İçeriğe Yönlendir

Ehtiyarın Onroad Gezisi

Haşmet Güngör

Recommended Posts

Haşmet Güngör

Bu hafta sonu bir arkadaşım, hadi seni Devrek'e götüreyim dedi.  Değişiklik olsun diye, he demiş bulundum. Bizi misafir edenler  arabayı incelediğimi görünce  " bak dede yaşına uygun bir araba " dediler 87 model  Nissan patrol 4300 motor

lOYjgr.jpg

Madem ilgini çekti, cuma akşamı Yaylaya gidelim, mangal yaparız dediler. Eh, ona da he demiş bulundum.Yola koyulduk.

VrpaJv.jpg

Şimdi otoclup deki torunların, niye Offroad dediklerini anladım. Kapalı, sıcak, yeni arabalar  ile yapılana Offrod derlermiş .Bu arabada kapalı hiçbir şey olmadığından bende Onroad dedim.Tavan ve arka cam bile açık idi.Daha doğrusu her tümsekte açılıyordu. Bu arabanın şaftı kırılır mı diye sordum. Abi "şaft kıranlar, asfalt roadçılarıdır" dediler,  ben onların yalancısıyım.

nOPMqM.jpg

Yükseldikçe karlı arazi başladı, bakın bunu beklemiyordum. Bende niye bana giderken ,bot verdiler, ayaklarım üşümesin diye sanıyordum.

vjz5B4.jpg

Asıl sürpriz  geldi. Araba bir yere kadar gitti, buradan biraz!! yürüyeceğiz dediler.Yürürüz, ne olacak ki, bir zamanlar çaldıran seferin de , komandoluk yapmışlığım var. Karda biraz ! yürüyüşe başladık.

1JPvAN.jpg

Rakım yüksek, oksijen azlığından nefes sorunu başladı, tıkanıyorum,  aha dediler, "dede gidiyor galiba , neyse kara gömer, eriyince döner alır  memleketine yollarız" demeye başladılar.Eski toprağım, gitmek bişi değil de, rezil olmayalım King ve Emmi bile yapıyorlarsa, bende yaparım dedim 10 dk sonra açıldım.

Nihayet 1.5 km lik Biraz! yürüyüşten sonra Mutlu son. Yayla evine vardık.Hemen odunları ayarlayıp evde şömine ve sobayı yaktılar kemiklerim ısındı.

rOLMb3.jpg

Bu ara burada bir kutup ayısı vurursam ne havam olur deyip acık dolandım ama boşuna tabi.

76mgGN.jpg

Mangal ateşi de hazır. Yemek faslı şahaneydi. Çekemedim zira şarjım bitti. (ya da dondu) İsabet de oldu, görüp de bir yerleriniz şişerdi. Bu yaş da bu iştah diye, yinede takdirlerini kazandım.

gece 12 ye doğru tekrar arabaya yola koyulduk. Gece karda yürümek de, başka oluyormuş (şişinme simileyi) gerçi beni ortalarına aldılar, kaybolmiyim diye değil tabi , saygıdandır. Araba teker üstüne kadar kar ile kaplanmıştı, bu nasıl çıkacak, kaldık burada diye düşünürken, valla çıktı.Yola koyulduk.  Açık tavandan birisi kırmızı ışıkla etrafı tararken öbürü tüfekle bekliyordu . Bir Yaban keçisine  attı ama aradılar bulamadılar. Birde, domuz gördük. Neyse sağ salim döndük. Tabi bu ara  sarsıntıdan vücudum da kum,taş ne varsa dökülmüştür sanırım.

@Servet Aydın senin lüks Offroad teklifine  ben yaşlıyım dedim ya,müstahak oldu bana. Ha bu ara , Devrek de bile, hiç gitmemene rağmen , sen çok meşhurmuşsun .Gerçi şaşırmadım. Kayda aldım , onuda yarın yazarım. 

• Beğen 11
  • Teşekkür 2
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Serkan Karadağ

Abi bu yaşta bu işler kalkışma gözünü seveyim. 

Yorum bağlantısı
Haşmet Güngör
43 dakika önce, Serkan Karadağ yazdı:

Abi bu yaşta bu işler kalkışma gözünü seveyim. 

Kalkışan kim. Kandırıldım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Dede içim sızladı, okurken hayal ettim kendimi. Oturduğum yerde üşüdüm valla. Ben olsam gidemezdim.. 

Yorum bağlantısı
Haşmet Güngör

Hiç bişi yapmadım Emmi, edit de yapmadım. Kesin sabotaj. Bi zahmet   düzelt daha çay içeçeğiz:biggrin:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
4 dakika önce, Haşmet Güngör yazdı:

Hiç bişi yapmadım Emmi, edit de yapmadım. Kesin sabotaj. Bi zahmet   düzelt daha çay içeçeğiz:biggrin:

Hallettim abi.. Gülcemalin görünüyor artık.. İyi ki varsın.. 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

'' Abi "şaft kıranlar, asfalt roadçılarıdır" dediler,  ben onların yalancısıyım.''

Hadi be ordan. Ben nasıl kırılır onu gösterdim

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Asfalt roadı iyidir. Aks hariç kırılmıyor. [emoji23]

Yorum bağlantısı
İsmail Demir
14 saat önce, Haşmet Güngör yazdı:

Açık tavandan birisi kırmızı ışıkla etrafı tararken öbürü tüfekle bekliyordu . Bir Yaban keçisine  attı ama aradılar bulamadılar.

Bu kısım olmamış diye düşünüyorum sayım abim. Gören olur söz olur sonrası ceza da olur. Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Haşmet Güngör
30 dakika önce, İsmail Demir yazdı:

Bu kısım olmamış diye düşünüyorum sayım abim. Gören olur söz olur sonrası ceza da olur. Saygılarımla.

Haklısınız.Benim tüm avcılığım ve bilgim  sinek avlamaktan öte değil.Oranın yerlileriydi,  biliyorlardır diye düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Haşmet Güngör
2 saat önce, Mert Yeldan yazdı:

GöZüküyor artık :p

Şu kara gömme işi iyiymiş

Hımm, her ne kadr bana yazmış gözükse de,  Servet, bu senin için iyi şeyler düşünmüyor sanırım. Dayak serbest.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Fatih Keskin

Şu torununun elinden tutup götürmek yok hep kendin gez ye elbet bineceksin bizim 4x4 lere

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Yazıyı yeni okudum.
Abi nerdeymiş bura.
Bizim arabalar kesin çıkardı dağ evine.

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Hımm, her ne kadr bana yazmış gözükse de,  Servet, bu senin için iyi şeyler düşünmüyor sanırım. Dayak serbest.
Aha izin çıktı
Şiddet yok
Şu torununun elinden tutup götürmek yok hep kendin gez ye elbet bineceksin bizim 4x4 lere
Bizde gezmeye giderken çağırmayız bundan sonra
Yazıyı yeni okudum.
Abi nerdeymiş bura.
Sana göre değil oralar. Dere yok kova yok fırça yok
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Haşmet Güngör
Bir saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Yazıyı yeni okudum.
Abi nerdeymiş bura.

Alaplıya doğru bir yayla ama adını bilmiyorum. Yol yoktu ki , 1 metre de kar , ağaçların arasında anca yaya olarak gidiliyormuş.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Alaplıya doğru bir yayla ama adını bilmiyorum. Yol yoktu ki , 1 metre de kar , ağaçların arasında anca yaya olarak gidiliyormuş.

Dere ?
Dere de mi yoktu.
  • Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
1 saat önce, Haşmet Güngör yazdı:

KA sığar aradalardan çıkardık çaarsaydın, fişekler kaçlık :wub:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...