İçeriğe Yönlendir

Audi A4 - 2017 B9 2.0 TDI Quattro Kalkışta Gelen ''Tık Tık Sesi''

Ali Yasir Bilici

Recommended Posts

Ali Yasir Bilici

2015 sonunda çıkan B9 kasa A4 lerde(2.0 TDI ve TDI Quattro larda var,1.4 tfsi lerde var mı bilmiyorum)Araç 30 km hızın üstüne çıktığında direksiyon arkasından ufak bir Tık Tık sesi geliyor.Bu ses Araç kalktığında Abs ve Esp sistemlerinin kendini denetlemesinden geliyor ve kontak kapatana kadar da birdaha gelmiyor,bununla ilgili çok fazla Doğuş Oto ve çeşitli servislere başvuranlar olmuş.Bizim aracımızda ve başka bir tanıdığımın aracında da bunun şikayetini aldıktan sonra bu sesin nedenini araştırmak istedim ve pek bir kaynak bulamadım.Sonuç olarak;B9 A4 ünde bu sesten gelen olursa Doğuş Oto veya servise gitmesine gerek yok ses bütün B9 A4 lerde mevcut muhtemelen kronik bir problem.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Muhtemelen döner kondaktörden geliyor ses. Herhalde motorlu bi yapısı var ve çalışıp çalışmadığını kontrol ediyor diye tahmin yürütüyorum.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

30'un üstüne çıktığında yaptığına göre, muhtemelen güvenlikle ilgili bir şeyleri devreye alıyor ve sistem sesli çalışıyor.. 

Sesin kaynağını bulup izole etmek lazım.. 

Yorum bağlantısı
Ali Yasir Bilici
Bir saat önce, Sani Gerşon yazdı:

Muhtemelen döner kondaktörden geliyor ses. Herhalde motorlu bi yapısı var ve çalışıp çalışmadığını kontrol ediyor diye tahmin yürütüyorum.

Olabilir abi ,muhtemelen makyaj da hallederler.

Bir saat önce, Mert Gülkokan yazdı:

O dediğiniz tık sesi 1.2 tsi polomda da var 2014 model pedal bölgesinden geliyor. 30 km nin üstüne çıktığında esp nin devreye girmesi ile geliyor ve kontak kapatıp açana kadar gelmiyor. Tüm vw lerde olan bir durum

Doğrudur,sürekli Vag grubundan araçlar kullanıyorum 14 B8 A4 aracımızda var böyle bir sesle daha önce karşılaşmamıştım.

Bir saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

30'un üstüne çıktığında yaptığına göre, muhtemelen güvenlikle ilgili bir şeyleri devreye alıyor ve sistem sesli çalışıyor.. 

Pek bi izola olcak cinsten değil gibi duruyor abi ama yine de bakmak lazım.

Yorum bağlantısı
Gökhan Albayrak
17 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Quattro 'm olsun, ben dinlerim.

• Beğen 5
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Bir saat önce, Ali Yasir Bilici yazdı:

Pek bi izola olcak cinsten değil gibi duruyor abi ama yine de bakmak lazım.

Röle sesi gibi mi ?

Yorum bağlantısı
Ali Yasir Bilici
2 saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Röle sesi gibi mi ?

Yok abi röle ya da trim sesi gibi değil,konsola parmakla tıklama yapıyormuş gibi bir ses.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Ses yapan parça konsola bağlı demekki.. Sesi yayıp büyütüyor.. 

Sesin kaynağı bulunsa çözülür.. 

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

quatro olsun sesli olsun be gardaş :) bugün Denizli de bir A6 gördüm ah bee dedim resmen...

sonra Denizli çıkışta Antalya tarafı meşhur varyant mıdır nedir orayaı geçtikten sonra uzun rampalar var, orada bir istasyonda mola verdim, baktım A6 orada ve yıkamada, sıktılar uyduruk köpüğü, göya iyi iş yaptı, sahibi yerde duran süngeri aldı eline yaydı köpüğü, bastılar suyu, bir aaahhh ta o zaman çektim, içim acıdı resmen....

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
Ali Yasir Bilici
19 saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Ses yapan parça konsola bağlı demekki.. Sesi yayıp büyütüyor.. 

Sesin kaynağı bulunsa çözülür.. 

Elektronik bir parça dediler abi ama tam net bir bilgim yok nasıl birşey olduğundan söküp bakılması lazım

14 saat önce, Ali Cihangiroğlu yazdı:

quatro olsun sesli olsun be gardaş :) bugün Denizli de bir A6 gördüm ah bee dedim resmen...

sonra Denizli çıkışta Antalya tarafı meşhur varyant mıdır nedir orayaı geçtikten sonra uzun rampalar var, orada bir istasyonda mola verdim, baktım A6 orada ve yıkamada, sıktılar uyduruk köpüğü, göya iyi iş yaptı, sahibi yerde duran süngeri aldı eline yaydı köpüğü, bastılar suyu, bir aaahhh ta o zaman çektim, içim acıdı resmen....

Allah size de en güzelinden bir A6 3.0 TDI Quattro nasip etsin inşallah :) Malesef çoğusu harab ediyor arabalarını böyle benzinliklerde..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı

Bizim poloda da aynı ses var. Röle sesi, ama 30 değil de sanki 40km/h'den sonra yapıyor o sesi. Sürekli değil zaten anlık bir ses ve sonra kesiliyor. 

Yorum bağlantısı
Tuna İşgören

Gelen ses yayın gerilme sesi gibi :) fabiada 40km/h süratten sonra geliyor, golf’te 10km/H ama golfte cok nadiren duyuyorum fabiada sürekli duyuyorum, hatta o ses duymadan önce aracin belirli bir limitte patinaj cekmesine izin verdiğini hissediyorum 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Serdar Yaman

2017 audi a5 aracımda aynı çıtırtı mevcut ilk çalıştıktan sonra 30-45 km hız arasında yapıyor sonra hiç çıkmıyor taki tekrar stop edip çalıştırana kadar

Yorum bağlantısı
Ali Yasir Bilici

Daha önce hiçbir Audi veya Vw grubu araçlarda rastlamamıştım ama muhtemelen Bütün araçlarda var bu ses.

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Oğuzhan Koca

bende tasdik ediyim.

çarşamba günü teslim aldım aracımı.

aynı ses/tıkırtı var. pek rahatsız etmiyor.

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Serdar Yaman

Cuma günü audi servisine uğradım bu sesi sordum aldığım cevap abi tam 39. Kmde geliyor o ses abs kontrol ünitesinden kendini kontrol etmesinden kaynaklı dedi...

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Parmağımızın tersi ile göğüse 4 kez tıklayıp Allah korusun denecek.

aşağıdaki araçta dualı mum var torpidoda güvenlik olarak:

Yorum bağlantısı
Serdar Yaman
tık tık yapmayanlarda abs kontrolsüz demek ama bu?

Onu bilmiyorum abi vag grubuna yabancıyım bende daha :)
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Rıdvan Ergün

Aynı ses benim aracımda da var. İlk kalkışta bir kaç kez konsola vuruluyor gibi tık tık sesi olup geçiyor. Hızlı kalkıp ivmelenirsem fark edilmiyor. Yavaş yavaş hızlanırsam duyuyorum. 7 senedir 200 küsur bin km dir duyuyorum. Hiç bir sorun çıkmadı.

Yorum bağlantısı
Oğulcan Akıncıoğlu

1.2 2015 ibizadada ilk kalkışta pedalın ordan geliyor tık diye bir ses sonrasında olmuyor.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...