İçeriğe Yönlendir

Huawei Mate 10 Pro Detaylı Kullanım Tecrübeleri

Ali Cihangiroğlu

Recommended Posts

Ali Cihangiroğlu
2 dakika önce, Mahmut Yıldız yazdı:

Bildirimler geldiğinde telefona bakan başkasıysa bildirim içeriğini gizliyor mu? Gelince bakar mısın. 

:good1: hiç açmaması lazım ama bakayım....

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

Kulislerde; Apple, Huawei ye ortak olacak gibi bir fiskos var.

Mundar edecekler güzelim markayı.

• Beğen 2
  • Üzgün 1
Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

Aslında apple için çok mantıklı.
Apple işlemcilerini Tmsc ve Samsung a ürettiriyordu.
İşlemci pazarında Huawei kirin ile rakiplerine göre hem daha ucuza hem daha az ısınan hem de daha verimli işlemci yapıyordu. Muhtemelen apple işlemcileri Huawei üretecek.

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız
(düzenlendi)
14 dakika önce, Ali Cihangiroğlu yazdı:

:good1: hiç açmaması lazım ama bakayım....

Açmayacak zaten, diyelim mesaj geldi, kilit ekranında uyarı çıkacak. Bu durumda telefona bakan sen değilsen, mesaj içeriği görünmüyor, "gizli içeri" yazıyor. Eğer sen bakıyorsan mesaj içeriğini görebiliyorsun. Bunu kontrol eder misin.

Huawei-Apple ortaklığı, Huawei açısından gereksiz. Huawei ekran yapan bir firma ile ortaklık kursa işe yarar. Zaten 2017'de Çin'de birinciliği de aldılar ki, Çin demek sektörde söz sahibi olmak demek. 

Baktı ki boynuz kulağı geçecek, hemen önünü kesme hamlesi. 

tarihinde Mahmut Yıldız tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

ortaklıkmı, sanmam öyle şey olacağını, haa ilerde olacak birşey var, onun zamanı yaklaştıysa olabilir, iphone androide geçecek eninde sonunda :D

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Ahanda güncelleme geldi, yükleyim bakalım, yüz tanıma dışındakiler performans ve güvenlik güncellemeleri....ccf7054936878275bdbd16d7b67b87f7.jpg

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Yükleme tamam, yüz tanıma süper çalışıyor, anında tepki veriyor, merak edilen kısım, yani gelen bildirimler kısmı, yüz tanınmadan yada parmak izi yada şifre olmadan içerik gözükmüyor, şifre yüz parmak izi bunlardan biri olduğunda görünmeye başlıyor, gayet güzel...

.3dbf2517d0f16cc43852401fd4e5b563.jpg096abbafe153fa3667a7da3cdb746984.jpg

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
1 saat önce, Ersen Tapan yazdı:

Abi yüz tanımayı birde fotoğrafın ile denermisin :p

kesin zalaktır, laf olsun diye koymuşlarmı acaba.....

deneyeyim hemen....

Muhahaha denedim, zalak falan dedim akıllı çıktı yahu, tanıma hızıda 1 sn. nin altında, güzelmiş valla.....

koca resim koydum, vesikalık koydum, diğer telefondan kendimi çekip koydum, RAW formatta en yüksek seviyede çektim fullHD ekrandan baktırdım hayatta açmıyor, ülen iyiymiş beee :)

profilden bakıyorum alete, taranıyor diyor açmıyor, yavaş yavaş dönüyorum tam dönmeden yakalayıp açıyor, gözlüğü çıkarıp denedim açtı, gözlük varken kaydetmiştim yüzümü,  demekki sadece kameradan bakmıyor birşeyler daha var sanırım, aldatamadım henüz :D zamzunk gibi avanak değilmiş valla...

denemeye devam, şapka taktım açtı, şapkayı gözlerime doğru indirdim azıcık gözüktü açtı, daha indirdim açmadı

değişik yüz ifadeleri yaptım, çok sırıtınca açmadı, hafif sırıtınca açıyor, tek göz kapalı açıyor, elimi saçıma koydum açtı, alnıma koydum hadi len dedi... :)

bana benzeyen arkadaşıma bile baktırdım, benim gözlüğü şapkayı taktı yok, her tür denedik yok, yan yana durduk zaten olmaz dedi hatta telefon kitlendi dedi, sadece şifreyle açıldı :)

iyi gibi, henüz aldatamadım denemeye devam, X teki gibi güvenilir değildir mutlaka ama çokta basit değil, artık ne yapıyorsa....

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mert Yeldan
deneyeyim hemen....

Muhahaha denedim, zalak falan dedim akıllı çıktı yahu, tanıma hızıda 1 sn. nin altında, güzelmiş valla.....

koca resim koydum, vesikalık koydum, diğer telefondan kendimi çekip koydum, RAW formatta en yüksek seviyede çektim fullHD ekrandan baktırdım hayatta açmıyor, ülen iyiymiş beee [emoji4]
profilden bakıyorum alete, taranıyor diyor açmıyor, yavaş yavaş dönüyorum tam dönmeden yakalayıp açıyor, gözlüğü çıkarıp denedim açtı, gözlük varken kaydetmiştim yüzümü,  demekki sadece kameradan bakmıyor birşeyler daha var sanırım, aldatamadım henüz [emoji3]

Ön tarafta ki sensörler aktif mi baksana bir başka kamera ile
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Bir saat önce, Mert Yeldan yazdı:

Ön tarafta ki sensörler aktif mi baksana bir başka kamera ile

yakınlık aktif, elime aldım, tararken yakınlık sensörünü kapattım, kapatmayın dedi ama uyarı verirken yüzümü kameraya gösterince açtı....

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

İris Tarama diyecem ama değildir. Olmasın iris tarama çünkü noolur kıskanırım bak ama yani 

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız
Bir saat önce, Ali Cihangiroğlu yazdı:

deneyeyim hemen....

koca resim koydum, vesikalık koydum, diğer telefondan kendimi çekip koydum, RAW formatta en yüksek seviyede çektim fullHD ekrandan baktırdım hayatta açmıyor, ülen iyiymiş beee :)

profilden bakıyorum alete, taranıyor diyor açmıyor, yavaş yavaş dönüyorum tam dönmeden yakalayıp açıyor, gözlüğü çıkarıp denedim açtı, gözlük varken kaydetmiştim yüzümü,  demekki sadece kameradan bakmıyor birşeyler daha var sanırım, aldatamadım henüz :D zamzunk gibi avanak değilmiş valla...

denemeye devam, şapka taktım açtı, şapkayı gözlerime doğru indirdim azıcık gözüktü açtı, daha indirdim açmadı

değişik yüz ifadeleri yaptım, çok sırıtınca açmadı, hafif sırıtınca açıyor, tek göz kapalı açıyor, elimi saçıma koydum açtı, alnıma koydum hadi len dedi... :)

bana benzeyen arkadaşıma bile baktırdım, benim gözlüğü şapkayı taktı yok, her tür denedik yok, yan yana durduk zaten olmaz dedi hatta telefon kitlendi dedi, sadece şifreyle açıldı :)

iyi gibi, henüz aldatamadım denemeye devam, X teki gibi güvenilir değildir mutlaka ama çokta basit değil, artık ne yapıyorsa....

Ali Abi, bir de bıyık takarak dener misin.

Bende ki zenfone 5 de tek göz açık açıyor ama iki göz de kapalı ise açmıyor. Telefonu ayaktayken cebimden çıkarıp masaya koyarken telefona bakarsam açıyor, otururken açmıyor. (Telefonla yüzüm arasında açı çok küçülüyor otururken.)

16 dakika önce, Servet Aydın yazdı:

İris Tarama diyecem ama değildir. Olmasın iris tarama çünkü noolur kıskanırım bak ama yani 

İris değil abi

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
20 dakika önce, Mahmut Yıldız yazdı:

İris değil abi

Çok şükür. Durduk yere 2000 tl gidecekti. Bu bilgi bedelsiz olmaz. Bi 50 tl ateşliyim mi sana. İçimden geldi 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
34 dakika önce, Mahmut Yıldız yazdı:

Ali Abi, bir de bıyık takarak dener misin.

Bende ki zenfone 5 de tek göz açık açıyor ama iki göz de kapalı ise açmıyor. Telefonu ayaktayken cebimden çıkarıp masaya koyarken telefona bakarsam açıyor, otururken açmıyor. (Telefonla yüzüm arasında açı çok küçülüyor otururken.)

İris değil abi

kağıttan bıyık yaptım açtı, parmak koydum bıyığa açmadı :D

2 göz kapalı açmadı,  yüzümü telefonda silip gözler kapalı kaydettim, gözlerim kapalı baktım açtı, gözler açık baktım yine açtı, iris tarama yok yani :)

ama nasılsa fotoğrafla falan kandıramadım henüz... 

gerisi senle aynı, cepten çıkar masaya koy sonra bak açar,  telefon masanın üzerinde dururken (uzun süre öyle bıraktın hemen baktın değil) gelip bakarsan açmıyor, zaten açmaz, öyle olsa pil harcar, hareket olursa o zaman uyanıyor, seni görürse açıyor...

parmak hızı en hızlısı, her türlü telafonu eline alacaksın zaten, aldığım an parmak zaten sensöre değiyor, daha telefona doğru bakma hareketim bitmeden açılmış oluyor, parmak izi açma hızı überr ötesi, hatta mükemmel....

13 dakika önce, Servet Aydın yazdı:

Çok şükür. Durduk yere 2000 tl gidecekti. Bu bilgi bedelsiz olmaz. Bi 50 tl ateşliyim mi sana. İçimden geldi 

çıkacak o para kıpraşım başlamış artık belli :D

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız
31 dakika önce, Servet Aydın yazdı:

Sen istiyor bilgi, verecek 50 dolar

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

Kelle söğüş var olmamı
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
46 dakika önce, Ali Cihangiroğlu yazdı:

çıkacak o para kıpraşım başlamış artık belli :D

8.0 sonrası sapıttı cihaz. Akışkan rehber gitti ki benim olmazsa olmazım 

21 dakika önce, Mahmut Yıldız yazdı:

Sen istiyor bilgi, verecek 50 dolar

Tl yapalım 

15 dakika önce, Mert Yeldan yazdı:

Kelle söğüş var olmamı

Öğğkk 

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Doğan Arşiray

Huawei orta sınıf telefonlarında da görsel kaliteyi arttırırsa müthiş iyi bir ürün haline gelir. Ucuz bir huawei kullanıyorum, iphone 6 dan geçtim sene başında.

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Ali Cihangiroğlu

GPU Turbo geldi, oyunda  fena oldu alet, 8.1 androda gelsin artık, peşinede 9 [emoji4]

68e689f42490681855803ba8d9e39020.jpg

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

150 numaralı güvenlik güncellemeside geldi, şu 148 den sonra aletin pil ömrü optimizasyonu falan çok daha güzel oldu, bildirim sistemi daha güzelleşti, oyun içinde bile üstte ince bir kısım içinde bildirimler anlık görünüp kayboluyor, oyundan çıkmak donma vs. sorun olmuyor, çinliler çalışıyor vallahi :)

andro 8.1 e geldi sıra, bakalım gelsin hele, oda gelince p20 pro daki kamera özellikleride gelecek vs. ondan sonra ver elini Andro 9 :)

bu arada mate 20 lite çıkmış, çentikli, hey huvey şu saçma çentik olayına ne giriyorsun, canavar gibi alet yap git tipini aypondan al, ne o çentik, Mate 20 Pro ya koyarsan gıcık olurum haberin olsun, adam gibi devam edin, kopye çeken değil çekilen olun ...

mate 20 lite çakma tırt edişın :angry:

Mate-20-Lite-already-up-for-sale-with-a-

gıcık çentik inşallah olmaz ama son sızan durum şu

mate 20 pro, çentik hariç alet ve donanım yine fena....  

çentik olayı kesin değil, henüz ön kısmı tam sızmadı, yok diyende var

maxresdefault-2.jpg

parmak izi sensörü ekrana entegre edilecek miş

6,3 inç Quad HD AMOLED ekran

Gücünü 7nm üretim hattından çıkacak ilk işlemci Kirin 980

6 GB / 8 GB RAM

depolama 128 GB / 256 GB

pil 4.200 mAh

5V/4.5A hızlı şarj

Android 9.0 Pie üzerinde çalışan EMUI 9

önündeki tek kamerada 20 megapiksel 3D destekli kamera taşıyor

Kablosuz şarjı bulunan cihaz, 3.5mm kulaklık girişine de sahip.

arka kamera 40 MP + 20 MP + 8 MP’lik 

varyasyonlar 

Huawei-Mate-20-Render-1-1024x576.jpg

Mate-20-740x493.jpg

Huawei-Mate-20-Prototype.jpg

Yorum bağlantısı
Fatih Sarıkaya

Bir arkadaşım oğluna almıştı inceledim güzel cihaz.Ben Blackberry kullanırdım onlar androide geçince mecbur ios aldım.

Hayırlı olsun güzel haberler alın yeni telefonunuzla.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Sağolun :)

incelemeye devam, son güncelleme ile gelen GPU turbo olayı süper, bir klasörü var, oraya istediğiniz oyunları koyuyorsunuz, gpu modunu akıllı modda bırakırsanız o oyunuaçtığınızda performans süper oluyor, Pugb cillop oluyor mesela, klasör dışında kalan oyunlara etki etmiyor, normal kullanımda ise grafik işlemciyi en uygun hızda tutarak tasarruf sağlıyor, AI destekli bir uygulamaymış, kullandıkça birşeyler yapıyor, Mate 20 pro da şimdiden Gpu Turbo 2.0 sürümü Andro 9 Pie için hazırmış diyorlar :)

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
  • 5 hafta sonra...
Doğan Arşiray

10 aydır huawei kullanıyorum. pahalı bir model olmamasına rağmen herşeyi parasına göre çok başarılı. honor 6 nın aynısı.  su geçirmezliği olmamasına rağmen salak gibi şort mayonun cebindeyken duş almışım bozulmadı alet. inanılır gibi değil.  şimdi olsa yine huawei alırım. P9 yada P10 telefonlarınız öldüm fiyattan alınır bu arada :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...