İçeriğe Yönlendir

Huawei Mate 10 Pro Detaylı Kullanım Tecrübeleri

Ali Cihangiroğlu

Recommended Posts

Ali Cihangiroğlu

Uzun zaman bekledikten ve hTC den sonra beni tatmin edecek ayarda bir cihaz alayım derken sonunda bu cihazla karşılaşınca artık yetti diyip mavi renk 128 gb hafıza 6 gb ram e sahip bu cihazı aldım arkadaşlar.

• Beğen 6
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Detaylı inceleme=Ali Abi'yi tatmin edecek bir cihaz:D

• Beğen 7
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Daha yeni yeni alışıp testlere başladığımdan tam detaylı incelemelerimi zaman içinde yapacağım, öncelikle ilk göze çarpan şeylerden bahsedeyim, cihaz denildiği gibi gerçekten anormal fotoğraf çekiyor, hız odaklama doğru renk tonu vs. çok iyi, gece çekimlerinde çok memnun etti beni, gerçekten çok iyi alet, özellikle pro modda elbette SLR makinayla kıyaslanmaz fakat ayar bazında çok iyi özellikleri var, harbiden çok hoş işler çıkarıyor, kameranın diğer özellikleri ise gerçekten üst düzey, kullandığım en iyi cihaz diyebilirim, kardeşimin ponpon 8 i le ön karşılaştırmadada zaten farkını belli etmesi çok hoşuma gitti :) siyah beyaz sensörüde olduğunda bu şekildede çok güzel resim çekiyor, ois falan çok iyi, lazer odak çok iyi, uzak yakın geçiş hızı süper, en iyi kimse onla aynı diyim, o derece iyi, kamera olayı zaten tek başına incelenmeli, ayrı konu lazım buna....

Kısaca kamera  çok iyi, güzel resimler ve özellikle gece çekimleri yapınca buradan paylaşacağım, 2 . en önemli ve göze çarpan şey ise şarj olma süresi ve pil ömrü,  ilk şarjını yaklaşık 1 saatten biraz fazla sürede yaptı, kutudan çıktığında açılmadı alet, tam boş çıktı, 2. ve 3. şarjından sonra sanırım pil kendine geldi,  şuan acaip, hızlı şarj dedikleri bu olsa gerek, sabah %6 da şarja taktım ve gidip kahvalti yaptım, yarım saati biraz geçti sanırım, döndüğümde şarj tam dolmuştu bile, anormal hızlı şarj ediyor, Tüv Cert onaylı şarj ve pil vs. onayları varmış, güvenle şarj oluyor hatta neredeyse ılınmıyor bile alet, şarj sistemi baya baya iyi...

Pil ömrüne gelince, şuan 3. şarjını yaptım, bu sefer normal pil tasarruf modunu açtım (gerekmediğinde performansı kullanmıyor cihaz) menüde koyu renkleri kullan dedim ve ekran ayarlarından çözünürlüğü oto yaptım, uygulama istemediğinde yada gerek yoksa çözünürlüğü kısıyor alet, ekran zaten oled, az yakıyor, sonrasında 20 dk. Clash of Clans oynadım, kurcaladım, nete girdim maillere baktım ve hala %100 pil durumunda, şuan süper bakalım ne kadar gidecek, ama kesin 2 gün gider, kullana kullana hemde, bu net, 4000 lik pil var gitsin artık...

Genel olarak tip çok güzel, ele aldığında kalite hissi tam, cihaz sağlam belli, sonrasında menü kısmına baktım, şunu diyim, sadece menü değil, neresine bakarsanız bakın seçenekler özelleştirmeler çok fazla, oyna oyna sıkılmazsın bu aletle :)  çok hoş özellikler var, mesela eklem özelliği dedikleri şey, parmak ekleminizle ekrana yatay bir çizgi çekince 2 uygulama moduna geçiyor ekran, boyutlarını ayarlayabiliyorsunuz, 2 parmak eklemiyle vurunca ekran görüntüsü alıyor, istersen yine tek parmak eklemini kullanıp akranda çizdiğin istediğin yerin ekran görüntüsünüde alıyor ve çizdiğin alanı istediğin gibi kaydırabiliyorsun...

Sanal tuşların üzerine soldan sağa parmak sürtünce ekran küçülüp sağ alta geliyor, 6" ekran büyük gelirse gerektiğinde bu şekilde küçülterek rahatça tek elle heryere ulaşıyorsunuz,  solaksanız bu sefer sağdan sola sürtüyorsunuz ve ekran diğer tarafa kayıyor...

Klasör yaratma ve uygulamaları seçip buraya atma olayıda farklı, eskiden tek tek çekip klasöre atıyorduk, bunda çoklu seçim yapıp hepsini birden klasöre atma ve çıkarma var, faydalalı olnuş bu...

Şöyle diyim, eskiden rootlayıp yada sonradan launcher  la yapabildiğimiz gereken herşeyi bu alet direk yapıyor, yapacak ekleyecek birşey bulamadım henüz, ne ararsam bir yolu çıkıyor...

Uygulamalarda ikiz uygulama özelliği var, mesela Face açtın, aynı anda başka üyelikle 2. Face ide aynı anda kullanıyorsun, instagram whatsup falan hepsi böyle oluyor, ekranı 2 ye bölerekte istersen iki ayrı hesaba bakıp istediğini yapıyorsun...

Andro 8 Oreo ile gerçekten güzel iş çıkarmışlar, güvenlik, güç yönetimi, uygulama denetimi gibi şeylerde kendini aşmış, işletim sistemi Andro dur artık, nokta.

Ses çıkışı gayet güzel, stereo ve hTC u11 deki gibi altta bas ağırlıklı alta bakan, üstte ön yüze bakan hoparlörleri var ve sesi baya iyi, kutudan çıkan kulaklığını beğenmedim ama, o biraz basit kaçmış, U11 den çıkan kulaklık süper birşey, neyseki Senheiser kulaklık vardı onu takarak rahat ettim .... 3.5 kulaklık jakı olmamasında sevemedim...

Cihazda kızılöteside var ve uygulamasıda güzel, multi kumanda, herşeyi kullanıyorsun, eksik yok cillop.

Cihaz son derece hızlı, uçuyor resmen, eko modda bile ne bu diyorsun,  6gb. ın hakkını veriyor, biranda ondan ona geçiyorsun,  detaylı kullanımda çok fazla yazılımsal özellik var, zamanla yazarım artık,  mesela sağ altta sanal menü tuşlarından olan açık uygulama tuşuna 2 tık yapınca menüye girmeden 2 uygulama arasında nalık geçiş yapıyor ve harbiden anlık çok hızlı oluyor bu....

Barnak izi sensörü arkada ve tam yerinde,  tepki süresi şimşek gibi, ayrıca bu sensöre parmağınızı sürterek galeride resimler arası geçiş zum gibi şeylerde oluyor, aynı zamanda ana ekrandayken sensöre parmağınızı aşşağı doğru sürtünce üstteki bildirim menüsü açılıyor, yukarı itince kapanıyor, çift tık yapınca bildirimler siliniyor, cihazda tonla parmakla ekrana yada parmak izi senörüne dokunarak yapabileceğiniz şey var, mesela ekrana bir harf yazarak uygulama açabiliyorsunuz...

Hoş özelliklerden biride cihaz kapalıyken ve kilitliyken, hızlı foto çekme, ses kısma tuşuna 2 kez bastığınızda kamera açılıyor ve resim çekiyor, öyle hızlıki ekran açıldığında zaten resim çoktaan çekilmiş oluyor, hatta çektiği resmin üstünde ekranda bir süre kaç saniyede açıpta çektiğinide gösterip hava atıyor alet, son denememde 0.4 sn. resim çekmişti, odaklama tam, resim net ve çok güzel üstelik,  tam puan aldı benden.

Huveyin HiCare uygulaması sayesinde canlı destek, uygulama yardımı, nasıl olur yardımı, servis talebi (gel al) servis takip, yedek parça durumu ve fiyatları gibi şeylere anında ulaşıyorsunuz, cihaz hakkında herşeye ve nasıl yapılır hakkında herşeyede buradan ulaşıyor, ayrıca cihazın kendi yardım menüsüde çok dolu ve iyi...

Şimdilik ilk dikkatimi çekenler bunlar oldu, kurcaladıkça alıştıkça güzel şeyler ve pratik yollar buluyorsun, bu çok güzel geldi,  mesela aklıma geldi, ben sık sık evrak taratır bunu world-exel falan yapar yada pdf ye çevirirdim, ek uygulama gerekirdi, bunu bu alet direk kamerada döküman tara şeklinde yapıyor, masada duran yazıyı tam dikte değil yandan çekiyorsun mesela, anında mesela world olarak kaydediyor ve zaten yüklü olan uygulama ile world dosyasını açıp taradığı yazıyı değiştirip yazıcıya yada nereye istersen anında yolluyor alet, bu özllikle hoşuma gitti, tarayıcı gibi alet :)

2 saat önce, Mert Yeldan yazdı:

E hani inceleme yok mu :D

dur hele yaz yaz bitmiyor, acaip bu alet yahu :tongue:

2 saat önce, Mahmut Yıldız yazdı:

Detaylı inceleme=Ali Abi'yi tatmin edecek bir cihaz:D

:good1:

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 9
Yorum bağlantısı
Erdoğan Temur

Güle güle kullan Ali abi. 

Resim video isterük. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Yapay zeka işini çok merak ediyorum, ne faydası oluyor diye. Bir de şarj süresi çok iyiymiş, bazı incelemelerde kablosuz şarj yok diye eksi puan veriyorlar ama bu hızda şarj süper bir şey, kablosuz halt etmiş. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

Abi güle güle kullan. Çok iyi makine aldın. Daha iyisi yok. Ciddi söylüyorum bunu.

Son 2 senedir hep söylediğim şeyi tekrar söylüyorum. Samsung'u tahtından edecekler.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Önder Özcan

Güle güle kullan Ali, Huavey candır. 3 yılı geçti G7 sini kullanıyorum(Mert'te de aynısı vardı).  Hala çok memnunum. Ekranı istediğin yöne küçültme(tek elle kullanım) ve ekran karanlıkken hızlı resim çekme bendekinde de var. Büyüteç özelliği var mı onda :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Özalp

Güle güle kullan Ali abi halen honor7 ve p9 lite 2017 kullanan biri olarak Huawei nin bu işin hakkını verdiğini düşünüyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mert Yeldan
21 dakika önce, Önder Özcan yazdı:

Güle güle kullan Ali, Huavey candır. 3 yılı geçti G7 sini kullanıyorum(Mert'te de aynısı vardı).  Hala çok memnunum. Ekranı istediğin yöne küçültme(tek elle kullanım) ve ekran karanlıkken hızlı resim çekme bendekinde de var. Büyüteç özelliği var mı onda :D

Ben de şimdi İphone 7 var. Terfi ettim İphone'a. Ama iphone almayacak olsam kesinlikle Huawei alırdım. Zaten samsungu yerinden edecek Apple ve Huawei diye gidecek sıralama.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan

Güzel cihaz. Güle güle kullanın.

Bende almayı düşündüm ama vazgeçip 10 yıllık geleneği bozmayıp iPhone’dan devam ettim.

Yapay zeka işi şu an reklamdan ibaret gibi. Çünkü yapay zeka şu an bir işe yaramıyor. İleri de belki yapay zeka işlemcisini kullanacak uygulamalar yazılırsa işe yarayacak.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Sağolun arkadaşlar, harbiden acayip alet, canavar gibi, şuan hepsinden iyi, aldigima memnun oldum, ne ararsan var ve anında yapıyor, pratik tonla yol var, cillop diyorum başkada birşey demiyorum [emoji3]
Haa kablosuz şarj yok diye bir acaba dedim ama şarja takınca bitti olay, böyle hızlı doldurabilirsiniz varmıdır bilmem ama 4000 lik pili sakk diye doldurması süper, Tesla süper şarj var alette resmen....

BLA-L09 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Güle güle kullan Ali, Huavey candır. 3 yılı geçti G7 sini kullanıyorum(Mert'te de aynısı vardı).  Hala çok memnunum. Ekranı istediğin yöne küçültme(tek elle kullanım) ve ekran karanlıkken hızlı resim çekme bendekinde de var. Büyüteç özelliği var mı onda [emoji3]

Yok yok vallahi [emoji3]
Yorum bağlantısı
Eren Gökmen
(düzenlendi)

Tekrar hayirli olsun Ali abi.

Yapay zeka konusunu soyle aciklayabilirim: telefon sizin neyi nasil kullandiginizi ogreniyor ve davranislarini ona gore sergiliyor. Misal telefonun kilidini acinca hangi uygulamalara girdiginizi ogrenip hazirliyor o uygulamayi veya fotograf cekimlerinde ortami ve yine sizin cekim aliskanliklarinizi ogrenip ona gore davranis sergiliyor. Mate 9 da veya baska bazi telefonlarda da bu vardi ama tamamen yazilimsaldi. Simdi islemcide bir bolum sadece bu isleri ustleniyor. 

Aslinda biz anlamadan isini yapiyor. Daha iyi bir kullanim deneyimi sagliyor

tarihinde Eren Gökmen tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Adnan Ziyangül

Kim ne derse desin... Uygulamalar kesinlikle İos işletim sisteminde çalıştığı kadar stabil ve düzgün çalışmıyor. Yıllar sonra androide geçmek gibi bir hata yaptım ve anladım. 5 gün sonra İphone X ile tekrar İos'a döndüm. Android almayın ! Aldırmayın ! 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

ecnebi hayranlığı nekadar üzücü. vestel gururumuz dururken, aypona verilen hak edilmemiş dolarlara yazık.

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
2 saat önce, Adnan Ziyangül yazdı:

Kim ne derse desin... Uygulamalar kesinlikle İos işletim sisteminde çalıştığı kadar stabil ve düzgün çalışmıyor. Yıllar sonra androide geçmek gibi bir hata yaptım ve anladım. 5 gün sonra İphone X ile tekrar İos'a döndüm. Android almayın ! Aldırmayın ! 

Sanada hayırlı olsun diyelim !  

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
2 saat önce, Ali Cihangiroğlu yazdı:

Yok yok v

lolipop mu nugat mı negro mu işletim sistemi ne ile geliyor? diğerlerinde elma şekeri var onu biliom da :rofl: kutudan çıkar çıkmaz kitlenen bir sistem

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
2 saat önce, Çağlar Bayur yazdı:

lolipop mu nugat mı negro mu işletim sistemi ne ile geliyor? diğerlerinde elma şekeri var onu biliom da :rofl: kutudan çıkar çıkmaz kitlenen bir sistem

kitli ve yarım ısırıklarla işimiz olmaz, bizim ki bu kardeş :D

gaymaklı hemde :D 

https://www.android.com/versions/oreo-8-0/

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Ali abi hayırlı olsun. Kedinin cigere baktığı gibi bakıyorum ben de bu alete ama kedinin şansı daha yüksek.

Örnek fotoğraflar da isterim ben. İnternette çok var evet ama fotoğrafın çekilme modu vs belirtilmiyor. Teknik değerleri ile gece fotoğrafı olsa mesela. O gibi şeyler.

Güle güle kullan.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
2 saat önce, Zafer Ayvacı yazdı:

Ali abi hayırlı olsun. Kedinin cigere baktığı gibi bakıyorum ben de bu alete ama kedinin şansı daha yüksek.

Örnek fotoğraflar da isterim ben. İnternette çok var evet ama fotoğrafın çekilme modu vs belirtilmiyor. Teknik değerleri ile gece fotoğrafı olsa mesela. O gibi şeyler.

Güle güle kullan.

Sağol kardeş, daha iyileri senin olsun, çekeceğim foto, bulunduğum yer güzel değil, etrafta manzara yok çekemiyorum, yoksa tripod bile var, mekan bulayım gece adamakıllı çekip bakacağım....

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...