İçeriğe Yönlendir

C Max 2 - 2013 1.6i Trend İçin Tavsiye

Murat Kaval

Recommended Posts

Murat Kaval

Merhaba arkadaşlar elimde ki aracı satıp geniş ve  yüksek bir araba bakıyorum. Bulunduğum yerde c max 1.6 trend benzinli buldum bir tane 105 bin km de 58bin tl istiyor.

Forumda ve nette biraz  araştırma yaptım kullananlar çoğunluğu memnun. Peki ikinci el fiyat konusunda bu fiyat eder mi yada ne kadar olmalı? 

Araca bakmayı düşünüyorum bütçem 55 bin TL’y idi  ama biraz zorlamayı düşünüyorum. 

Arabanın ön camı çatlak lastikler yeni bütün bakımları yeni yapıldı, Kaza değişen yok dedi. Bende arabadan pek anlamam bulunduğum yerde tamir dışında bu konulardan anlayan olduğu da şüpheli. Ben de deneyimli arkadaşlardan yardım alayım dedim. Bakarken neye dikkat etmek lazım önemli olan şuralar şunları gidin gösterin dediğiniz bir şey var mı? Ve fiyat konusunda ki düşüncenizi merak ediyorum 

Yorum bağlantısı
Ali Yasir Bilici

2013 Dizel Tit X kullanıyorum,araçtan çok memnunum çok konforlu geniş rahat bir araç.Çok fazla elektronik aksamı olduğundan dolayı elektroniğine dikkat etmenizi tavsiye ederim bu km de bir araçta çalışmayan aksamlar olabilir,Başka bir dikkat etmeniz gereken nokta direksiyon,Bu kasalarda direksiyon kutusu elektronik olduğundan dolayı çok problemli oluyorlar çok şükür ben yaşamadım ama siz bi baktırın derim çevirirken kaba bi uğultu geliyormu diye dikkat edin,Dizel araçlarda motor kulakları çok çabuk ömrünü tüketiyor benzinlilerde öyle olmayabilir ama ona da tekrardan bi baktırın derim.Benzinli C-Max II için Başka herhangi bir kronik sorun var mı bilmiyorum,varsa da yardımcı olurlar sizlere.Şimdiden Hayırlı olsun.

Yorum bağlantısı
Hakan Gürsu

Aynı aracın dizelini kullanıyorum, tek sorun benzinlinin yakıtı olur onun haricinde memnun kalırsınız.

Yorum bağlantısı
Ali Karadağ

2012 1.6 TDCi Tit.-X sattım, 53.000TL'ye. Arka bagaj kapağı değişik onun dışında boyasızdı. Benzinli ve Trend donanıma bir miktar yüksek fiyat bence.

Yorum bağlantısı
İnan Çınar
Aracın turbolu olduğunu ve kronik olarak hortum patlatıp hararet yapıp motor indirenler olduğunu ekleyeyim motor kötü değil ama hortumu sorunlu yeni tip hortum ile değiştirmenizi tavsiye ederim

Mert bahsi geçen araç 1.6 atmosferik. Ecoboost degil... 125 hp olan.... ecoboost 180 hp... Bu arada bahsi geçen araç 5 ileriymiş ,bendeki dizel 6 ileri... 6 ileri olsa yakıtı biraz daha düşerdi diye tahmin ediyorum.  

Fiyat yüksek bence

Aşağı yukarı aynı fiyata dizeli var örnek:

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-ford-cok-temiz-ford-c-max-502053940/detay

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Kaval

Dediğim gibi aslında 58 bile bütçemi biraz aşıyor birde bu araç bulunduğum yerde İstanbul’a hiç bakmıyorum 1600 km gidip gelme şansım yok maalesef ? cüzi pazarlık payı var diyor ama inse inse kaça iner acaba? Anladığım kadarıyla temiz ise binilecek araç sadece benzin tüketimi biraz fazla. LPG takılı ama ortalama benim araç kadar yaksa bile razıyım aslında. O halde bu araçtan birilerini bulmam lazım burda ? 

Aklıma takılan ön camın çatlak olması sorun yaratır mı bana yoksa orjinali ile kendim değiştirecek olsam ne karara mal olur acaba bilginiz var mı? 

Yorum bağlantısı
Hakan Gürsu
Bir saat önce, Murat Kaval yazdı:

Siyah düşünmüyorum aslında ama bu ilanda kş ford bayisi sağ çamurluk boyalı sadece. titanium paket benzinli scti yazıyor bunun farkı ne acaba?

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-ford-baser-otomotivden-2011-model-ford-c-max-grand-507802469/detay

Bu Grand C-Max yalnız arka kapı sürgülü olandan. Scti dediği turbo 180 bg demek istemişler.

Yorum bağlantısı
Erkan Uygur

Merhaba bende 2015 dizel trend düşünüyorum.

21bin km de boya değişen yok 75bin son fiyat aldım.

Kısmetse yarın ekspere sokacağım.

Eksperde hersey cıkıyormu özel bakmam gereken seyler varmı.

Yorum bağlantısı
İnan Çınar
Siyah düşünmüyorum aslında ama bu ilanda kş ford bayisi sağ çamurluk boyalı sadece. titanium paket benzinli scti yazıyor bunun farkı ne acaba?
https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-ford-baser-otomotivden-2011-model-ford-c-max-grand-507802469/detay
Scti motora lpg normal sıralı sistem takılmıyor ve montaj fiyatı çok daha yüksek.
Merhaba bende 2015 dizel trend düşünüyorum.
21bin km de boya değişen yok 75bin son fiyat aldım.
Kısmetse yarın ekspere sokacağım.
Eksperde hersey cıkıyormu özel bakmam gereken seyler varmı.
Hocam çıtayı biraz daha artırıp 2014 çıkışlı (2013 model) titanyum x paket + Tekno paket + navigasyon ve geri görüş paketi + otomatik park paketi dizel bir c Max düşünür müsünüz?
Yorum bağlantısı
Erkan Uygur
Hocam çıtayı biraz daha artırıp 2014 çıkışlı (2013 model) titanyum x paket + Tekno paket + navigasyon ve geri görüş paketi + otomatik park paketi dizel bir c Max düşünür müsünüz?
2015 sonrasi Yeni kasa düşünüyorum. Teşekkürler

SM-A510F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum bağlantısı
Murat Kaval
1 saat önce, Bahadır Akdemir yazdı:

Sanki çatlak cam muayenede ağır kusur mu sayılıyordu ne.

Böyle bir durum varsa cam değiştirmeyi pazarlığa dahil edebilirim en azından. 

Yorum bağlantısı
Bahadır Akdemir
4 saat önce, Murat Kaval yazdı:

Dediğim gibi aslında 58 bile bütçemi biraz aşıyor birde bu araç bulunduğum yerde İstanbul’a hiç bakmıyorum 1600 km gidip gelme şansım yok maalesef ? cüzi pazarlık payı var diyor ama inse inse kaça iner acaba? Anladığım kadarıyla temiz ise binilecek araç sadece benzin tüketimi biraz fazla. LPG takılı ama ortalama benim araç kadar yaksa bile razıyım aslında. O halde bu araçtan birilerini bulmam lazım burda ? 

Aklıma takılan ön camın çatlak olması sorun yaratır mı bana yoksa orjinali ile kendim değiştirecek olsam ne karara mal olur acaba bilginiz var mı? 

15 dakika önce, Murat Kaval yazdı:

Böyle bir durum varsa cam değiştirmeyi pazarlığa dahil edebilirim en azından. 

Araştırmak lazım,benim aklımda kalanı yazmıştım.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Cam çatlak iken muayeneden geçmez.
Orjinal camı pahalıdır. 800 lira falan olur diye düşünüyorum.
Yan sanayi cam takabilirsiniz.
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...