İçeriğe Yönlendir

C Max 2 - Boyadaki Mikron Farkı Pazarlığı Bozdu

Bekir Çelik

Recommended Posts

İnan Çınar
Satış gerçekleşmedi zaten. Müsait bir zamanda aracı boya için ekspere sokacağım. Neresi kaç miktonmuş tam anlayalım bir. Buraya yazarım.

İster istemez adamın canı sıkılıyor. Ben Ford'larda olağan olduğunu bildiğim için rahatlıkla almıştım. Şimdi Ford'dan anlayan birisi denk gelecek de malını öldürmeyecek.
Sıkma canını, bayiden alınan sıfır araçta bile boya cikabiliyorken bu kadar takıntılı adama araç satmazsin olur biter. Diyelim ki sonradan boyandı, öyle bile olsa 2 parça boya yüzünden Tr de toplasan 10 taneyi geçmeyecek tam dolu bir c -maxı kaçırdığı için o üzülsün...
  • Beğen 2
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Mercedes de 60 mikron boya var fabrikasyon. Hepsinde kronik paslanma var 2000 yıllarindakinde. Fabrika iki kat atsa daha iyiymiş bence

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
2 dakika önce, Mustafa Tüfekçi yazdı:

paslanma var

ss alsak mı? dün nerdeydin? yağmurda yanlardık

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
Kışlık ile yan zevk vermiyor. Kuru asfalt sıcak hava olcak ki tadını alalım
Yorum bağlantısı
Bekir Memur
(düzenlendi)

Tampondaki ufak boyayı görüp arabaya taklalı muamelesi yapan insan organizmalarıda mevcut. 

Amacı fiyat kırmak başka birşey değil. Gitsin bakkaldan şeker alsın...

tarihinde Bekir Memur tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
6 dakika önce, Mustafa Tüfekçi yazdı:
10 dakika önce, Çağlar Bayur yazdı:

Kışlık ile yan zevk vermiyor. Kuru asfalt sıcak hava olcak ki tadını alalım

biz de yapmur yağsa da yolu tutamasak diye kışı beklioz

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
biz de yapmur yağsa da yolu tutamasak diye kışı beklioz
Amele mıyız abi yağmur da suda yan verecez diye uğraşalım. Asfalta lastik izimiz çıkmayacaksa yan vermek bize gelmez
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Beceriksiz expertizci abiler var ölçmeyi beceremiyor bazen ondan da olabiliyor minik farklar.

Focus'u satarken ilginç bir şey oldu, yani bana ilginç geldi. Depo kapağının altındaki bölgede boya daha kalındı. Sanırım benzin, mazot akarsa boyayı kolay kolay şey etmesin diye. Expertizci abi Ford'larda böyle şeyler olabiliyor falan filan yaptı Allah'tan yoksa orada da boya var damgası yiyecektik. :)

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

ekpertizciler de ansiklopedi maaşallah.. kaç fabrika gezmiştir acaba :rofl:

Yorum bağlantısı
Eren Gökmen
(düzenlendi)
56 dakika önce, Bekir Çelik yazdı:

Satış gerçekleşmedi zaten. Müsait bir zamanda aracı boya için ekspere sokacağım. Neresi kaç miktonmuş tam anlayalım bir. Buraya yazarım.

İster istemez adamın canı sıkılıyor. Ben Ford'larda olağan olduğunu bildiğim için rahatlıkla almıştım. Şimdi Ford'dan anlayan birisi denk gelecek de malını öldürmeyecek.

Bosverin boyle alicilari hatta ilk geldiginde bu sekilde davranis sergileyen olursa kilitleyin kapilari vaz gectim satmaktan deyin. Kimisi fiyat kirmak icin ne yapacagini sasiriyor. Ugrasmaya degmez. 99 model citroen bir aracim vardi 2011de satisa koydum. Uygun da bir fiyat yazdim ve yine de  kucuk bir pazarlik payim var. Adamin biri geldi bakti... Cizik var bunda dedi. Dedim 12 yasinda olsun bi zahmet (ince cizik vardi sadece) sonra direksiyonu cevirdi. En sonda bosluk var dedi ben de baktim anaormal birsey yok. Sinir katsayim artiyor tabi bu arada. Motora bakmak istedi. Actim kaputu. Adamin dedigi aaa bunda eski motor var dedi. Birader son model ferrari motoru cikacak degildi ya icinden. Yazdim zaten hangi motor oldugunu. Neyse en son kislik lastik varmi dedi. Var dedim yeni aldim 500km yapmadi daha ama 100euro isterim dedim (500euro odemistim) adam ama kullanilmis onlar 10euro veririm tanesine deyince kafam atti. Kilitledim arabayi satmiyorum git dedim. 

Sonra focus 2 aracimi satarken tecrubelenmistim artik. Tamponu surtmustum biraz. Ilanda da fotografi vardi. Bir kadin sulalesiyle geldi. Aaa bu araba hasarli dedi. Sulasesi de arabanin kapasini acip kapatiyor vs. Durun dedim. Vazgectim satmaktan. Gittiler. Sonra birisi aradi son fiyati istedi. Soyledim. Tamam dedi ekspertiz yapacagim buyuk bir sorun olmadikca anlastik dedi. Tamam dedim. Gittik ufak tefek sorunlar var. Adam onemli degil dedi sifir degil sonucta. Motor, sanziman, yuruyen gayet iyi durumda. Ekspertiz yapan yer adama aracin degerini ogrenmek istermisiniz dedi. Adam da hayir dedi biz anlastik.

Yani oylesi de var boylesi de... O yuzden caninizi sikmayin

tarihinde Eren Gökmen tarafından düzenlendi
  • Beğen 4
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
26 dakika önce, Fatih Keskin yazdı:

Ön kaput boyalı olmasın da gerisi kolay

iyi hatırlattın, havalar açsında şu kaputu yine boyatayım, sinekler mermi gibi oluypor belli hızdan sonra kaput delik deşik yine

• Beğen 2
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
Bir saat önce, Çağlar Bayur yazdı:

iyi hatırlattın, havalar açsında şu kaputu yine boyatayım, sinekler mermi gibi oluypor belli hızdan sonra kaput delik deşik yine

Hızlı makina sıkıntılari işte

Yorum bağlantısı
Fatih Keskin
Hızlı makina sıkıntılari işte

Şubat sonu hızlı bi makinaya bende geçeyim şöyle 230hp lik falan
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Şubat sonu hızlı bi makinaya bende geçeyim şöyle 230hp lik falan
Tam mevsimi. Sezon kapalıyken aldın aldın
Yorum bağlantısı
Coşkun Basan

2001 Polo koydum ilana adam boya varmı diyo 17 yaşında araç diyorum 154.000 km yi bant da yapmadı bu . Ben şunu bilirim ilk aracını alacak kişiler bana hep sorunlu alıcı oldu. Galericiler in alsat cıların fiyat kırmak için yaptığı ağızları artık herkes yapıyor . BMW nin kaputu çizen vatandaş gibi biri denk gelsin böyle mikron farkı yapan lara

Yorum bağlantısı
Gökhan Albayrak
2 saat önce, Coşkun Basan yazdı:

BMW nin kaputu çizen vatandaş gibi biri denk gelsin böyle mikron farkı yapan lara

Olay feyk çıktı :)

Adam boyatacakmış zaten, farklı bi video olsun diye çekmiş. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Coşkun Basan

Olay feyk çıktı [emoji4]
Adam boyatacakmış zaten, farklı bi video olsun diye çekmiş. 
Az önce forum da konusunu okudum bende 1 yıl önceki olaymış [emoji4] keyfe keder boyalı böyle bir şey galiba [emoji16]
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Benim kaputta daş izleri var, rötüşledim, canım isterse boyatacağım, şuan satsam 30 etse boyattıktan sonra daha çok isteyeceğim, çünki kaza yüzünden değil taş izi yüzünden keyfe keder boyandı, 12 yaşında boyası tertemiz araç oldu, değeri arttı, boyalı bu fiyat çok diyene, uza kardeş, bu sana gelmez der geçerim, gitsin sıfır alsın bu ölücüler...

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
Benim kaputta daş izleri var, rötüşledim, canım isterse boyatacağım, şuan satsam 30 etse boyattıktan sonra daha çok isteyeceğim, çünki kaza yüzünden değil taş izi yüzünden keyfe keder boyandı, 12 yaşında boyası tertemiz araç oldu, değeri arttı, boyalı bu fiyat çok diyene, uza kardeş, bu sana gelmez der geçerim, gitsin sıfır alsın bu ölücüler...
Abi sen nerde satacaksan biz de satarken oraya gelelim, bizim buralarda yemiyor bunlar :)
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
2 saat önce, Köksal Yılmaz yazdı:

Abi sen nerde satacaksan biz de satarken oraya gelelim, bizim buralarda yemiyor bunlar :)

adamlar çok uyanık, bu şartlarda bunlara araba maraba satmam ben, tanıdık birine satarım daha iyi, yoksa kavga ederim vallahi bu tiplerle :angry:

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...