İçeriğe Yönlendir

Huawei Mate 10 Pro Detaylı Kullanım Tecrübeleri

Ali Cihangiroğlu

Recommended Posts

Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
2 saat önce, Servet Aydın yazdı:
Htc 45 dakika içinde dolduruyor ama maalesef hızlı şarj pilin ömrünü yiyor. Keşke %80 ile sınırlı tutabilecek sistem olsa telefonlarda. Pilleri 10 yıl gider o zaman

bunun şarjırı fotoda ... yerine hatçe vanın şarjı takarız al sana yavaş şarj [emoji4]  hatta şimdi taktım,  USB den şarj olurkenki animasyona geçti, yavaş şarj, böyle kalsın o zaman, hızlıya gerek duyarsam takarım, zaman var nasılsa....

2575f00bced3d8c0ef12ff50e316953d.jpg

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Akan Belen

Hayırlı olsun diyelim.Bu gidişle yakın zamanda telefon ihtiyacım olacak sanki. Not 4 sinir etmeye başladı beni.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Uğur Samyeli

Ali hayırlı olsun..Ben 2 sene kadar G7 kullanmıştım hakikaten alet taş gibiydi.Hiç sorun yaşamadım.Sattıktan sonra note 4 var şu anda ama Akab Belen in dediği gibi sinir etmeye başladı son zamanlarda... Satmaya da kıyamıyorum ama bakalım....

Yorum bağlantısı
Eren Gökmen

Oneplus hizli sarjda belli bir yuzdeye kadar(yuzde 60 sanirim) hizli sarj ediyor sonra yavas yavas sarj etmeye devam ediyor. Huawei de bu sekilde diye biliyorum ben ama...?

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
3 saat önce, Uğur Samyeli yazdı:

Ali hayırlı olsun..Ben 2 sene kadar G7 kullanmıştım hakikaten alet taş gibiydi.Hiç sorun yaşamadım.Sattıktan sonra note 4 var şu anda ama Akab Belen in dediği gibi sinir etmeye başladı son zamanlarda... Satmaya da kıyamıyorum ama bakalım....

sat gitsin bence Uğur abi, düşünme bile, sonra oh be diyeceksin nasılsa..... :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

Pil zayıflar ise Huawei ararsın abi kurye kapına gelir yeni pil takılır geri gelir :)

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
2 saat önce, Eren Gökmen yazdı:

Oneplus hizli sarjda belli bir yuzdeye kadar(yuzde 60 sanirim) hizli sarj ediyor sonra yavas yavas sarj etmeye devam ediyor. Huawei de bu sekilde diye biliyorum ben ama...?

Aynen doğru, buda böyle, ayrıca güvenli şarj ve pil vs. diye onayı açıklamasıda var, ben her ihtimale karşı sakin şarj edeyim diyorum, Servet içime kurt düşürdüde :)

1 saat önce, Mert Yeldan yazdı:

Pil zayıflar ise Huawei ararsın abi kurye kapına gelir yeni pil takılır geri gelir :)

HiCare dan baktım hemen...

pil  70 tl. imiş, zaten garanti var

bu arada ekran 814 tl

anakart 1839 tl

kamera 251 tl.

kapak 271 tl.

ön kamerada 75 tl.

tabii garanti dışı parça fiyatları bunlar 

bu huvey i sevdim valla ... :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Htc %80'e kadar 2.5 amper, sonra 1.2 amper ve finalde 300 ma ile şarj yapıyor
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
2 saat önce, Mert Yeldan yazdı:

Anakart dediği kasa ve ekran camı hariç komple herşey.

yahu desene servisten parçaları alıp birleştirsek kardayız :)

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Ali Abi video performansı nasıl? Huawei genelde videoda çok iyi değil. Altta ois kıyaslaması var, çok iyi değil yine.(ponpondan iyi)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
18 saat önce, Ali Cihangiroğlu yazdı:

bunun şarjırı fotoda ... yerine hatçe vanın şarjı takarız al sana yavaş şarj emoji4.png  hatta şimdi taktım,  USB den şarj olurkenki animasyona geçti, yavaş şarj, böyle kalsın o zaman, hızlıya gerek duyarsam takarım, zaman var nasılsa....

Kendi orijinal şarj aletini kullan Ali abi, diğer şarjlar farklı akım verdiğinden pil performansında orta vadede düşme yaşayabilirsin.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
44 dakika önce, Selçuk Bakış yazdı:

Kendi orijinal şarj aletini kullan Ali abi, diğer şarjlar farklı akım verdiğinden pil performansında orta vadede düşme yaşayabilirsin.

Haklısın çünki biraz önce hatçenin 5 volt 1 amper şarjına taktım, 2 saat sonra döndüğümde %9 dan %12 ye anca çıkmıştı, hemen kendininki geri taktım, gidip elimi yıkadım geldim %25 olmuştu bile, dediğin gibi amper düşük kaldığından pili tam dolduramayacak alet, bu durumda pil duman....

kendi şarjından şaşmayayım bari,zaten kademeli ediyor şarjı, sıkıntı olmaz hem TÜV cert onaylı heheh :)

Bir saat önce, Mahmut Yıldız yazdı:

Ali Abi video performansı nasıl? Huawei genelde videoda çok iyi değil. Altta ois kıyaslaması var, çok iyi değil yine.(ponpondan iyi)

ois te çok sarsıntı varsa biraz var diyorlar ama ben hissetmedim gibi, note 8 falan ois te daha iyi, ama sadece ios te, tıpkı aypon gibi, :) ki aypon oistede zayıf...

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Düşük akım pili öldürmez sıkıntı yok. Eğer sınırın altında şarj akımı olursa uyarır. Hem pili doldurmak hemde cihaza yaşam desteği verebilmek için.

Yorum bağlantısı
Eren Gökmen
4 dakika önce, Servet Aydın yazdı:

Düşük akım pili öldürmez sıkıntı yok. Eğer sınırın altında şarj akımı olursa uyarır. Hem pili doldurmak hemde cihaza yaşam desteği verebilmek için.

Abi ben bilgisayardan falan sarj edersem sarjim cok cabuk bitiyor. Bunun bir aciklamasi var mi?

Orjinal sarj aleti 2A

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
1 saat önce, Servet Aydın yazdı:

Abi ben değerleri aynı olan farklı şarj aletiyle bile denediğimde hep şarjı 2-3 saat erken bitiyor ama kendi orijinal ile denediğimde şarj süresi normale dönüyor. Bir kaç defa farklı cihazda denedim bu işi, hatta Zafer Abi de hatırlar mısın bilmiyorum benzer bir yazı yazmıştı bunun ile alakalı?

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Abi ben bilgisayardan falan sarj edersem sarjim cok cabuk bitiyor. Bunun bir aciklamasi var mi?
Orjinal sarj aleti 2A
Abi ben değerleri aynı olan farklı şarj aletiyle bile denediğimde hep şarjı 2-3 saat erken bitiyor ama kendi orijinal ile denediğimde şarj süresi normale dönüyor. Bir kaç defa farklı cihazda denedim bu işi, hatta Zafer Abi de hatırlar mısın bilmiyorum benzer bir yazı yazmıştı bunun ile alakalı?
İkinize de tek cevap vereyim. Bende aynı sorunu yaşadım. Sonrasında ise, şarj tamamlansa dahi şarjdan çıkarmıyorum. Fark etmiyor o zaman. Araç şarjım 1 amper. Yaklaşık tam şarja ulaşması 4 saati buluyor. Pil 3 amper
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
1 dakika önce, Servet Aydın yazdı:

İkinize de tek cevap vereyim. Bende aynı sorunu yaşadım. Sonrasında ise, şarj tamamlansa dahi şarjdan çıkarmıyorum. Fark etmiyor o zaman. Araç şarjım 1 amper. Yaklaşık tam şarja ulaşması 4 saati buluyor. Pil 3 amper

Ben mesajı aldım ama hep 50 liralık dolduruyorsak sıkıntı :D 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

:D

bende şöyle bir durum var, mousumun pili var, Ni-Mh pil, kablosuz mause bu arada,  şimdi bunu USB den bağlarsam şarjda oluyor, normalde bunu kullanmayıp pili çıkarıp hızlı şarj makinasında hemen doldurup takardım, 1900 ma pil,  bu şekilde yaptığımda 2 gün falan giderdi, son zamanlarda sadece USB den şarj ediyorum, pil full diyor ama 1 günü zor çıkarıyor, pile ne oldu şimdi,usb den şarj tam doldurmuyor sanırım, zamanlamamı yaptı acep ?

Oyun mouse u bu, 1000 Hz kablosuz lazer maus, acaip pil yer yüksek dpi modunda...

1 amper şarj cihaza zarar vermez ise benimki neden çok az şarj oldu, telefon açıktı ondan olabilir, kapalı şarj etmek lazım sanırım bu durumda...

sanırım haklısın Servet, mate 10 un şarjında ne yazıyor;  5 volt 2 amper veya 4.5 volt 5 amper  yada  5 volt 4.5 amper, kademeli ediyor şarjı, tam dolmaya yakın 2 ampere düşürüyor sanki....

2575f00bced3d8c0ef12ff50e316953d.jpg

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Bugün mail e dosya ekle gönder dedim ve işleme başladıktan ekranı ikiye bölüp whats up tan görüntülü konuşurken aynı anda google mapten navigasyon yaptırdım, en ufak takılma vs. sorun yaşamadım, sonra yine zorlamaya devam, görüntülü konuşurken ekranı 2 ye bölüp foto çekip bunu da yoladım banamısın demedi alet harbiden güçlüymüş, sevdim bu işi...

oreo 8.0 de güzelmiş....

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
31 dakika önce, Ali Cihangiroğlu yazdı:

Bugün mail e dosya ekle gönder dedim ve işleme başladıktan ekranı ikiye bölüp whats up tan görüntülü konuşurken aynı anda google mapten navigasyon yaptırdım, en ufak takılma vs. sorun yaşamadım, sonra yine zorlamaya devam, görüntülü konuşurken ekranı 2 ye bölüp foto çekip bunu da yoladım banamısın demedi alet harbiden güçlüymüş, sevdim bu işi...

oreo 8.0 de güzelmiş....

aynı lgg2 yani. onları 5 yıldır yapıoz

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...