İçeriğe Yönlendir

2013 1.6 Otomatik Focus Sedan titanyum lpg önerileriniz

Ahmet Ok

Recommended Posts

Ahmet Ok
(düzenlendi)

Benzinli otomatik focus 2. El 57 bin kmde aldım ama binmeye korkuyoruz benzin su gibi içiyor lpg düşünüyorum yıllık tahmini 10.000 12.000 km büyük oranda ankara içi ve yılda 5 defa şehirdışı kullanacam Günlerdir araştırıyorum atiker işe yaramaz diyenler var marka farketmez usta önemli diyen var brc öneren de var prins en iyi diyen de var siz olsanız taktırır mıydınız ne önerirdiniz ? Ve kaç liraya patlar bu sistem bana ruhsat işlemi dahil ?

tarihinde Ahmet Ok tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Hasan Yıldız

Onceliginiz obd li bir sistem olsun.Lpg li sistemlerde memnuniyet duygusu ustanin yetenek ve tecrubesiyle dogru orantilidir.Ben Atiker grand kullaniyorum.Enjektor ve beyin İtalyan uretim.Oldukca memnunum,tavsiye olunur.

Yorum bağlantısı
Abdussamed Acar

Sınırda bi kullanım, değer mi emin değilim lpg için kit+ruhsat harcanacak masrafı ve kullananlardan tüketim değerlerini sorup hesaplamak lazım. Ama cidden çok yakan az kaçan hantal bi araba... Yinede sağlamdır kolay bozulmaz... Yılda 10 bin km altında kullanan tam bir otomatik vites acemisi emekli aracı :)

Yorum bağlantısı
Ahmet Ok
1 dakika önce, Abdussamed Acar yazdı:

Sınırda bi kullanım, değer mi emin değilim lpg için kit+ruhsat harcanacak masrafı ve kullananlardan tüketim değerlerini sorup hesaplamak lazım. Ama cidden çok yakan az kaçan hantal bi araba... Yinede sağlamdır kolay bozulmaz... Yılda 10 bin km altında kullanan tam bir otomatik vites acemisi emekli aracı :)

Daha emekli olamadık hocam ? Severek aldım ama hayat şartlarına göre min 1 bilemedin 2 yıl kullanıp satma ihtimalim de var yıllık 15bin km rahat kullanır gibiyim bazı haftalar günlük 50 60 km şehiriçi kullanıyorum değrr mi ben de kararsız kaldım ama ilk defa sadece benzinli bir araca bindiğim için gözüm ibreden ayırmadan sürüyorum sürüşten aldığım keyif eziyete dönüşüyor ve daha kasko trafik yaptıracam ekonomik olarak cook esnek de değilim ?

Yorum bağlantısı
Haşmet Güngör
7 saat önce, Abdussamed Acar yazdı:

Emmi, Sataşma var. Abdussamed'e emeklilere  Mangal cezası verilmesini Öneriyorum:)

Büyük oran da şehir içi  kullanım olduğunu düşünürsek, dediğiniz toplam  km lerde , Lpg de, dişe dokunur bir avantajınız olmayacaktır diye düşünüyorum.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Cepten para çıkacak, ya egzostan atılacak dışarıya, fayda etmeden, yada lpg ile bir miktarı araç için doğru ekipman olarak kalacak. Ben olsam taktırırım

Her şekilde yıllık 2000 tl zarar edilecek benzin ile

Bir yılda parası çıkıyor sistemin

Uzattıkça uzatma isteğim var sabah sabah :D

Benzinle kullanım kirada oturtma,
LPG taktırıp kullanma, kredi çekip evi satın alma

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Gökhan Albayrak

Benzin 5,75tl, LPG 3,10tl (Benim aldığım rakamlar bu) 100 km 'de ortalama yakıtlar sırasıyla 10lt benzin, 11lt LPG+1lt benzin. 100 km 'deki maliyetleri benzin için 57,5tl, LPG için 39,85 yani 40tl. 100km 'deki fark 17,5tl. 2 yıl için 30000 km kullanacağınızı düşünürsek  5250tl yapıyor. Kit montajı, ruhsata işlenmesi, kit bakım maliyeti gibi kalemleri düşünün, değerse taktırın. 

2 yıl / 30000 km kullanacağım için bir araca LPG dönüşümü yaptırmam. Attığım taş ürküttüğüm kurbağaya değmez.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fevzi Göktaş

Hyundai accent 1.4 benzinlisi vardı abimin.  5 yıl bindi herhalde. Sonra enjektörlerde arıza çıkmıştı. Servis 7bin tl istemişti.

Sonra kaça yaptırdı bilmiyorum. Uzun zaman da masrafı daha fazla oluyor herhalde.

Yorum bağlantısı
Erdem Bozkurt
47 dakika önce, Gökhan Albayrak yazdı:

Benzin 5,75tl, LPG 3,10tl (Benim aldığım rakamlar bu) 100 km 'de ortalama yakıtlar sırasıyla 10lt benzin, 11lt LPG+1lt benzin. 100 km 'deki maliyetleri benzin için 57,5tl, LPG için 39,85 yani 40tl. 100km 'deki fark 17,5tl. 2 yıl için 30000 km kullanacağınızı düşünürsek  5250tl yapıyor. Kit montajı, ruhsata işlenmesi, kit bakım maliyeti gibi kalemleri düşünün, değerse taktırın. 

2 yıl / 30000 km kullanacağım için bir araca LPG dönüşümü yaptırmam. Attığım taş ürküttüğüm kurbağaya değmez.

Güzel hesaplama bu hesabı dizele yaparsak yıllık 15 bin km yapan biri için dizel olmazsa olmaz değilmi?

Yorum bağlantısı
Gökhan Albayrak
Şimdi, Erdem Bozkurt yazdı:

Güzel hesaplama bu hesabı dizele yaparsak yıllık 15 bin km yapan biri için dizel olmazsa olmaz değilmi?

LPG montajı için yapılmış bir hesap bu. Hali hazırda LPG 'li bir araç için değil. Ortalama 7lt mazot yakan bir araç ile LPG 'li araç aşağı yukarı aynı yakar. Ben LPG 'li olanı tercih ederim, sesi ve titreşimi az olduğu için.

Yorum bağlantısı
Haşmet Güngör
(düzenlendi)
11 dakika önce, Erdem Bozkurt yazdı:

Arabanın fiyatı önemli . Dizel için, ne kadar fazla ödeyeceksiniz. Buradan hesaplayın.

http://www.otokritik.com/benzinli-dizel-karsilastirma/

yakıt fiyatları güncel değil ama sonuç aynıdır.

tarihinde Haşmet Güngör tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
O da çok yakıyor 
Şehir dışı 3.7, şehir içi 5.5 6 arası tüketimi. Daha ne olsun yahu
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

O motora ve şanzımana lpg şart.. 

Ha ne olur, Lpg takılınca yaptığınız km. 12 binden 15-16 bine çıkar.. Cebinizden aynı para çıkar ama kısıtlanmamış olursunuz.. 

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Yazıktır,  biraz ekonomik kullanın lpg takmak yerine lpgye kit masrafı için harcıyacağınız parayı aracın bakımına harcayın. tüketimler düşebilir. 

Yorum bağlantısı
Erdem Bozkurt
50 dakika önce, Gökhan Albayrak yazdı:

LPG montajı için yapılmış bir hesap bu. Hali hazırda LPG 'li bir araç için değil. Ortalama 7lt mazot yakan bir araç ile LPG 'li araç aşağı yukarı aynı yakar. Ben LPG 'li olanı tercih ederim, sesi ve titreşimi az olduğu için.

dün izmire gittim geldim ortalama 5,0 gibi rakamı gördüm eve gelince yarım depo mazot yaktı 25lt x5,23tl=130,75 rakamlar güzelde asıl mesele; yakıt litre fiyatları bugun fiyatlar yarı fiyat olsa hesap yapmaya gerek yoktu sanırım....

Yorum bağlantısı
Önder Özcan
109 bg dizel focus
Otomatik mi canim? Degil mi?
Baska sorum yok.
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Baska sorum yok.
Az yakan araç sorulmuş, kriter belirtilmemiş. Başka cevabım yok
Yorum bağlantısı
Önder Özcan
5 saat önce, Servet Aydın yazdı:
5 saat önce, Önder Özcan yazdı:
Baska sorum yok.

Az yakan araç sorulmuş, kriter belirtilmemiş. Başka cevabım yok

Konu başlığı otomatik. Demek ki kullanıcı tercihi bu yönde. O zaman ben de C5 derim. Hem de D sınıfı. TDCi focustan ya az yakar, ya kafa kafaya.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Koray Demir
8 saat önce, Gökhan Albayrak yazdı:

Satarken ruhsata işli LPG’ye sahip oluşu satış fiyatını artırarak kârını fazlasıyla çıkartacaktır diye düşünüyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Kişiden kişiye değişir bence, ben tüplü almam mesela.

Yorum bağlantısı
Abdussamed Acar
Az yakıp çok kaçan araba var mı?

Passat 2.0 TDI 240Hp 4Motion DSG

Gençleştirir... [emoji6]
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...