İçeriğe Yönlendir

1 Livre Turque

Serkan Aktay

Recommended Posts

Serkan Aktay
(düzenlendi)

Rahmetli dedem pul ve para koleksiyonu yapardı. Bu para ilk maaşından kalan. Orman mühendisi olduğundan gittiği heryerden aldığı oldukça fazla pullarda var. 

Belki bu konulara ilgisi olan vardır diye düşündüm. Bu kondisyonda oldukça zor bulunur bir para.

http://dOjlpp.jpg

http://5D9EJ5.jpg

tarihinde Serkan Aktay tarafından düzenlendi
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

:wub:

Satıyor musunuz? Para koleksiyonum durur hala, ekonomik sebeplerle vakit ayıramıyorum artık kendisine.

Yorum bağlantısı
Serkan Aktay
Bir saat önce, Sani Gerşon yazdı:

:wub:

Satıyor musunuz? Para koleksiyonum durur hala, ekonomik sebeplerle vakit ayıramıyorum artık kendisine.

Şu an için değil. Zaten değerini de bilmiyoruz. Belki iyi fiyata olur. Araçla, yatla, katla takas olabilir :biggrin:

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Şimdi, Serkan Aktay yazdı:

Şu an için değil. Zaten değerini de bilmiyoruz. Belki iyi fiyata olur. Araçla, yatla, katla takas olabilir :biggrin:

Bu seride 1000Lira bulursanız dediğiniz mümkün. 1 adet mor binlik'e istanbul'dan lüks bir daire alabilirsiniz.

fft16_mf1316685.Jpeg

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

İlk defa gördüm. Ne güzel paraymış.

Yorum bağlantısı
Serkan Aktay

Elinizdeki paraya gözünüz gibi bakın. Para çil. Çil olduğu için değerinin çok üstünde olacaktır.

https://urun.gittigidiyor.com/koleksiyon/1-emisyon-1-lira-livre-1-tertip-naturel-cok-cok-nadir-153614858

Para zaten bir defter arasında, ve bir kağıda sarılı. Toplam 5 adet. Biraz daha beklemek verecek o zaman yat, kat için :) bende Google'dan baktığımda böyle çil hiç göremedim. Muhtemelen cok az vardır diye düşünüyorum. 

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Şimdi, Serkan Aktay yazdı:

Para zaten bir defter arasında, ve bir kağıda sarılı. Toplam 5 adet. Biraz daha beklemek verecek o zaman yat, kat için :) bende Google'dan baktığımda böyle çil hiç göremedim. Muhtemelen cok az vardır diye düşünüyorum. 

Hem de 5 adet :wub:

Hava almayan, nemsiz bi ortam sağlayabilirseniz, bu özelliğini koruyacaktır kağıt. Sararma görüyorum köşelerde ama ilerlememesi için mümkünse hava almayan bi yer iyi olur.

Yorum bağlantısı
Serkan Aktay

Hava almayan, nemsiz bi ortam sağlayabilirseniz, bu özelliğini koruyacaktır kağıt. Sararma görüyorum köşelerde ama ilerlememesi için mümkünse hava almayan bi yer iyi olur.

O sararma mermerin rengi. Alttan rengi belli oluyor. Herhangi bir değişiklik yok. Zaten sarılı olan kağıt biraz değişik. Normal A4 gibi değil. Belki de  özel bir kagittir. Dedem çok meraklıydı. Ama yinede jelatin gibi poşetler oluyorya, onlara koymak daha iyi olabilir. Teşekkür ederim.

Birde pullar var. 3-5 yıl önce birine göstermiştik. 20 şerli 30 arlı pullar var. O yıllarda her hafta çıkan pulları almış dedem. Adam 3 tane tek pul ayırdı. Bu 3'ü yanyana bunlardan fazla eder dedi. Koleksiyoncular nasıl bakıyorsa artık, hiç birseye benzemeye 3 pula 1000 lerce pulun toplamından daha fazla değer biçti. 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
55 dakika önce, Sani Gerşon yazdı:

mor binlik'e

hangisi o? 10 lu tam seri katlanmamış da olsa olur mu?

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
hangisi o? 10 lu tam seri katlanmamış da olsa olur mu?
Resim paylastim abi, 10 tane varsa sende torunlarina kadar yeter o para :)
Ama tr de 10 kişiden daha fazla oldugunu sanmiyorum.
Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

Ortamda ki ozon oranı artarsa da korunur
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
22 dakika önce, Sani Gerşon yazdı:

Resim paylastim

yok seri yok ondan

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...