İçeriğe Yönlendir

Japon Subaru Fabrikalarında Büyük Skandal!

Sefa Şerif

Recommended Posts

Murat Sürmeli
48 dakika önce, Mehmet Kazancıoğlu yazdı:

aynı durumu biz yaşadık. 3 araç (benim fiesta, bacanak kango, diğer arkadaş opel combo) bodruma tatile gittik Kurtköy'den aynı benzin istasyonundan depoları fulledik km leri sıfırladık. Bodruma gittiğimizde kango bizden 22 km fazla yapmıştı. bizde o gün bu gündür bacanağa takılıyoruz sen virajları hep geniş alıyorsun diye. :)  

Lastik boyutundan olma ihtimali yüksek diye düşünüyorum. Standart boy dışında bir lastik mi takıyordu acaba?

Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu
3 dakika önce, Murat Sürücü yazdı:

Lastik boyutundan olma ihtimali yüksek diye düşünüyorum. Standart boy dışında bir lastik mi takıyordu acaba?

hayır orijinal lastikler var araçta. yok yok o giderken virajları hep geniş dönmüş ondan veya her kalkışta patinajla kalmış :) 

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
3 saat önce, Murat Sürücü yazdı:

Hız göstergesinin fazla gösterilmesi zaten olağan bir durum. Ama km sayacı fazla göstermez normal şartlar altında. Sanıyorum şöförü psikolojik olarak frenlemek için hızı fazla gösteriyorlar. 

Km göstergesi ölçülen hıza göre yolu ölçmüyormu? 90 km/h sabit hızla gittiğinizde gidilen mesafe 90 km olmalıdır. bunu da ölçmem lazım anlaşılan.

Yorum bağlantısı
Murat Sürmeli
40 dakika önce, Metin Uzunoğlu yazdı:

Km göstergesi ölçülen hıza göre yolu ölçmüyormu? 90 km/h sabit hızla gittiğinizde gidilen mesafe 90 km olmalıdır. bunu da ölçmem lazım anlaşılan.

KM sayacı doğru göstermeli, GPS ile ölçün, 90km hızınızsa 1 saat sonra km sayacı 90 artar. Ama hız göstergeniz muhtemelen 90la değil de 93 97 ile gidiyor gibi gösterecektir. km sayaçları eğer arıza yoksa aynısını gösterir. Göstergeler ise fazla gösterir :) 

Yorum bağlantısı
Önder Özcan
11 dakika önce, Metin Uzunoğlu yazdı:

Mantıken ve kağıt üzerinde öyle. Ama bu demek değil ki gidilen mesafeyi hızla ölçüyor. Öyle olabilemez. Tekerleğin dönüş sayısıyla ( hızıyla değil) ölçülür mesafe.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Göstergelerin az göstermesi suç.
%4 e kadar fazla gösterebilir.
Benim bu güne kadar doğru gösteren aracım olmadı.

Lastik çapı bellidir, ecu da kayıtlıdır.
Mesafe dönüş sayısına göre ölçülür.
Hız ise yine lastik çapı vs hesaplanarak şanzıman dönüş hızına göre hesaplanır.

Farklı ebatta bir lastik takılırsa bunun ecu ya girilmesi gerekir. Girilmez ise gösterge sapar.

Gerçek hız gps ile ölçülebilir.

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Fordlarda , analog gösterge fazla gösterir( bütün araçlarda olduğu gibi) fakat yol bilgisayarı , gauge menü doğru hızı hesaplar. Dolayısıyla mesafe de doğru ölçer. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...