İçeriğe Yönlendir

Mondeo 2 - Merkezi Kapı Kilidi Problemi

Bünyamin Konecoğlu

Recommended Posts

Bünyamin Konecoğlu
(düzenlendi)

98 Mondeo aracımda içerden kol itilince hepsi kilitleniyor. Iceriden   kolu  cekince   hiçbiri açılmıyor. Ancak kumandadan basarsam açılıyor. Yani içinde çocuk kalsa yanlışlıkla kilitlese veya ALLAH korusun araçta yangın çıksa kilitli kalsan cikimicaksin. Çözüm nedir sizce?

tarihinde İnan Çınar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Muhtemelen mekanik bir sorun var.
Kapı yüzü sökülürse anlaşılır.
Kol tel ile kilite bağlı.
Bi şekilde çekiyor ama itemiyordur. Yada tersi.

Yorum bağlantısı
Selim Kaya

Kodlamada da bir problem olabilir.

Örneğin kendi aracıma kumandadan açmada tek basınca şoför, çift basınca tüm kapılar açılacak şekilde kodladım.

İçeriden açılış bu şekilde mi denemedim hiç ama, yapılan kodlamanın bir sonucu da olabilir.

Yorum bağlantısı
Cemal Demirezen

Bence kol ile kilitleyince kilitlenmesi bile mucize. Çoğu mondeo mk2 kilitlenmez bile.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Bünyamin Konecoğlu

Geçen gün ikitelliye gittim kilit ci kapıları halledeceğini ama 400 tl istedi. aracim 50 plaka.kendisi de nevsehirliymis. Yuh dedim kendi kendime.

Bende yaza kadar anahtarla kilitliyorum idare etcem artık. Kendim sökmeyi denicem

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Derviş Dursun

Mk2 lerde kilit probleminin kronik sorun olduğunun kanaatine vardım artık. Sürekli kendi kafasına göre takılmalar, bazen sıkıntısız çalışmalar bazen hiç kitlememeler, bazen kadın gibi çalıştığı yerde durup durup trip atmalar çalışmamalar. Yazın ayrı kışın ayrı davranmalar. Bence bırakın kendi haline, canı nasıl istiyorsa öyle davransın. Üstüne düştükçe naz yapıyor

• Beğen 2
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
On 13.01.2018 at 19:23, Bünyamin Konecoğlu yazdı:

98 Mondeo aracımda içerden kol itilince hepsi kilitleniyor. Icer den   kolu  cekince   hiçbiri açılmıyor. Ancak kuman dadan basarsam açılıyor. Yani içinde çocuk kalsa yanlışlık la kilitlese veya ALLAH korusun araçta yangın çıksa kilitli kalsan cikimicaksin. Çözüm nedir sizce.

hepsi kitlendikten sonra açmak için iç kolu çekince açılıyor mu?

Yorum bağlantısı
Bünyamin Konecoğlu

Aracı yazın nevşehir gulsehirden aldım. Alırken sol arka kapı zaten kumanda ile çalışmıyordu içten kendim kilitliyordum.simdi ise kumanda ile kapilar açılırken  sağ ön kapı kilitli kalıyor.arabaya binince sag on kapiyi icerden açtıktan sonra anahtar ile dışardan sağ ön kapıdan  butun kapıları kilitliyorum. Kısaca sağ kapıdan anahtar ile kitleniyor.kumanda ile hepsi açılıyor.(sol arka kapı hariç o hiç otomatik açılmıyor) 

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Arda Inan
On 31.01.2018 at 22:03, Derviş Dursun yazdı:

Mk2 lerde kilit probleminin kronik sorun olduğunun kanaatine vardım artık. Sürekli kendi kafasına göre takılmalar, bazen sıkıntısız çalışmalar bazen hiç kitlememeler, bazen kadın gibi çalıştığı yerde durup durup trip atmalar çalışmamalar. Yazın ayrı kışın ayrı davranmalar. Bence bırakın kendi haline, canı nasıl istiyorsa öyle davransın. Üstüne düştükçe naz yapıyor

Çok doğru söylüyorsunuz. Kumandam da çalışmıyor 2-3 senedir. Merkezi kilit beyninin soketini çıkarıp 5dk bekleyip tekrar takıp yeniden programladığımda bazen kumandam çalışır oluyor. Sağ arka kapım bağımsızlığını ilan edeli çok oldu. Sağ ön kapı kilitlerse kimse açamıyor. Sol ön kapım kilitlerse de ancak camı indirip anahtarı dışarıdan takarsam açılıyor. En sadık olan sol arka kapımmış bu hayatta. Komple bir elden geçmeleri gerekiyor.  

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...