İçeriğe Yönlendir

Astra Özel Servis Hata Kodunu Bilmeyebilir mi?

Ramazan Başkan

Recommended Posts

Ramazan Başkan

Aracımın hava yastığı arıza ışığı yandığı için servise gotürdüm opcom cihazıyla bakıldı B0012-4 hatası verdi servis direksiyon gobeğinde makara var o arızalı diyor ancak internette arıza kodunun tanımı olarak sağ yolcu bolmesi devresi diyor hangisi doğru bilgisi olan varsa soyleyebilirmi

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Adı üstünde ki, özel servis. HAta kodunu bilmeyebilir. Yetkili servisiniz ne diyor?

Sağ koltuk altındaki soket ne durumda bi de? Söküp geri takıp denemenizi öneririm.

Yorum bağlantısı
Ramazan Başkan
5 dakika önce, Sani Gerşon yazdı:

Adı üstünde ki, özel servis. HAta kodunu bilmeyebilir. Yetkili servisiniz ne diyor?

Sağ koltuk altındaki soket ne durumda bi de? Söküp geri takıp denemenizi öneririm.

Soyle bi elimle baktım ama ayrıntılı incelemedim bu arıza kodunu vermeden once paspasları temizlemek için koltukları sertçe geriye itmiştim ondan olabilir diye düşünüyorum baktım ama yerinden cıkan bir soket gorwmedim servise gittim onlarda direksiyondaki makaraya buldular

Yorum bağlantısı
Okay Kaygusuz
5 dakika önce, Ramazan Başkan yazdı:

Soyle bi elimle baktım ama ayrıntılı incelemedim bu arıza kodunu vermeden once paspasları temizlemek için koltukları sertçe geriye itmiştim ondan olabilir diye düşünüyorum baktım ama yerinden cıkan bir soket gorwmedim servise gittim onlarda direksiyondaki makaraya buldular

kesin ondandır soketler yerinden cıkmıyor zaten içindeki pimlerde temassızlık oluyor.

bizim araclarda boralarda kronikti ben soketler cıkartıp kabloları birleştirerek sonsuzluk yapmıstım.

ama birde araç calısıyor muydu

Yorum bağlantısı
Ramazan Başkan

Arac stop halindeyken temizlik yapmıştım

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

DTC B0012 04: Driver Steering Wheel Air Bag Deployment Loop Stage 1 Open

yoo sürücü tarafı açık devre diyor. sağ yolcu bölmesini kim söyledi?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ramazan Başkan
(düzenlendi)
20 dakika önce, Çağlar Bayur yazdı:

DTC B0012 04: Driver Steering Wheel Air Bag Deployment Loop Stage 1 Open

yoo sürücü tarafı açık devre diyor. sağ yolcu bölmesini kim söyledi?

B0012 olarak aratmıştık o şekilde oyle cıkıyordu

Peki Çağlar Bey ne demek istiyor direksiyon makarasına yonelmek doğrumu olur ozaman yoksa sürücü tarafı koltuğa mı bakmalıyız

tarihinde Ramazan Başkan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

arıza kodu direksiyon tarafı, sarmal mıdır airbag in kendisi midir ona bakılacak. opelde tesisat ve soketi de çıkabiliyor. anca kkoltuk ile ilgili bir kod yok

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Tuna İşgören

Aracınız astra H kasamı ? Belirli model yillarinda direksiyon zemberek sorunu var kendi kendine korna calmasi , kornanin çalışmaması , hava yastığı arızası verme gibi.. yetkili servis hata kodunda yanılacağını sanmıyorum 

Yorum bağlantısı
Ramazan Başkan
9 dakika önce, Tuna İşgören yazdı:

Aracınız astra H kasamı ? Belirli model yillarinda direksiyon zemberek sorunu var kendi kendine korna calmasi , kornanin çalışmaması , hava yastığı arızası verme gibi.. yetkili servis hata kodunda yanılacağını sanmıyorum 

j kasa bakan usta pc de ingilizce bolumlerini anlamadı ve birilerini aradı onlar sağ yolcu koltuğunda sıkıntı dediler başkasını aradı oda direksiyon sıkıntılı dedi bizde karıştırdık birşey anlamadım hafta sonu bakılacak artık

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Ramazan Başkan

arkadaşlar hata kodu direksiyonun altındaki makaradan geliyormuş gecici tamirle düzeldi ilerde arıza tekrar ederse değişim yapılacakmış

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Geçmiş olsun.
Clock spring. Yada Airbag sarmalı.

Takip edin denk gelince alın bir tane.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...