İçeriğe Yönlendir

Mondeo III - Enjektör, Yakıt Pompası, Direksiyon Gıcırdaması

Mehmet Furkan Cıbıl

Recommended Posts

Serkan Araç
11 dakika önce, Mehmet Furkan Cıbıl yazdı:

Kırmızı kar işareti çıkınca değil de, Trip tuşuyla geçerek baktığımız derece çok düşükse yada yanlış gösteriyorsa tedarik edin. Kırmızı işaretini çıkması hava eksi derecelere düştüğünde çıkar, bununla birlikte ön cam ısıtma ve arka rezidanslar aracı her çalıştırmada açılır.
Benimki bariz yanlış gösteriyor. Hava 1-2 derece iken -20 gösteriyor. Sizde kontrol ederek satın alabilirsiniz. Zaten fiyatı 35 TLymiş. Bende tedarik edeceğim.
Yakıtı da yanlış gösteren bir derece etkiler diye düşünüyorum

Bende alayım o zaman.bir de hararet dusuyor ara sıra yokus ınıs cıkısda bu termostadıda alayım eger cozum olucaksa

Yorum bağlantısı
Mehmet Furkan Cıbıl
(düzenlendi)
Bir saat önce, Serkan Araç yazdı:
Bende alayım o zaman.bir de hararet dusuyor ara sıra yokus ınıs cıkısda bu termostadıda alayım eger cozum olucaksa

Hararet rampa çıkarken çıkıyor, inerken de iniyorsa (çıkmadaki kastım 90'a kadar,inmedeki kastım hararet dibe vuruyorsa) sizinde tedarik etmeniz lazım. Bununla ilgili bu bölümde çok geniş bir konu var. Bir çok kişi almış denemiş olumlu sonuçlanmış. O konuyu da inceleyebilirsiniz

Konu linki = http://www.otoclubturkiye.com/forum/topic/289875-mondeo-3-motoru-ve-s%C3%BCr%C3%BCc%C3%BC-kabini-hep-so%C4%9Fuk-mondeolar-buraya/

tarihinde Mehmet Furkan Cıbıl tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Mehmet Furkan Cıbıl

Güncelleme

Konuyu hortlattığım için özür dilerim.

Aracımız şuan eski performansına yakın hatta eski performansında diyebilirim. 

Sebebi ise araç bagaj ve içi full dolu iken yozgata gitti. Dönüşte Çamlıbel rampasını çıkarken bilinmedik bi nedenle turbonun basıncını tekrar hissettim. Ve araç uzamaya başladı.

Vites büyütüp yoluma devam ettim. Yaklaşık 2 gündür kullanıyorum.

Hattta bugün bi Amasya - Tokat yaptım. Performansı yine iyiydi.

Bu arada yakıt tüketimi 6.9 iken 6.5 lere düştü. 

Eminim daha fazla da düşecektir. 

Durduk yere neden performansı arttı diye soracaksanız, tek tahminim daha önce çatlak olan veya delik olan hortum (buda tahmini) egzos gazlarından yada başka bişeyden kapatılması.

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Güle güle kullanın, ben bu konuyu kaçırmışım nedense. Eğer çıkma veya orijinal parça ile ilgili yardım lazım olursa veya yolunuz Ankaraya düşerse forumumuzu bilen ve birkaç arkadaşımıza gerekli yardımı yapan bir işyeri var. Sadece Ankarada bulunabilir demişler, ne yerin adı ne telefonu geçmiş konuda. Muayyer parça gönderirler sorunlu çıkarsa birebir değiştirirler. Bu tarafa gelirseniz aklınızda olsun. Kendiniz görüşüp pazarlığını yapıp alabilirsiniz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Furkan Cıbıl
22 dakika önce, Serkan Toker yazdı:

Güle güle kullanın, ben bu konuyu kaçırmışım nedense. Eğer çıkma veya orijinal parça ile ilgili yardım lazım olursa veya yolunuz Ankaraya düşerse forumumuzu bilen ve birkaç arkadaşımıza gerekli yardımı yapan bir işyeri var. Sadece Ankarada bulunabilir demişler, ne yerin adı ne telefonu geçmiş konuda. Muayyer parça gönderirler sorunlu çıkarsa birebir değiştirirler. Bu tarafa gelirseniz aklınızda olsun. Kendiniz görüşüp pazarlığını yapıp alabilirsiniz.

Teşekkür ederim sağolasın abi. Enjektör, Turbo, ön takım derken aracı dirilttik. Biraz kozmetik eksiğimiz var. İç döşemelerde sigara yanıkları var..

gerekli gördüğüm noktalar

• Ön iki cam krikosu
  • Ön iki makyaj ışığı (tavandaki)
  • Sıcaklık göstergesi (Harun abi linkini göndermiş 35 TL)
  • Yağ termostatı (Bununda linkini harun abi göndermiş. 175 TL)

Ve ilerde direksiyon pompasınında bir sıkıntı yapacağını düşnüyorum. 

Bu parçaları tedarik etmek için Ankara'da akrabam var. Hem ziyarete, hemde eksiklerimizi görmeye gelebiliriz. Bahsettiğiniz ustalar OSTİM delermi abi? isim telefon gibi bilgilerine nereden ulaşabilirim ?

Yorum bağlantısı
Harun Kocaçalışkan
9 dakika önce, Mehmet Furkan Cıbıl yazdı:

Teşekkür ederim sağolasın abi. Enjektör, Turbo, ön takım derken aracı dirilttik. Biraz kozmetik eksiğimiz var. İç döşemelerde sigara yanıkları var..

gerekli gördüğüm noktalar

• Ön iki cam krikosu
  • Ön iki makyaj ışığı (tavandaki)
  • Sıcaklık göstergesi (Harun abi linkini göndermiş 35 TL)
  • Yağ termostatı (Bununda linkini harun abi göndermiş. 175 TL)

Ve ilerde direksiyon pompasınında bir sıkıntı yapacağını düşnüyorum. 

Bu parçaları tedarik etmek için Ankara'da akrabam var. Hem ziyarete, hemde eksiklerimizi görmeye gelebiliriz. Bahsettiğiniz ustalar OSTİM delermi abi? isim telefon gibi bilgilerine nereden ulaşabilirim ?

o sicaklik sensoru alma orjinal ama bende 10 derece farkli gosterdi eskisini geri taktim

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Toker
13 saat önce, Mehmet Furkan Cıbıl yazdı:

05446370008 Ahmet. Denk gelirsek ben de gelirim, hafta sonları genelde uğrarım dükkana. Önceden arayıp parçaları sorabilirsin.. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Erzan Aşkın
On 10.02.2018 at 22:06, Serkan Toker yazdı:

Bu yerin iletişim numarasını paylaşabilir misiniz 

Yorum bağlantısı
  • 9 ay sonra...
Ali Yıldırım00
On 11.02.2018 at 10:46, Serkan Toker yazdı:

05446370008 Ahmet. Denk gelirsek ben de gelirim, hafta sonları genelde uğrarım dükkana. Önceden arayıp parçaları sorabilirsin.. 

usta selam aleyküm bu akrabanda ne gibi parçalar var peki ne iş yapıyor

Yorum bağlantısı
Serkan Toker
16 dakika önce, Ali Yıldırım00 yazdı:

usta selam aleyküm bu akrabanda ne gibi parçalar var peki ne iş yapıyor

Hurdacı, çıkma parça satıyor..

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...