İçeriğe Yönlendir

Araç Kameramdan Yansıyanlar

Ahmet Ekici

Recommended Posts

Mehmet Ozyurek

Haha... Kaydı işe.. bırak gazı.. :)

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Ahmet Ekici
(düzenlendi)

@ErdoğanTemur bey, kamera biraz yukarı bakıyor, o yüzden zifiri karanlık görünüyor olabilir. Kesilen yerden bir kaç sn önce karşıdan araç geliyordu o yüzden kapatmıştık. Video sonunda uzunların yandığı görünüyor.

Ayrıca teşekkürler.

tarihinde Ahmet Ekici tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Kamera modeli nedir, bence de çok karanlık çekmiş. WDR tarzı bir ayar kapalı mı kaldı acaba yada ıslak asfalt etkenimi?

Yorum bağlantısı
Ahmet Ekici
2 saat önce, Ahmet İhsan Akşen yazdı:

Kamera modeli nedir, bence de çok karanlık çekmiş. WDR tarzı bir ayar kapalı mı kaldı acaba yada ıslak asfalt etkenimi?

Modeli novatek g1wh, WDR özelliği konusunda bilgim yok, kontrol etmem lazım.

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
H.Cenk Bayrakçı

08/02/2018. Kameranın tarih ve saatini ayarlamayı unutmuşum. Uzaktan kırmızı trafik ışıklarına yaklaşırken ne yanarsa yansın yavaşlamak lazım. Ama arkadan gelen Leon kullanıcısı yavaşlamadığı gibi kırmızı ışık yanmasına rağmen devam ediyor. Tehlikeli bir durum olmasa da, yaptığı düpedüz kural ihlali... Bunun gibi yüzlercesi kamerama takılıyor her ay.
Kamera GitUp1, araç Tiguan.

Yorum bağlantısı
Murat Sürmeli
24 dakika önce, H.Cenk Bayrakçı yazdı:

arkadan gelen Leon kullanıcısı yavaşlamadığı gibi kırmızı ışık yanmasına rağmen devam ediyor. Tehlikeli bir durum olmasa da, yaptığı düpedüz kural ihlali... Bunun gibi yüzlercesi kamerama takılıyor her ay.

Ispartada eskiden kurallara çok dikkat etmiyorlardı, zorlanıyorduk. Kuralsızlık halen devam ediyor sanırım.

Ankara da aynı şekilde kırmızı ışıkta, özellikle sağa dönüşte kırmızı ışıkta durup beklerseniz korna bile yiyebilirsiniz :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı
Ispartada eskiden kurallara çok dikkat etmiyorlardı, zorlanıyorduk. Kuralsızlık halen devam ediyor sanırım.
Ankara da aynı şekilde kırmızı ışıkta, özellikle sağa dönüşte kırmızı ışıkta durup beklerseniz korna bile yiyebilirsiniz [emoji4] 

Isparta’da mı okudunuz Murat Bey? Ya da çalıştınız mı?
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Sürmeli
Şimdi, H.Cenk Bayrakçı yazdı:

Isparta’da mı okudunuz Murat Bey? Ya da çalıştınız mı?

Hem okudum hem de çalıştım hocam :)

Elektronik haberleşme müh okudum, baumda çalıştım 1.5 yıl kadar 

Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı

Anladım. Yolunuz düşerse bekleriz.Baumda Gürol hoca ve Suat hocalar vardı. Hangi yıllar arasında?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Sürmeli
2 dakika önce, H.Cenk Bayrakçı yazdı:

Anladım. Yolunuz düşerse bekleriz.Baumda Gürol hoca ve Suat hocalar vardı. Hangi yıllar arasında?

Beni tanırlar hocam. 2004-2005 arasıydı baum. 98-02 arası da okuldaydım. Bölümde ve bilgi işlemde arkadaşlar var. Nasip olsaydı ben de orada olacaktım ama sizin oralar çok karıştı :) Bizim iş kaldı.

Fırsatım olursa geçerken uğrarım inşallah yanınıza 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Ekici

Duramayacak kadar bir hızda gelmiyor. Yolu boş görmüş dalmış :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tahir İlter
2 saat önce, Murat Sürücü yazdı:

Ankara da aynı şekilde kırmızı ışıkta, özellikle sağa dönüşte kırmızı ışıkta durup beklerseniz korna bile yiyebilirsiniz :) 

ooo çok değişti buralar, şimdi hiç dikkat etmiyorlar :D:D 

• Beğen 1
  • Mutlu 3
Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı
3 saat önce, Murat Sürücü yazdı:

Beni tanırlar hocam. 2004-2005 arasıydı baum. 98-02 arası da okuldaydım. Bölümde ve bilgi işlemde arkadaşlar var. Nasip olsaydı ben de orada olacaktım ama sizin oralar çok karıştı :) Bizim iş kaldı.

Fırsatım olursa geçerken uğrarım inşallah yanınıza 

Her zaman bekleriz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı

Bir kırmızı ışık ihlali daha. Ama bu sefer hızla geldim geçtim değil.Bayağı geçer giderim kafama göre şeklinde. Acelesi vardı herhalde taksici abimizin...

Yorum size ait...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İlhan Gülcan
(düzenlendi)

İstanbul'un en çok kaza olan bölgelerinden birisinde yine bir kaza. benim başıma gelecekken başkasının canı yandı. Gece gece üzüldük. Adam zaten şoka girdi. Kazaya neden olan araç 200 metre ötede çarptıkları yerlere bakan üç gençti. Plakalarını ön kamera görmüşse onuda emniyete bildireceğim. :( Ama tahminen sebep olanın arkasındaki araç durup plaka bilgisi verdi diye düşünüyorum.

Ben durdum dörtülerimi yaktım arkamdaki yavaşladı dörtlüleri yaktı ama onun arkasındaki yanındakini biçip gitti. :(

tarihinde İlhan Gülcan tarafından düzenlendi
  • Üzgün 1
Yorum bağlantısı
İlhan Gülcan
5 saat önce, Sani Gerşon yazdı:

Biraz ileride durmuş. O sırada göremediniz mi plaka :(

sani bey karanlikta secemedik birde ilk an bizde birsey anlayamadikki gumburtuyu duyduk dikiz aynasindan adamcagizin carpmis halini gorebildim, en solda mecburen devam etmek durumunda kaldik. ilerde bunlarin niye durdugunu tahmin etmeye calistik sadece esas mevzuyu videoyu izleyince anlayabildim. ön kamera goruntulerine gece bakamadim bugun bakacagim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
H.Cenk Bayrakçı

Alışveriş sonrası kaldırım kenarında parkettiğim yerden çıkarken "çok acelesi(!)" olan bir kardeşimiz ile aracın burnunu çıkarınca karşı kaşıya geldim. Ben burnumu çıkardığım anda o da sollamaya çıktı.Frene basıp geriye alana kadar da hızla geldi geçti.

Dar yolda neden sollarsın ki? Bu kadar acil olan nedir? Birazcık sabırlı olsak....

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...