İçeriğe Yönlendir

Astra H - Sigorta Kutusu Su Alıyor

Alpay Sumer

Recommended Posts

Alpay Sumer

arkadaslar merhaba, aractaki arka bagajda yer alan sigorta kutusuna bi yerlerden su giriyor... park sensorunun beyni de ordaydi yandi... arka silecek suyu hortumu ordan geciyor demislerdi deneme amacli 2 haftadir kullanmadim ama bugun actim o kismi yine islak... basimiza is cikacak... lutfen yardim.. ?

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Çok tehlikeli bir durum. Yolcu paspasları ne durumda? Tampon içi havalandırmaları sağlam mı?

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
1 saat önce, Sani Gerşon yazdı:

Çok tehlikeli bir durum. Yolcu paspasları ne durumda? Tampon içi havalandırmaları sağlam mı?

aynen cok ama cok tehlikeli... paspaslarda islaklik vb durum yok... Elimi sigorta kutusunun oldugu kisma soktugumda bazi yerler nemli bazi yerler resmen islak...tampon ici havalandirma nerede nasil bisey bilmiyorum...

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
(düzenlendi)

yok araci yeni aldim sayilir. 1 ay falan oldu..  eksperede soktum...herseyine bakildi... fazlasiyla detayli...ne belaya dustuk arkadas ? park sensoru yandi.. servis 1300-1600 tl fiyat istiyor...sensorden gectim is cikacak

tarihinde Alpay Sumer tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Arif Aykın

Geçmiş olsun @Alpay Sumer öncelikle. Bende çok uğraşmıştım hatırlarsın belki bagaja baya su alıyordu difrözler var fiesta da büyük ihtimal sende de mevcuttur çünkü kapı kapandığında içerideki basınçlı havayı vs oralardan atılıyormuş. Ondan birtanesi çıkıktı ondan sanıyorduk ondan değilmiş. Benim arkadan kaza olduğu İçin dayson Düzgün çekilmemiş bundan kaynaklı ufak bir Silikon çatlağından dolayı içeriye su alıyordu.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Yasin Şimşek

Bagaj kapağına geçen körükler bagaj kapağı fitili kontrol edilmeli.Sani abinin dediği gibi tampon havalandırmaları kontrol edilmeli  sağ ve sol tampon içinde olur bagajdaki sağ ve sol döşeme sökülerek görünebilir. veya arka tekerlek kısımlarından yukarı bakıldığında görünür

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Nerde ki sigorta kutusu. Resim koyabilir misiniz.
Bagaj bolmeleri olur ya sagda solda. O bolmenin icinde kaliyor.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
1 saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Nerde ki sigorta kutusu. Resim koyabilir misiniz.

EyGOWZ.jpg

bagajin sol kisminda tekerlek davlumbazinin oldugu yer..ilerdeki kirmizi kablonun oldugu yerde de fabrikasyon park sensoru beyni vardi bu su almadan dolayi yandi cikardim belki yaparlar diye tamircide ?

Yorum bağlantısı
Önder Özcan

Bu ayın başında, arabayı kuruladığım nemli bezi bagajın iç kısmına,arka camla bagajın birleştiği yere (bagaj fitili boyunca ) asmıştım. Ben işteyken gün boyu yağan yağmur ve o bezin fitilin arasından emdiği yağmur olduğu gibi bagajın içine damlamış, emdikçe damlamış. Tüm bagaj halısı sırıksıklam olmuş. Kaldırıp bakmadım muhtemelen stepnenin orası da ıslanmıştır. Kış mevsimi, kurumuyor, arabanın içi nasıl kötü nem koktu inanamazsınız. 25 gün oldu, koku çok azaldı ama tam olarak da gitmedi.

Uzun lafın kısası, benzer bir durum da olabilir. Fitilde kopuk olabilir, fitilin kanalına bendeki gibi temas eden bir nesne olabilir, yağmuru içeri alır.

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer

Ya benim kadar pinpirikli adam gece bile bi goz ucuyla takip ederim, elimden bez dusmez.. cocuk saga sola mama suruyor diye taksi cagirmisligim varken bu arabalar neden bunu yapiyor!! Satiyorum , karar verdim ?

Bir saat önce, Önder Özcan yazdı:

Bu ayın başında, arabayı kuruladığım nemli bezi bagajın iç kısmına,arka camla bagajın birleştiği yere (bagaj fitili boyunca ) asmıştım. Ben işteyken gün boyu yağan yağmur ve o bezin fitilin arasından emdiği yağmur olduğu gibi bagajın içine damlamış, emdikçe damlamış. Tüm bagaj halısı sırıksıklam olmuş. Kaldırıp bakmadım muhtemelen stepnenin orası da ıslanmıştır. Kış mevsimi, kurumuyor, arabanın içi nasıl kötü nem koktu inanamazsınız. 25 gün oldu, koku çok azaldı ama tam olarak da gitmedi.

Uzun lafın kısası, benzer bir durum da olabilir. Fitilde kopuk olabilir, fitilin kanalına bendeki gibi temas eden bir nesne olabilir, yağmuru içeri alır.

Diger taraflardan alsa birakacagim cani cikana kadar dolsun... ama hertaraf kablo soket pin bilmem ne... is cikaracak ondan cekiniyorum...

Yorum bağlantısı
Arif Aykın

Valla üzüldüm senin adına @Alpay Sumer bu problem yüzünden satma bence daha yeni aldın aracını. Kelebek cam kontrol ettin mi fitilde zedelenme erime gibi bir problem var mı bir de aracı düz bir alana park et suyun nereden geldiğini görmeye çalış. Benim konuyu bulamadım bizler kaportacı arkadaşımla beraber su döktük bagaj kapalı arkadaş içine girdi Işıkla baka baka buldu saçların birleşim noktasında punta kaynak sonrası silikon çekiliyor o silikon benim araç arkadan kazalı bu esnada saç teli kadar kalınlıkta çatlamış. Su yukarıdan doğru geldikçe o çatlaktan yol bularak bagaj içine geliyordu. Kış zamanıydı arabayı yıkatıyordum araba kokuyor yazın farkettim aldığını ama yazın hemen kuruduğundan çok önemsemedim kışın olacak gibi değildi. En kötü yanı da kalorifer açtıkça kuruma gerçekleşiyor bu seferde araç içi buhar oluştuğundan tüm camlar buharlaşıyor. Bunun içinde silika almıştım poşet halinde iş yerinden onlar kurtardı buhardan beni. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer

@Arif Aykınkelebek cam biraz uzak kaliyor islanan yere... ama yarin dedigin yerlere bir daha bakinacagim.. disari buz gibi? birde karanliktan cok secilmiyor.. sabah devam edecegim..Kurt gibi bekleyenler var satmam icin.. yapmam lazim ?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Muhtemelen hava tahliyesinden falan giriyordur. Oralarda bi yerde tahliye olmalı.

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
hava tahliyesi ise tampon sokulecek degilmi?
Evet malesef. Su alan park sensoru beyni oksit yapmistir belki ipa alkol temizligi ise yarar.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer

flexleme denilen birsey yapildi elektronikci calisiyor dedi. elektrikci yok calismiyor beyin yanik dedi... servis 1000-1600 arasi fiyat cekti ?

Yorum bağlantısı
Arif Aykın
(düzenlendi)

Başka birine daha göster sen yine de bence insanımız kolay yalan dolanla para kazanma derdinde. Benim aldığım arkadaş cd çalar çalışmıyor diye iki elektronikçi gezmiş ikiside söküp bakmışlar okuyucu lazer kafa değişecek demiş bende kendim söktüm elektronik mezun olduğum İçin inceledim baktım ettim kafayı temizledim kontak sprey ile sonra gözlük bezi ile sildim canavar çok şükür çalışıyor. Sen başkalarına da göster o kartı derim. Sizin kelebekler kapıdaymış ben kaporta üstündeyse diye söyledim. 

tarihinde Arif Aykın tarafından düzenlendi
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer

Araci sanayiye goturdum pazar olmasi nedeniyle bir tane sansima kaportaci vardi girdim rica ettim gelip sagina soluna bakti. ayni sizlerin soyledigi gibi tampon icindeki hava boslugu isini goren yerden suphelendi.. araci birak dedi.. sonra tam bagaji kapatirken sol arka emniyet kemerinin ust tarafinda ne ise yaradigini bilmedigim plastik bir kapak gozume carpti ordada islaklik gordum. adama ahanda burasi da islanmis dememle adam anteni sallayip antenden su aliyor dedi.. arka kisimdan tavan kaplamasini bi ayirdiki Rezillik ortaya cikti. camurlu su birikmis oraya....antenin altini silikonlayarak kapattik birkac gun takipte kal dedi. insallah cozduk gibi... tekrar bilgilendirecegim sizleri... 

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Cem Işık

Beyin tamir olabilir bence,verdiğiniz ustada bırakmayın.king bi baksın da yorum katar.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

2 senedir forumdasınız, King kim bilmiyorsanız Ordu'nun uçurumlarından atınız kendinizi :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
1 saat önce, Sani Gerşon yazdı:

2 senedir forumdasınız, King kim bilmiyorsanız Ordu'nun uçurumlarından atınız kendinizi :)

benim gozumde kim kime yardim etmisse king odur ? baskada king bilmiyorum?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...