İçeriğe Yönlendir

Fusion - 1,4 Tdci, Seyir Halindeyken Motorun Stop Etmesi

Kerem Ali Baran

Recommended Posts

Kerem Ali Baran

Arkadaşlar iyi akşamlar aracım 2006 model 1.4 tdci ford fusion 188binde bugün 2 kez seyir halindeyken motor stop etti 

ilkinde kontağı kapatıp tekrar marşa basınca çalıştı ikincisindeyse defalarca denememe rağmen çalışmadı aracı sağa çektik yaklaşık 5 dakika sonra deneyince çalıştı sizce sorunu ne olabilir ? Hız  göstergesi de arada çalışmıyor sonra kendi kendine düzeliyor ardından tekrar çalışmıyor kafasına göre :)

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Hız göstergesi için VSS sensörü değişecek. Stop etme için yakıt pompası kontrol edilmesi gerekli bence.

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Geçmiş olsun.
Alakasız saçma hata mesajları veriyormu? Benim focus yapmıştı birkaç ay önce, gösterge lehimlerinde çatlaklar neden olmuştu.

Yorum bağlantısı
Kerem Ali Baran
13 dakika önce, Sani Gerşon yazdı:

Hız göstergesi için VSS sensörü değişecek. Stop etme için yakıt pompası kontrol edilmesi gerekli bence.

Cevap için teşekkürler sabah ustaya götüreceğim bakalım.

12 dakika önce, Ahmet İhsan Akşen yazdı:

Geçmiş olsun.
Alakasız saçma hata mesajları veriyormu? Benim focus yapmıştı birkaç ay önce, gösterge lehimlerinde çatlaklar neden olmuştu.

sağol hocam yok yazdıklarımın dışında herhangi bir sorunu yok aracın

Yorum bağlantısı
  • 5 hafta sonra...
Mahmut Dinç
(düzenlendi)

merhabalar benim de aracım lpgli seyir halinde fren yapınca stop ediyor tekrar marşa basıp çalıştırıyorum yardımlarınızı rica ederim (ford fusion lpg 1,6 )

tarihinde Mahmut Dinç tarafından düzenlendi
eksiklik var
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
37 dakika önce, Mahmut Dinç yazdı:

merhabalar benim de aracım lpgli seyir halinde fren yapınca stop ediyor tekrar marşa basıp çalıştırıyorum yardımlarınızı rica ederim (ford fusion lpg 1,6 )

Konudaki araç dizel.. Sonuç aynı ama sebep farklıdır.. Siz kendi konunuzdan ilerleyin Mahmut Bey. 

Yorum bağlantısı
Eren Gökmen

Cmax dizellerde dönüşlerde stop etme yasanabiliyordu. Galiba sola dönüşlerdeydi. Sanirim krank pozisyon sensörü ile alakaliydi. Forumda konusu var

Yorum bağlantısı
Abdurrahman Salman

Km göstergesinin arasıra çalışmaması benimde başıma gelmişti,onunla ilgili bir sensor değişmişti.Çok maliyetli bir şey değil,değişimi kısa sürüyor.Öncelikle onu değiştirin derim,bir ihtimal stop etme sorunuda çözülebilir.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...