İçeriğe Yönlendir

Jetta - Enjektörlerin Püskürtme Değerleri

Mustafa Dilbirliği

Recommended Posts

Mustafa Dilbirliği

Hangi şehirdesin çok dur kalk varmı? Bu kullanımda en az 2 litre fazla yakıtın bence...enjektörleri yaptırmamış mıydın sen

Bursadayım. Trafik var zaman zaman. Enjektörleri yaptırdık ama... Bizim arabalarda vdo yazılım olmadan yakıt ayarı yapılamıyormuş. Benim enjektörleri yaptırdığım yerde o yazılımdan yokmuş ama adamlar yapmışlar işte nasıl yapmışlarsa :)) erdem beyle teste çıktığımızda maf afn değerleri abuk sabuk çıkmıştı.
Yorum bağlantısı
Eren Kahya

Bursadayım. Trafik var zaman zaman. Enjektörleri yaptırdık ama... Bizim arabalarda vdo yazılım olmadan yakıt ayarı yapılamıyormuş. Benim enjektörleri yaptırdığım yerde o yazılımdan yokmuş ama adamlar yapmışlar işte nasıl yapmışlarsa [emoji4]) erdem beyle teste çıktığımızda maf afn değerleri abuk sabuk çıkmıştı.

Yapma ya...işi bilen bir enjektörcü temizliği önceki yerde hakkıyla yapıldıysa en azından yazılım ve adaptasyon kısmını halledebilir diye düşünüyorum...
Yorum bağlantısı
Mustafa Dilbirliği

Yapma ya...işi bilen bir enjektörcü temizliği önceki yerde hakkıyla yapıldıysa en azından yazılım ve adaptasyon kısmını halledebilir diye düşünüyorum...

Adamlar Bursa’da önde gelen pompacılarmış ama vdo yazılım var mı diye sorduğumda o ne diyorlar
Yorum bağlantısı
Erdem Dertsiz
17 saat önce, Mustafa Dilbirliği yazdı:

Bu avans vurma işini neden yapar?

Enjektör, Yakıt Ve çok düşük devir. Çalışma devrinin altına düşersen şakırdama yapabilir. Senin arabayı kullandığımda 2. viteste bir sorun yoktu kalkışta yapıyorsa yeni yeni başlıyordur. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Eren Kahya

Enjektör, Yakıt Ve çok düşük devir. Çalışma devrinin altına düşersen şakırdama yapabilir. Senin arabayı kullandığımda 2. viteste bir sorun yoktu kalkışta yapıyorsa yeni yeni başlıyordur. 

Erdem hocam ses haricinde bir sorun teşkil eder mi bu durum ?

Ayrıca tavsiye edilen firmalarda fiyatlar ne durumda dört enjektör için
Yorum bağlantısı
Erdem Dertsiz
34 dakika önce, Eren Kahya yazdı:

Ayrıca tavsiye edilen firmalarda fiyatlar ne durumda dört enjektör için

Burda yazdım mı hatırlamıyorum ama piyasada 70binin üzerindeki çoğu araçta bu ses var. Çoğu galerici normal abi dediği için millette arızayı benimsemiş durumda. Ses başlamışta eninde sonunda piezo kendini büzemeyecek bir yerde kalacak. Bir ama daha nerde ne zaman nasıl kalır kimse bilemez. ben 25.000 km kullandım ses ne arttı ne azaldı. Başka bir sorundan gittim gitmişken enjektörleride revize ettirdik. Bana göre ses  yükselmiyorsa sizide rahatsız etmiyorsa kullanılabilir.

Bu işi yapan gördüğüm 2 adam gibi firma var Bilgin ve Uzman diğer firmalar ne durumda bilmiyorum.

Ortalamada fiyatı 750 ile 1500 arası tutturabildiklerine.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mustafa Dilbirliği

a2dae6a48dee9ded84034e82c672d801.jpg Benim enjektörler ilk defa bu cihaza bağlandı, şuan çok mutlular :)) bakalım sonuç nasıl olacak, bu mutluluklarını bana kocaelinden Bursa’ya dönüş yolunda yansıtacaklar mı? :))) Kocaelinde deniz pompadayım. Sahibi Deniz Boztepe’nin baya sertifikası var. İnşallah işçilik de sertifikalar kadar iyidir.

Şu değerleride fikir olması açısından yükleyelim ...
6d1f409112e39d0179642affc1094124.jpgcd47b7f78caf0e5c16ed6e21d02d2f74.jpg5ff2cb385e0ddc86d431282002578b19.jpg

Şuan benimkiler de böyle oluyor.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Dilbirliği

Ustanın demesine göre KALİBRASYON ÇOK BOZUKMUŞ, BUNU NEYDE YAPTILAR BURSADA diye sordu :))

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Eren Kahya
a2dae6a48dee9ded84034e82c672d801.jpg Benim enjektörler ilk defa bu cihaza bağlandı, şuan çok mutlular [emoji4]) bakalım sonuç nasıl olacak, bu mutluluklarını bana kocaelinden Bursa’ya dönüş yolunda yansıtacaklar mı? [emoji4])) Kocaelinde deniz pompadayım. Sahibi Deniz Boztepe’nin baya sertifikası var. İnşallah işçilik de sertifikalar kadar iyidir.

Şuan benimkiler de böyle oluyor.

Mustafa hocam inşallah derman olur burası memnun kalırsan bende oraya giderim kocaeli bana çok yakın.
  • Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Dilbirliği
Durum nedir mustafa bey merak ediyorum [emoji4]

Mesajı yeni gördüm kusura bakmayın :)
Yakıt bariz düştü. Performansta maalesef bariz bir değişiklik sözkonusu olmasa da beynin yakıt haritası vs muhabbeti varmış bakalım onun kendi kendini güncellemesini bekleyeceğiz :) Sizin sorun neydi tam olarak?
Yorum bağlantısı
Eren Kahya

Mesajı yeni gördüm kusura bakmayın [emoji4]
Yakıt bariz düştü. Performansta maalesef bariz bir değişiklik sözkonusu olmasa da beynin yakıt haritası vs muhabbeti varmış bakalım onun kendi kendini güncellemesini bekleyeceğiz [emoji4] Sizin sorun neydi tam olarak?

Yakıt shell nitro al tavsiye ederim biraz fazla yakıyor ama performansı en iyi dizel yakıt...aracı bir dyno ya sok bence sanamı öyle geliyor yoksa gerçekten düşükmü...bende ses var sadece turbo açmadan düşük devirde giderken gırrk gırrk yapıyor arada...
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Dilbirliği

Yakıt shell nitro al tavsiye ederim biraz fazla yakıyor ama performansı en iyi dizel yakıt...aracı bir dyno ya sok bence sanamı öyle geliyor yoksa gerçekten düşükmü...bende ses var sadece turbo açmadan düşük devirde giderken gırrk gırrk yapıyor arada...

Dynoya sokmak farzoldu zaten SANA ÖYLE GELİYOR diyenler çoğaldı [emoji23]
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Eren Kahya

Dynoya sokmak farzoldu zaten SANA ÖYLE GELİYOR diyenler çoğaldı [emoji23]

İşlem kaça mal oldu [emoji4]deniz pompayı tavsiye ediyor musun şimdi?
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Dilbirliği

e79a87749c89500765b49b187b0e15a3.jpgşehiriçi sakin kullanım. ( ilk harekete motor soğukken başladık)

Yorum bağlantısı
Mustafa Dilbirliği

İşlem kaça mal oldu [emoji4]deniz pompayı tavsiye ediyor musun şimdi?

Kesinlikle tavsiye ediyorum. Piyasada tamamen revizyonlu enjektorler 1000-1250 ₺ civarı satılıyor. Benim arabada, söylenene göre bir tane meme değişti ayar yapıldı bir de ekstradan filtre değişti ona göre fiyat alındı...
Ben fiyat olarak sizi üzeceklerini zannetmiyorum. Müşterilerine karşı gayet olumlu insanlar. Ben memnun kaldım. Ki hele bu değerden sonra...d6a2f56e6ebedf8272f99ea3a3fa39ea.jpg

Dün gece forumumuzdan erdem dertsiz beyle aracı basarak teste soktuk, yakıtımız 5,5tu döndüğümüzde...

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Mustafa Dilbirliği

Arkadaşlar abiler paylaştığım video benim arabanın sürüş esnasındaki turbo, maf ve afr değerleri. Bu değerleri yorumlayabilirseniz çok sevinirim.
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...