İçeriğe Yönlendir

Focus 3 - Tümsekten Geçerken Ön Taraftan Ses Gelmesi

Yusuf Dilekci

Recommended Posts

Yusuf Dilekci
(düzenlendi)

2015 model yeni kasa focus aracımızdan yüksekçe tümseklerden geçerken gıçırtı sesi geliyor ustalara sordugumda genelde viraj demir lastigi yapıyor dediler. Bu durumla karşılaşan arkadaşlar varmı özellikle soğuk havalarda oluyor

tarihinde İnan Çınar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mustafa Ata

Genelde viraj demir lastikleri gicirti sesi yapar ama nokta atisi bulmak isterseniz. On takimdaki lastikleri sirayla su ile islatip deneyerekte bulabilirsiniz

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Volkan Doğrular
25 dakika önce, Yusuf Dilekci yazdı:

2015 model yeni kasa focus aracımızdan yüksekçe tümseklerden geçerken gıçırtı sesi geliyor ustalara sordugumda genelde viraj demir lastigi yapıyor dediler. Bu durumla karşılaşan arkadaşlar varmı özellikle soğuk havalarda oluyor

Garantisi olan bir araç bırakın servise servis çözsün .

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Viraj demir lastiği veya genellikle Z rotlar yapar. 

Kanalda araç sallanarak kontrol edilirse tespit edilebilir. 

Yorum bağlantısı
Yusuf Dilekci

Yorumlarınız için teşekkür ediyorum servisede sordum viraj demir lastıgi yapar dedi usta değiştirelim ozaman dedimsede usta değişse bile yine ses yapar diyerek pek ilgilenmek istemedi. Yeni kasalarda bu sorun genelde var dedi.

Yorum bağlantısı
Hakan Gürsu

Benim 2014 C-Max de aynı sesi yapıyor, dediğiniz gibi özellikle soğuk havalarda.

Yorum bağlantısı
Yusuf Dilekci

Mehmet bey z rot ta yapabilir demiş yeni aklıma geldi bir yada iki defa ön sağ teker tarafından sağa direksiyonu tam tur çevirdiğim zaman da sanki metala sürtünüyormuş gibi de ses gelmişti herzaman yapmıyor dedimya 2 defa bu sesi duydum bunun nedeni de z rot olabilirmi

Yorum bağlantısı
Ahmet Türedi
15 dakika önce, Yusuf Dilekci yazdı:

Yorumlarınız için teşekkür ediyorum servisede sordum viraj demir lastıgi yapar dedi usta değiştirelim ozaman dedimsede usta değişse bile yine ses yapar diyerek pek ilgilenmek istemedi. Yeni kasalarda bu sorun genelde var dedi.

Değişse bile ses yapar ne demek.Aracıniz garanti kapsamında olduğu için zaten ücretsiz değiştirilecek.

Ben aynı şekilde eşimin clio 4 aracının lastiklerini değiştirdim ve ozamandan beri 2 sene geçti aynı ses tekrar oluşmadı.

Siz direk servis yetkilisi ile görüşüp değişim talep edin bence.

Yorum bağlantısı
Yusuf Dilekci
(düzenlendi)

Ahmet bey haklısınız ama kullanıcı hatası diyecek ve garantiye sokmayacaklardır çünkü 30000 km disk ve balata degişmi i yapıldı serviste ücretinı aldılar ön takım garantiye girmiyor dediler 

tarihinde Yusuf Dilekci tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ahmet Gül

O garantiye girmiyor bu garantiye girmiyor. Ne diye alıyoruz o zaman garantili arabayı ?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Söküp takması zordur. Başından atmış.
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora
Ahmet bey haklısınız ama kullanıcı hatası diyecek ve garantiye sokmayacaklardır çünkü 30000 km disk ve balata degişmi i yapıldı serviste ücretinı aldılar ön takım garantiye girmiyor dediler 
Disk balata ayrı ama
Yorum bağlantısı
Halit Demir

Gecen ay focus umun direksiyon kutusu degisti garantiden parca fiyati 6500 tl .  Garanti pahali parcalarda kurtarici oluyor gercekten

Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Ayberk Erdinç06
(düzenlendi)
On 23.12.2017 at 15:36, Yusuf Dilekci yazdı:

Araba havada asili tekerler salinmis olarak dusununce amortisorden ziyade sanki yukari asagi ekstra bi lak lak sesi esliginde tekerlerin oynamasi gibi bir ses ise bendede mevcut. Alt takimci tabla fisekleri ve Z rotlar dedi. Once z rotlari degistirttim hicbir ses degismedi ama direksiyon toklasti ki zaten sag kopmus dedi usta. Tabla fisegi denen sey alt salincak burcu diyim. İc ve dis yani bi normal kaucuk bi sey var ucuz bi de baglantili pistonlu bi kaucuk var. Bende ses bu pistonlu olandanmis. Parcacilar tek satmiyor bu mereti ama aradim taradim dogru kaucugun dogru 448 stok numarali urunu oldugunu buldum. 50ser liradan 2 tane aldim yarin gelir ve degisimi yaptirinca tam sonucu yazarim. 

tarihinde Ayberk Erdinç06 tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...