İçeriğe Yönlendir

Bugün Aracınız İçin Ne Yaptınız?

Mehmet Ozyurek

Recommended Posts

Talha Bilgi
12 saat önce, Servet Aydın yazdı:
21 saat önce, Talha Bilgi yazdı:
Aracıma KYB 4 amortisör siparişi verdim.

Amortisör mü sorunlu çıktı araçta?

Evet abi yay ve amortisörü söküp kontrol ettiler bu sefer, amortisör salımını durmuş yani sanayi tabiriyle kitlemiş, darbeyi absorde edemiyormuş. Yay yaptıracaktım vazgeçtim zira yaylar iyi çıktı. Amortisör, rot başları felan değişecek. Pazartesi inşallah.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
3 saat önce, Talha Bilgi yazdı:

Evet abi yay ve amortisörü söküp kontrol ettiler bu sefer, amortisör salımını durmuş yani sanayi tabiriyle kitlemiş, darbeyi absorde edemiyormuş. Yay yaptıracaktım vazgeçtim zira yaylar iyi çıktı. 

Ben de farklı bir rot balansçıya gittim.. Arızalı parça bulamadı yine.. 

Ancak, arabayı kanalda salladı falan.. Amortisörlerin dördünü de değiştir dedi.. Yumuşayacak dedi. 

Yorum bağlantısı
Ömer Türkşanlı

Karaduman her zaman randıman değilmiş, enjektör memeleri ve ara elemanlar değişti. Birazcık araya sıkışmış paracıklar.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Karaduman her zaman randıman değilmiş, enjektör memeleri ve ara elemanlar değişti. Birazcık araya sıkışmış paracıklar.
Kaça mal oldu Ömer?
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Talha Bilgi
(düzenlendi)
5 saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Ben de farklı bir rot balansçıya gittim.. Arızalı parça bulamadı yine.. 

Ancak, arabayı kanalda salladı falan.. Amortisörlerin dördünü de değiştir dedi.. Yumuşayacak dedi. 

Benim her gittiğim rot balanscı aynı sözleri söylediler ama forumlarda amortisör değiştirirsen yeni amortisör daha sert olur , patlak değilse ses yoksa değiştirme dediler ama , ben kafaya koydum deneyeceğim amortisörleri değiştirmeyi. İnşallah pazartesi malzeme gelirse değiştircek usta.

tarihinde Talha Bilgi tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
12 dakika önce, Talha Bilgi yazdı:

Benim her gittiğim rot balanscı aynı sözleri söylediler ama forumlarda amortisör değiştirirsen yeni amortisör daha sert olur , patlak değilse ses yoksa değiştirme dediler ama , ben kafaya koydum deneyeceğim amortisörleri değiştirmeyi. İnşallah pazartesi malzeme gelirse değiştircek usta.

Bozuk parça varmış gibi benimki.. Aha bir parça bozuk çıkacak diyorum. Çıkmıyor.

Bir de. kasislerden geçerken çok esnetirsem garç gurç ediyor benimki.. Soğuklarla başladı.. 

4 saat önce, Servet Aydın yazdı:
4 saat önce, Ömer Türkşanlı yazdı:

Kaça mal oldu Ömer?

Ben 1000 liraya yaptırmıştım.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ömer Türkşanlı
Kaça mal oldu Ömer?
Dost ve akraba birlikteliği ile 1000tl çözdük, çok şükür
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ömer Türkşanlı
Rakam uygunmuş.
Harika bence 2700tl idi ilk duyduğum rakam
Yorum bağlantısı
Serkan Gülderen

e620268bd23475602bd4a40644376ba2.jpg

Uzun zamandır yıkanmıyordu. Hava güzel olunca anca fırsat bulabildik [emoji10]

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Talha Bilgi
16 saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Bozuk parça varmış gibi benimki.. Aha bir parça bozuk çıkacak diyorum. Çıkmıyor.

Bir de. kasislerden geçerken çok esnetirsem garç gurç ediyor benimki.. Soğuklarla başladı.. 

Ben 1000 liraya yaptırmıştım.

Bir çok kişi başı tavsiye etmiyor ama siz nasıl düşünürsünüz bilmem, amortisör tamircileride iyi anlıyor. Baktırmak lazım. Hani tamir ettirilmesede görüş alınabilir

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Bir çok kişi başı tavsiye etmiyor ama siz nasıl düşünürsünüz bilmem, amortisör tamircileride iyi anlıyor. Baktırmak lazım. Hani tamir ettirilmesede görüş alınabilir

Ortağımın cmax amortisörlerini Ankara Nam amortisörde onarmışlardı.
İyi fikir bi görüşeyim.
Gerçi çok pahalı değil benimki. Takım 500 e orjinal bulmuştum bi ara. Değişebilirim de.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Ata

Uzun zamandir calismayan park sensorune el attim. Megerse kablo kopmus nasil olmus diye incelerken farin ayagininda kirik oldugunu gordum ve bu sebeplede far da olusan catlaktan dolayi buharlasmaninda sebebini bulmus oldum. Sanirim tampona carpmislar hem park sensoru tesisati zarar gormus hemde far.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ömer Türkşanlı

Ortağımın cmax amortisörlerini Ankara Nam amortisörde onarmışlardı.
İyi fikir bi görüşeyim.
Gerçi çok pahalı değil benimki. Takım 500 e orjinal bulmuştum bi ara. Değişebilirim de.
Nam amortisör Mondeonun önler için sağlam dedi, kesinlikle değil dedi, söktük ki sağlam ne kelime paramparça, yağ, bozuk. Hayatta çok zorda kalmam lazım onlara gitmem için.
Amortisör 300tl onlar onarımı 250tl yapıyor gerek yok, yeni her zaman yenidir
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Aynen hiç gerek yok o zaman.
Satmazsam ilk baharda değiştireyim.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Koray Demir
1 saat önce, Ömer Türkşanlı yazdı:

Nam amortisör Mondeonun önler için sağlam dedi, kesinlikle değil dedi, söktük ki sağlam ne kelime paramparça, yağ, bozuk. Hayatta çok zorda kalmam lazım onlara gitmem için.

Şaban ustayla mı görüştünüz yoksa başka birisi mi koydu teşhisi?

Yorum bağlantısı
Ömer Türkşanlı
Şaban ustayla mı görüştünüz yoksa başka birisi mi koydu teşhisi?
Kendisi dostum maalesef, ayrıca Şaban ustanın nereden geldiğini ve maalesef geldiği yeri unuttuğunu ve 10tl için dükkanından kaç kişinin gittiğini biliyorum. Allah herkesin gönlüne göre versin ama esnaf algılarıma ters artık.
Yorum bağlantısı
Koray Demir
3 dakika önce, Ömer Türkşanlı yazdı:

Kendisi dostum maalesef, ayrıca Şaban ustanın nereden geldiğini ve maalesef geldiği yeri unuttuğunu ve 10tl için dükkanından kaç kişinin gittiğini biliyorum. Allah herkesin gönlüne göre versin ama esnaf algılarıma ters artık.

Allah Allah demek ki zamanla değişmiş işler önceden böyle değildi yazık olmuş çok iyi biliyorum ostimde dürüst iş yaptığı örnek teşkil eden davranış ve esnaflık zamanlarını. Geçmiş olsun ne desek yetersiz kalıyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Alper Aytar

Aynen hiç gerek yok o zaman.
Satmazsam ilk baharda değiştireyim.
Abi sana variant yakışır :)
Yorum bağlantısı
Ömer Türkşanlı
Allah Allah demek ki zamanla değişmiş işler önceden böyle değildi yazık olmuş çok iyi biliyorum ostimde dürüst iş yaptığı örnek teşkil eden davranış ve esnaflık zamanlarını. Geçmiş olsun ne desek yetersiz kalıyor.
Maalesef bende çok iyi bilirim 2007den beri. Ama eden kendine eder.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Bir saat önce, Alper Aytar yazdı:

Abi sana variant yakışır :)

Otomatiğinden bulsana :)

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Alper Aytar

Otomatiğinden bulsana [emoji4]

Bagajında otm şanzımanı da vereceğim :)
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
3 dakika önce, Gökhan Albayrak yazdı:

Emmi yıldız bak sen yıldız. :good1:

Direk megane baksam :)

Yorum bağlantısı
Misafir
Bu konu kapalıdır.
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...