İçeriğe Yönlendir

Bugün Aracınız İçin Ne Yaptınız?

Mehmet Ozyurek

Recommended Posts

Mehmet Yeter
22 saat önce, Ersin Özkaya yazdı:

20 TL'ye 3/4 yağ filtresi aldım.hafta sonu inşallah değiştireceğim yağını.

Nasıl parlatma yaptınız? Hangi ürünleri kullandınız?

Pastada bilindik bir marka degil rastgele bir marka cila olarak sonaxin hizli cilasini kullandim. Su zimparasi ile once tortuyu kaldirdim ardindan pasta pamuk ile iyice yedirdim ardindan hizli cila parlattim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
6 dakika önce, Mehmet Yeter yazdı:

Pastada bilindik bir marka degil rastgele bir marka cila olarak sonaxin hizli cilasini kullandim. Su zimparasi ile once tortuyu kaldirdim ardindan pasta pamuk ile iyice yedirdim ardindan hizli cila parlattim.

Foto var mı?

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

Yağ, yakıt, hava, polen filtresi, şarj kayışı, sol ön amortisör, amortisör kule bilyası, yağ tıpası ve silecek aldım doğuş otodan orijinal parça. 690 lira bayıldık. 

Daha önce motul yağımızı almıştık 150 TL

4 adet lastik aldık, 950 TL

yarın bakım ve amortisör değişikliğini gerçekleştirip yolumuza devam edeceğiz. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
1 saat önce, Mert Yeldan yazdı:

Yağ, yakıt, hava, polen filtresi, şarj kayışı, sol ön amortisör, amortisör kule bilyası, yağ tıpası ve silecek aldım doğuş otodan orijinal parça. 690 lira bayıldık. 

Mantıyı kaçırdın bugün 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
1 saat önce, Mert Yeldan yazdı:

amortisör takım olarak değişir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mert Yeldan
2 saat önce, Çağlar Bayur yazdı:

amortisör takım olarak değişir.

Evet geçen 3 ay önce kaza yaptığımda sağ ön değişmişti. Şimdi sol önü değiştirip takımı tamamlıyoruz. 

Arkalarda 3 ay sonra. 

2 saat önce, Servet Aydın yazdı:

Mantıyı kaçırdın bugün 

Dükkan bizim her gün yerim. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Yeter
6 saat önce, Köksal Yılmaz yazdı:

Foto var mı?

Atarim koksal abi ancak tapatalk sanirim calismiyor ben telden siteye girip oyle foruma giris yapiyorum buradan nasil foto yuklenir bana anlatan biri olursa seve seve atarim.

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

3b135c199f.jpeg

Bakım öncesi :)

Hava yağ mazot polen filtresi değişecek, şarj kayışı değişecek, Dpf rejenerasyon yapılacak, egr ve etmiş manifoldu temizlenecek, sol ön amortisör ve kule bilyası değişecek, viraj askı rotları aks kafaları burçlar değişecek, damarlara Motul 8100 X-Clean enjekte edilecek. 

Lift boşalıp dükkan kapansın. Elimi üstümü kirletip yapabildiklerimi kendim yapacağım :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Önder Özcan

Fort alsaydın bu kadar parça bozulmazdı, bu kadar masrafın olmazdı :p

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

İşimiz bitti, Engine flush motor iç yıkama da yaptık. Yayında yapımda emeği geçen 2000 liraya teşekkürlerimizi borç biliriz. Böylelikle Golf ile birlikteliğimiz bi iki sene daha sürecek demektir :p

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan

Sağ ön koltuğun sırt kısmından tıkırtı geliyordu. Döşemecide hallettirdim. Şişlerden biri yerinden çıkmış.

Yorum bağlantısı
Sezgin Yılmaz

Yıkandı paklandı.  Klima iyi soğutmuyordu gaza baktırdım 165 gr kalmış. Gaz özelliğini yitirmiş.sistemde kaçak testi yapıldı kaçak çıkmadı.   740 gr gaz basıldı buz gibi üflüyor 

8YpBqA.jpg

• Beğen 6
Yorum bağlantısı
Koray Demir
4 saat önce, Mert Yeldan yazdı:

sol ön amortisör ve kule bilyası değişecek, viraj askı rotları aks kafaları burçlar değişecek

Hayırlı olsun. Bu araca ne oldu böyle 😟 kaç bine geldi ki kolay kolay bozulmayan alt takım parçaları gidici.

Yorum bağlantısı
Önder Özcan
2 dakika önce, Koray Demir yazdı:

Hayırlı olsun. Bu araca ne oldu böyle 😟 kaç bine geldi ki kolay kolay bozulmayan alt takım parçaları gidici.

Bence sorun sürücüde :vroom:

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mert Yeldan
(düzenlendi)
26 dakika önce, Koray Demir yazdı:

Sağ önden kaldırıma çıktım, bu parçalar hasar nedeniyle değişince sol taraf eski sağ taraf yeni baya kötü bir sürüş karakteri oldu. Sol tarafı da yeniledim şuan baya baya kelebek gibi yumuşak arı gibi seri oldu :) 

Egr Dpf manifold temizliği ise vakit varken girişmiş iken halledeyim dedim. 

3. Viteste 1300 devirde titrer alt vites isterdi şimdi yürüyor. Neden? Egr temiz, emme manifoldu temiz :) 

23 dakika önce, Önder Özcan yazdı:

Bence sorun sürücüde :vroom:

Trafikten çok sıkıldım, bulduğum her ara sokağa giriyorum. 

tarihinde Mert Yeldan tarafından düzenlendi
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
14 dakika önce, Ersin Özkaya yazdı:

Köye gelmişken yağını değiştirdim.

gO7kY2.jpg

çok sağlam bir makenizma :nazar: bijon kapakları düşmüş . Bagajdaki standart bijon anahtarı bu somunları sökmez aklınızda bulunsun.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ersin Özkaya
(düzenlendi)
2 saat önce, Çağlar Bayur yazdı:

çok sağlam bir makenizma :nazar: bijon kapakları düşmüş . Bagajdaki standart bijon anahtarı bu somunları sökmez aklınızda bulunsun.

Evet kapakları yok .havalı somun sıkma tabancası var.lokma takarak sokuyorum.bagajda ne bijon

var nede stepne 😀simit tanka geçince hepsini kaldırdım ne de olsa yol yardımı var diye.

tarihinde Ersin Özkaya tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Adnan Çakır

Hediye aldım aliamcadan [emoji6] Çin den 15 günde geldi .78b72f17d8911e6526aaf2ad3c7af95e.jpg856513a460b7bfa1f42d6451c222df82.jpg

• Beğen 6
Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Depoyu doldurduk, 273 liraya, bir aralar ne kadar ucuzmus mazot... (O zaman da pahalıydı aslında)

718d2fcc46411de5c1156352459a279c.jpg

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Sezgin Yılmaz

Katalizatör çıkışındaki sensör hata kodu verip duruyordu geçen hafta 20 euroya düşmesi ike siparişi vermiştim bu gün teslim edildi. Umarım sorun çözülür8325937807305d0fbfdc079dec711c14.jpg242b078f7caa863d315ee39da51b3d94.jpgbabb800fba4b82e3fcda16b33825f71f.jpg81811af03f73154ad83105ef9d4f7ee3.jpg

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Ersin Özkaya
1 saat önce, Sezgin Yılmaz yazdı:

Katalizatör çıkışındaki sensör hata kodu verip duruyordu geçen hafta 20 euroya düşmesi ike siparişi vermiştim bu gün teslim edildi. Umarım sorun çözülür8325937807305d0fbfdc079dec711c14.jpg242b078f7caa863d315ee39da51b3d94.jpgbabb800fba4b82e3fcda16b33825f71f.jpg81811af03f73154ad83105ef9d4f7ee3.jpg

Siparişi nereden verdiniz? Almanya'dan mi?yoksa çin malı mı?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Misafir
Bu konu kapalıdır.
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...