İçeriğe Yönlendir

Jetta - Hararet Göstergesi

Mustafa Dilbirliği

Recommended Posts

Servet Aydın

Düşer abim düşer. Yeni nesil araçlarda bu yüzden elektrik kontrollü hava ızgarası var

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Toker
(düzenlendi)

Mesela evdeki kombiyi 40 dereceye ayarlarsın, petekler 39 dereceye düşünce kombi çalışmaz. 35 dereceye düşünce çalışır. Her bir derecelik farkla aç kapa yapsa mekanik dayanmaz o işe..

tarihinde Serkan Toker tarafından düzenlendi
  • Beğen 4
Yorum bağlantısı
Serkan Toker
(düzenlendi)

Motor soğutma sıvısı 3 ana bölge gibi düşünülebilir. Motor içi, kalorifer peteği ve radyatör. Termostat kapalı, motor içinde ve kaloriferde devirdaim sayesinde dönüp duruyor suyumuz. Radyatordeki soğuyor bu arada, sonra termostat ona söylenen dereceye gelince hafiften suyu bırakmaya yani radyatordeki su ile motor içi ve kaloriferdeki suyun yerini değiştirmeye başlıyor. Sonra tamamen bırakıyor hoop soğuk su motora geldi motor sıcaklığı dengelendi. Müşür nerede, motor bloğunda. Göstergeye hükmeden müşür bu arada. Daha yazayım derdim ama şarj bitti bi şarj bulayım ben.. :D

tarihinde Serkan Toker tarafından düzenlendi
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Laf mı çaktı la bu renoya dandik diyerek?
Herif,
1: kısa sürede bizim arabalarda da düşmüyor
2: benzinli araç zaten düşük verimli bu yüzden 3 dakika içinde hararet yükselmeye başlar,
3: renoya laf edenin sileceği bozula

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Yok abi ben hile yaptım. Oraya gelene kadar kalorifer açıktı, 30 sn önce kapatmıştım. :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
12 saat önce, Erdem Dertsiz yazdı:

bendeki durum bozuk mu şimdi termostat.

Seyir halinde düşmüyorsa kurcalama

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erdem Dertsiz
4 saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Seyir halinde düşmüyorsa kurcalama

Seyir halinde sıkıntım yok abi. 

Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Bu sefer kaloriferi hiç çalıştırmadan kullanmıştım bir video daha çektim. 30 snde bir değişiklik olmadı, sonra bizim oğlan sabirsizlaninca videoyu yarıda kestim. Herhangi bir şey kanıtlamak için değil Servet abiye ozendigim için çektim videoyu :)

Sanırım benzinlide soğuma daha geç ya da hiç olmuyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Bu arada bir şey daha hatırladım, soğuk havalarda benim dizel Focusta da kalorifer açınca ısı biraz düşüyordu.

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Benzinli araçlarda verim ısıya yönelik. Düşme eğilimi geç olabilir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Mustafa Dilbirliği
On 08.01.2018 at 23:03, Erdem Dertsiz yazdı:

bendeki durum bozuk mu şimdi termostat.

Bence bu tabiki de bozuk! Bence hiç durmadan gidip yarın değiştirmen gerek yoksa başına iş açar bu termostad ?

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...