İçeriğe Yönlendir

Bahşiş Verme Rehberi

Serkan Aktay

Recommended Posts

Erkut Uysal
1 saat önce, Köksal Yılmaz yazdı:

Nasıl bir otoparkmış öyle :shok:

Mekanın otoparkıydı ama racon öyleymiş demek ki... :) 

Şimdi bile '' amannnn yılda bir eğlenmeye gidiyoruz olur o kadar '' diyip kendimizi avutuyoruz işte... :D 

1 saat önce, Akan Belen yazdı:

Mekanda ödenen hesabı soramıyorum 75 lik otoparkı görünce emoji23.pngemoji23.png

Hesabı bölüşünce çok etkilemiyor da... Keşke Otopark ücretini de bölüşseydik... :( 

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
37 dakika önce, Erkut Uysal yazdı:

Mekanın otoparkıydı ama racon öyleymiş demek ki... :) 

Şimdi bile '' amannnn yılda bir eğlenmeye gidiyoruz olur o kadar '' diyip kendimizi avutuyoruz işte... :D 

Hesabı bölüşünce çok etkilemiyor da... Keşke Otopark ücretini de bölüşseydik... :( 

Reina'da 4 sene evvel 40TL vermiştim. Orası mı acaba?

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer

5 liralik yemege 25 yazsin koymaz ama su ekmek su bilmem ivir zivir yazinca cinnet sebebi benim icin...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Sarıkaya

Ben veririm,hemde bol bol.Hanım neden veriyorsun der.Sen anlamassın derim.Hizmet bekliyorsan bahşişi vereceksin.Yok sadece yemek yiyeceksen extradan alaka beklemiceksin.Extradan alaka bekliyor bulamıyorsan bunun içinde şikayet etmeyeceksin çünki bahşiş vermiyorsun.İlla bahşişmi vermeliyim diyorsan.Evet illa bahşiş vermelisin.Bahşiş vermeyen adam gitsin evinde yesin.Yada ekmek arası.

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Extradan ilgi ne demek, yemeği önüme koyar, bitti. Bahşiş verince amuda kalkıp mı getiriyor yemeği?

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Önder Özcan

Aklı olan bahşişi hizmeti almadan verir. Garsona ateşle 10 tl, hak etmek için pervane olsun :)

Ben bahşiş vermem. Zaten işi. İşimi yapıyorum diye bana kimse bahşiş veriyor mu?

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
16 dakika önce, Önder Özcan yazdı:

Aklı olan bahşişi hizmeti almadan verir. Garsona ateşle 10 tl, hak etmek için pervane olsun :)

Ben bahşiş vermem. Zaten işi. İşimi yapıyorum diye bana kimse bahşiş veriyor mu?

Sonra da vay efendim c5 in laneti yakama yapıştı, yok gece rüyalarıma giriyor, zaten hep zenginlerde böyle zengin oluyor :p 

Önder Abi nasılsın?

• Beğen 2
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Önder Özcan
18 dakika önce, Selçuk Bakış yazdı:

Sonra da vay efendim c5 in laneti yakama yapıştı, yok gece rüyalarıma giriyor, zaten hep zenginlerde böyle zengin oluyor :p 

Önder Abi nasılsın?

Biz zenginler çoğunlukla cimrilikten zengin oluyoruz zaten. Her işimiz fiyat/performans (bkz C5, tirent fokuz ayrıca Rant Rovır hep ucuz) :p

Çabuk söyle sen nerelerdesin ne zamandır :)

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
4 dakika önce, Önder Özcan yazdı:

Biz zenginler çoğunlukla cimrilikten zengin oluyoruz zaten. Her işimiz fiyat/performans (bkz C5, tirent fokuz ayrıca Rant Rovır hep ucuz) :p

Çabuk söyle sen nerelerdesin ne zamandır :)

Balkanlardan gelen c5 soğukları çarptı hastayım 1 haftadır yeni iyileşiyorum :D 

• Şaşkın 1
  • Üzgün 1
Yorum bağlantısı
Önder Özcan
9 dakika önce, Selçuk Bakış yazdı:

Balkanlardan gelen c5 soğukları çarptı hastayım 1 haftadır yeni iyileşiyorum :D 

Geçmiş olsun Selçuk.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Uymaz

Lise ye giderken yaz tatillerinde okul harçlığı için garsonluk yapıyordum. Sabah 9 gece 12 arası kızgın kumlarda garsonluk yaptıktan sonra yürüyerek eve giderdim. Bizim çalıştığımız yer gündüz beach  akşamları çay bahçesi tarzında idi. Bahşişler olmasa aldığımız para baya bayaa düşüktü. Bahşişler açıkçası işi çekilir kılıyordu tabi bahşiş isteme gibi bir pozisyonum olmadı olamazdı kisisel olarak bu tür isteme olaylarına  karşıyım.

hizmetimiz beğenildigi zaman  pekiştirec olarak verilirdi.ya da sigara vs dışarıdan malzeme alındığı zaman bozuk paraları verirlerdi. 

Bana göre ikinci durum yani çalışana işi harici bir iş yaptırılıyorsa vermek lazım veririm benim görevlerim arasında o zaman ki şartlarda sigara almak, istediği özel çerezi meyveyi dışardan bulup  almak ya da simitçi vs bulmak yoktur. Bu da bir emek gerektirdiği için hizmetin karşılığı verilmelidir bana göre. İlk madde tamamen görecelidir kişinin iyilik yapmak ister garson hiçbir şey yapmasada verir en büyük bahşiş aldığım masada hata yapmistim şikayet edildim durumu anlayinca masaya gidip  özür diledim  durumu izah ettim aciklamam uygun bulmuş olmalı ki neredeyse hesap kadar bahşiş vermişti ve ben her geldiğimde benimle sen ilgilen diye tembih etmeyi unutmamıştı bazen küçük meblağlar büyük mutluluklar yasatabiliyor 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Fatih Sarıkaya
3 saat önce, Servet Aydın yazdı:

Extradan ilgi ne demek, yemeği önüme koyar, bitti. Bahşiş verince amuda kalkıp mı getiriyor yemeği?

Ha işte yemeği önüne koyar bitti.Hepsi bu.

Yorum bağlantısı
Fatih Sarıkaya
1 saat önce, Ali Uymaz yazdı:

Lise ye giderken yaz tatillerinde okul harçlığı için garsonluk yapıyordum. Sabah 9 gece 12 arası kızgın kumlarda garsonluk yaptıktan sonra yürüyerek eve giderdim. Bizim çalıştığımız yer gündüz beach  akşamları çay bahçesi tarzında idi. Bahşişler olmasa aldığımız para baya bayaa düşüktü. Bahşişler açıkçası işi çekilir kılıyordu tabi bahşiş isteme gibi bir pozisyonum olmadı olamazdı kisisel olarak bu tür isteme olaylarına  karşıyım.

hizmetimiz beğenildigi zaman  pekiştirec olarak verilirdi.ya da sigara vs dışarıdan malzeme alındığı zaman bozuk paraları verirlerdi. 

Bana göre ikinci durum yani çalışana işi harici bir iş yaptırılıyorsa vermek lazım veririm benim görevlerim arasında o zaman ki şartlarda sigara almak, istediği özel çerezi meyveyi dışardan bulup  almak ya da simitçi vs bulmak yoktur. Bu da bir emek gerektirdiği için hizmetin karşılığı verilmelidir bana göre. İlk madde tamamen görecelidir kişinin iyilik yapmak ister garson hiçbir şey yapmasada verir en büyük bahşiş aldığım masada hata yapmistim şikayet edildim durumu anlayinca masaya gidip  özür diledim  durumu izah ettim aciklamam uygun bulmuş olmalı ki neredeyse hesap kadar bahşiş vermişti ve ben her geldiğimde benimle sen ilgilen diye tembih etmeyi unutmamıştı bazen küçük meblağlar büyük mutluluklar yasatabiliyor 

Bu hizmet sektörü çok zor iş.Dışardan davulun sesi hoş gelir.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Önder. Servet. Kart limiti açık mı. Bişey deniyceem.

• Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Ali Uymaz
2 saat önce, Fatih Sarıkaya yazdı:

Bu hizmet sektörü çok zor iş.Dışardan davulun sesi hoş gelir.

Doğru söylüyorsunuz insanları memnun edebilirsiniz ama egolarini o işte büyük sıkıntı en zorlandığımız kısım o tarafti ben yazları çalıştığım için çok da sıkıntı etmiyorduk ama bu işi meslek edinenlere Rabbim kolaylık sabır versin...

Dip not insanları tanımak için en kolay yol hizmet sektörü adam sarrafi tabiri bu sektörde kazanılıyor iyi akşamlar 

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Banka landa ipotek koydu, bi bakarsın. Artık ağanın eli tutulmaz
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Konu üzerine iyi oldu. Bu akşam Mengen'de yol üstünde bir yerde yemek molası verdik. Serkan tavsiye etti. İsmi aklımda değil. Eşimle siparişleri verdik. İlk olarak meşhur bir çorbaları varmış. Konu aklımda ve garsonu kesiyorum. Tabak bitti, kaşığı içine koydum. Bu arada çorba sonrası siparişim belli. Neyse, garson bir metre öteden tabağı aldı ve yerine ana yemeği hemen önüme servis etti. Bu arada çorba kaşığıda değişti ki normalde ultra lüx mekanlar yapar bunu.

Uzatmayalım, servis sunumu hızı ve garsonun konuşması yaklaşımı ustaca ve samimi. Mal değilim yalaka ile gönül vereni ayırt edebiliyorum. Rakam 55 tl bahşiş 10 tl. Helali hoş olsun. Öyle yapana can feda.

İşine aldığı ücret ne olursa olsun gönül verenin gönlünü hoş tutarız adettendir. Ama Azrail gibi dikilen, yılışık davranan ötede oynasın

• Beğen 7
Yorum bağlantısı
Serkan Toker
2 dakika önce, Servet Aydın yazdı:

Konu üzerine iyi oldu. Bu akşam Mengen'de yol üstünde bir yerde yemek molası verdik. Serkan tavsiye etti. İsmi aklımda değil. Eşimle siparişleri verdik. İlk olarak meşhur bir çorbaları varmış. Konu aklımda ve garsonu kesiyorum. Tabak bitti, kaşığı içine koydum. Bu arada çorba sonrası siparişim belli. Neyse, garson bir metre öteden tabağı aldı ve yerine ana yemeği hemen önüme servis etti. Bu arada çorba kaşığıda değişti ki normalde ultra lüx mekanlar yapar bunu.

Uzatmayalım, servis sunumu hızı ve garsonun konuşması yaklaşımı ustaca ve samimi. Mal değilim yalaka ile gönül vereni ayırt edebiliyorum. Rakam 55 tl bahşiş 10 tl. Helali hoş olsun. Öyle yapana can feda.

İşine aldığı ücret ne olursa olsun gönül verenin gönlünü hoş tutarız adettendir. Ama Azrail gibi dikilen, yılışık davranan ötede oynasın

Aşçızade, hesaba iki porsiyon ekleyeceklerdi, ben sonra gelir yerim demiştim. Unuttu demek ki..

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
7 dakika önce, Servet Aydın yazdı:

Bu arada çorba kaşığıda değişti ki

... güzel okuduk iyi, eeee, banane, hani paket servis?

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Aşçızade, hesaba iki porsiyon ekleyeceklerdi, ben sonra gelir yerim demiştim. Unuttu demek ki..
Bi ara telaş yapıldı. Adisyon silindi düzeltildi filan. O ara hanım direksiyona geçti ve hafiften işletmeye doğru yürümeye başladı. Sonra tamam hata yok dediler. Anlam veremedim
... güzel okuduk iyi, eeee, banane, hani paket servis?
Yolda acıktık yine, napalım ölelim mi yani
  • Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
11 dakika önce, Servet Aydın yazdı:

Yolda acıktık

driftte kaldırıım taşı düşsün üstüne

Yorum bağlantısı
Önder Özcan
3 saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

21 dakika önce, Servet Aydın yazdı:
3 saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Banka landa ipotek koydu, bi bakarsın. Artık ağanın eli tutulmaz

Abi açık limitte sorun yok. Bu Servet insanının ipoteği de kaldır. Bu cimriye kalsa kasko bile yaptırmaz. Sen bir de ikimizin kaskoları da yenileyiver benden. Full olsun ama :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
driftte kaldırıım taşı düşsün üstüne
Land ve kaldırım taşı. Üstünden atlamak varken..
Abi açık limitte sorun yok. Bu Servet insanının ipoteği de kaldır. Bu cimriye kalsa kasko bile yaptırmaz. Sen bir de ikimizin kaskoları da yenileyiver benden. Full olsun ama [emoji4]
Sen ısmarla nolur ki ha. Bak çok para harcadım landa. Hadi be abi. Bi güzellik yap şu garibe
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
44 dakika önce, Servet Aydın yazdı:

ki normalde ultra lüx mekanlar yapar bunu.

Öğlenleri gittiğim esnaf lokantasında dahi değişir abi. Çorba kaşığına bi şey diyemem ama çorbayı bitirip sen söylemeden alması güzel bi durum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...