ney Mehmet abi? Yani kendimizin tuttuğu tutanak ile polisin tuttuğu?

Polis bir taraf asli kusurlu ve diğer taraf tali kusurlu ise. 75 e 25 kusur dağılımı yapıyor.

Anlaşmalı tutanakta ise. Asli kusurlu taraf varsa. 100 kusur alır. Tali kusurlunun kusuru dikkate alınmaz. Çünkü galiba yukarda açıkladım. 75-25 yoktur anlaşma tutanağında
0-50 ve 100 vardır.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yasin Şimşek

Polis bir taraf asli kusurlu ve diğer taraf tali kusurlu ise. 75 e 25 kusur dağılımı yapıyor.

Anlaşmalı tutanakta ise. Asli kusurlu taraf varsa. 100 kusur alır. Tali kusurlunun kusuru dikkate alınmaz. Çünkü galiba yukarda açıkladım. 75-25 yoktur anlaşma tutanağında
0-50 ve 100 vardır.
Anladım abi teşekkür ederim
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Acar

Polis gelince iş hep karışıyor zaten.

Eşim geçen ay kaza yaptı. Tali yolda duran araç dikey olarak geçmek üzere aniden önüne çıkıyor ve bizim araç diğer aracın çamurluğuna yandan vuruyor.

Normalde geçiş üstünlüğünden dolayı 100-0 çıkması lazım kusurun. Ancak karşı tarafın sigortası olmadığı için polis çağırmak zorunda kaldık.

Polis tutanağa geçiş üstünlüğünü yazdı ancak bize de fren tedbiri uygulamadın diye anlamsız bir maddeden kusur yazmış. 75-25 çıktı.

Mümkünse polis çağırmamak lazım.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...